Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-28, 17:41 Autor: Jakub Biel

Szalony powrót zakończony sukcesem. Gwardia wygrywa z Piotrkowianinem

Gwardia Opole - Zagłębie Lubin [fot. Adam Dubiński]
Piłkarze ręczni Corotop Gwardii Opole wygrali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 27:26 w meczu 4. serii play-out Orlen Superligi. Najwięcej bramek dla opolskiego zespołu - 6 - rzucił Andrzej Widomski.
Spotkanie z Piotrkowianinem opolanie rozpoczęli od trafienia Andrzeja Widomskiego, który w 2 minucie meczu pokonał bramkarza gości. Mecz był wyrównany do 8 minuty spotkania, gdy opolanie remisowali 3:3.

Wówczas dwie bramki dla gości rzucili Marcin Szopa i Filip Surosz. Gwardia odpowiedziała bramką Widomskiego, ale Piotrkowianin ponownie dwukrotnie trafił do siatki Gwardii, a bramki na swoim koncie zanotowali Kamil Mosiołek i Tomasz Wawrzyniak.

Po kwadransie gry Piotrkowianin, który walczy o to, aby nie znaleźć się w barażach, prowadził 9:5.

Czterobramkową przewagę gości udało się minimalnie zredukować, jednak po 30 minutach to Piotrkowianin prowadził 16:13.

Drugie 30 minut rozpoczęliśmy od trafienia Antoniego Łangowskiego, jednak ponownie do głosu doszli goście, bo trafienia zaliczyli Paweł Kowalski i Marcin Szopa.

Świetnie w bramce Gwardii spisywał się Adam Malcher, który obronił trzy rzuty z 7. metra, jednak to nie pozwoliło zredukować przewagi zespołu gości, która na kwadrans przed końcem meczu była czterobramkowa (18:22).

10 minut przed końcem meczu, po trafieniu Mateusza Wojdana z rzutu karnego przewagę gości udało się zmniejszyć do dwóch trafień (22:24).

W 55. minucie udało się w końcu doprowadzić do remisu. Grę w przewadze wykorzystał Marek Monczka, który indywidualnie ograł obrońców Piotrkowianina i zrobiło się po 25.

Dwie minuty przed końcem meczu udało się gwardzistom wyjść na prowadzenie 26:25 po trafieniu Andrzeja Widomskiego. Było to pierwsze prowadzenie opolskiego zespołu od pierwszej minuty meczu, gdy prowadziliśmy 1:0.

W 59. minucie goście wyrównali po trafionym karnym przez Krystiana Krajewskiego. 43 sekundy przed końcem Bartosz Jurecki wziął czas i rozpisał akcję opolskiego zespołu. Tę wykorzystał Mateusz Jankowski. Gościom zostało 5 sekund, jednak nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Wiadomości z regionu

2024-05-12, godz. 18:00 Brzeg: zmiana organizacji ruchu na ul. Piastowskiej Ulica Piastowska w Brzegu do przebudowy. Starostwo powiatowe informuje, że od wtorku (14.05) zmieni się organizacja ruchu na odcinku od skrzyżowania z sygnalizacją… » więcej 2024-05-12, godz. 15:33 Tłumy w Łosiowie. Ponad 200 wystawców prezentuje się podczas "Wiosny Kwiatów" [ZDJĘCIA] Ponad 200 hodowców kwiatów balkonowych, drzewek owocowych czy krzewów iglastych prezentowało się podczas 'Wiosny Kwiatów' w Łosiowie. » więcej 2024-05-12, godz. 14:20 Mężczyzna wypadł z czwartego piętra w Praszce. Policja zatrzymała dwie osoby Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś (12.05) około g. 13:00 przy ul. Kopernika w Praszce (powiat oleski). » więcej 2024-05-12, godz. 14:00 Kierowca bez odpoczynku, autokar z Czech. Kontrola inspekcji transportu drogowego Ukraińska firma, niezgodnie z prawem, wykonywała przewóz pasażerów w Polsce - informuje opolski oddział inspekcji transportu drogowego. » więcej 2024-05-12, godz. 12:00 Urlop ojcowski popularny w województwie opolskim Urlop ojcowski popularny wśród mieszkańców Opolszczyzny. - W ubiegłym roku z tej formy opieki nad dzieckiem skorzystało w regionie 999 ojców, natomiast… » więcej 2024-05-12, godz. 10:30 Obwodnica podopolskich Lędzin. GDDKiA wystąpiła o decyzję środowiskową GDDKiA w Opolu wystąpiła do wójta Chrząstowic o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy obwodnicy Lędzin w ciągu DK46. Dla tej inwestycji wybrano wariant… » więcej 2024-05-12, godz. 10:00 Problem z badaniami mammograficznymi dla kobiet z obciążeniem w rodzinie Pacjentki, które od wielu lat, ze względu na obciążenie rakiem piersi w najbliższej rodzinie, miały prawo wykonywać bezpłatne badania mammograficzne co… » więcej 2024-05-12, godz. 09:30 Wybuch pieca węglowego w miejscowości Lichynia. Dwie osoby ranne Do zdarzenia doszło dzisiaj (12.05) po godzinie 8:00 w jednym z mieszkań znajdujących się w budynku tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. » więcej 2024-05-12, godz. 09:30 Utrudnienia w ruchu na Jagiellonów w Opolu. W poniedziałek ruszy remont nawierzchni W poniedziałek (13.05) ruszy remont nawierzchni na ul. Jagiellonów w Opolu. Nowy asfalt pojawi się na odcinku około 400 metrów, od skrzyżowania z ul. Kowalczyków… » więcej 2024-05-12, godz. 07:40 Każdy może poczuć się jak rycerz lub dama. Drugi dzień turnieju w średniowiecznym grodzie Wczoraj rycerze i damy, dzisiaj turyści oraz amatorzy średniowiecznych klimatów. Organizatorzy Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego w Biskupicach obok Byczyny… » więcej