Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-15, 08:15 Autor: Joanna Matlak

Podejrzana o zabójstwo noworodka w areszcie. Czy zabójstw było więcej? "Praktycznie cały czas chodziła z brzuchem"

Doprowadzenie kobiety do sądu [fot. Joanna Matlak]
Doprowadzenie kobiety do sądu [fot. Joanna Matlak]
Ciecierzyn [fot. Joanna Matlak]
Ciecierzyn [fot. Joanna Matlak]
Zarzut zabójstwa postawiono Aleksandrze J. z Ciecierzyna koło Byczyny. Na jej posesji odkryto zwłoki noworodka. Prokuratura Rejonowa w Kluczborku prowadzi śledztwo w tej sprawie, dziś (14.12) decyzją sądu kobieta trafiła na trzy miesiące do aresztu.
Prokuratura postawiła kobiecie zarzut zabójstwa jednego dziecka, ale pojawiają się informacje, że tych dzieci i ich ciał może być więcej.

- Wszyscy widzieli, że ta kobieta chodzi w ciąży – mówią nam sąsiedzi, którzy poprosili o anonimowość.

- Podjechały usługi pogrzebowe i pomyślałam: czy ta kobieta urodziła martwe dziecko? Nie poszłam tym tropem, że to jest taka tragedia. I w momencie, kiedy zaczęły się telefony od znajomych, sąsiadów i najbliższych, bo ktoś gdzieś coś usłyszał to zaczęliśmy łączyć fakty, gdy zobaczyliśmy prokuraturę, wozy policyjne, te usługi pogrzebowe, które podjeżdżały praktycznie co 2-3 godziny. Widzieliśmy te białe rękawiczki na rękach i worki, które nosili. Moim zdaniem to były cztery worki.

Prokuratura na razie nie potwierdza informacji o tym, że ciał ma być więcej. Dziś odbyła się też sekcja zwłok jednego noworodka.

- Ujawnione zostały zwłoki jednego noworodka i kobieta stanęła pod zarzutem popełnienia zabójstwa jednego dziecka. Wstępnie ustalono, że urodziło się żywe. Matka tego noworodka miała urodzić dziecko, umieścić je w reklamówce, zawiązać ją i w ten sposób doszło do uduszenia dziecka - mówi Anita Dąbrowa-Derda z Prokuratury Rejonowej w Kluczborku.

Wczoraj (13.12) w prokuratorze podejrzana nie przyznała się do zarzucanego im czynu i złożyła wyjaśnienia, lecz dziś w trakcie postępowania ws. aresztu, przyznała się, ale odmówiła składania wyjaśnień.

- W naszym zainteresowaniu znajduje się partner tej kobiety, ale za wcześnie, by mówić, w jakiej roli procesowej wystąpi w tej sprawie – dodaje prokurator Dąbrowa-Derda.

Aresztowanej kobiecie grozi dożywocie.
Mieszkańcy Ciecierzyna
Anita Dąbrowa-Derda

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 09:44 Dobrze wyposażone pracownie dla nauczycieli, dla uczniów badania przyrodnicze. Nowe projekty edukacyjne w Opolu „Opolska Szkoła Ćwiczeń” i „Tłumaczymy Żywioły” to dwa projekty edukacyjne, które planuje wdrożyć Urząd Miasta Opola. » więcej 2019-01-23, godz. 08:00 "Cukier szkodzi". Opolski NFZ organizuje w sobotę dzień otwartych drzwi Dzień Otwartych Drzwi pod hasłem 'Cukier szkodzi' organizuje w sobotę (26.01) opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. » więcej 2019-01-23, godz. 07:00 Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie chętnie przyjmie nowych uczestników zajęć Środowiskowy Dom Samopomocy w Ganie (gmina Praszka) ma wolne miejsca i zaprasza do zapoznania się z ofertą. » więcej 2019-01-22, godz. 21:05 Strażacy chemicy zakończyli swoje działania w Brzęczkowicach i wiedzą, co znajduje się w zbiornikach Około 2300 beczek i kontenerów z odpadami poprodukcyjnymi znajduje się na odkrytym dzisiaj (22.01) nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach niedaleko ... » więcej 2019-01-22, godz. 21:00 Ginekologia przy Reymonta zmieniła (nieco) nazwę Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu przy ulicy Reymonta zmieniło swoją nazwę na Kliniczne Centrum Ginekologii Położnictwa i Neonatologii. ... » więcej 2019-01-22, godz. 21:00 Wójt chciał utrzymać dotychczasowe zarobki, ale radni na poczekaniu obniżyli pensję o 3 tysiące złotych O trzy tysiące złotych Rada Gminy Zębowice obniżyła wynagrodzenie wójta Waldemara Czai podczas sesji. Sprawa nie jest jednak przesądzona. » więcej 2019-01-22, godz. 19:00 Służby identyfikują substancję, którą odkryto w byłym kurniku w Brzęczkowicach Trwa identyfikacja substancji nieznanego pochodzenia, które odkryto na nielegalnym składowisku odpadów w Brzęczkowicach obok Niemodlina. » więcej 2019-01-22, godz. 18:30 Nie wszystkim się podoba tymczasowy parking w centrum parku miejskiego W parku miejskim w Strzelcach Opolskich biało-czerwoną taśmą wyznaczono miejsca do zaparkowania samochodów. Ma to być ukłon w stronę rodziców przyjeżdżających ... » więcej 2019-01-22, godz. 17:45 "Oddaj krew dla seniora" akcja krwiodawstwa z okazji Dnia Babci i Dziadka Podzielili się najcenniejszym darem życia z myślą o babciach i dziadkach, którzy obchodzą swoje święto. Opolski kurator oświaty zmobilizował współpracowników ... » więcej 2019-01-22, godz. 17:30 Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach: policja zatrzymała 3 osoby Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z odkryciem nielegalnego składowiska odpadów w Brzęczkowicach obok Niemodlina. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »