Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-13, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Mężczyzna, któremu żona wstrzyknęła insulinę jest w stanie wegetatywnym. Po tragedii w Lewinie Brzeskim

Zastrzyk © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Zastrzyk © (fot. Michał Dróbka / AFRO)
Wracamy do wydarzeń, jakie rozegrały się w miniony weekend w jednej z kamienic w Lewinie Brzeskim. 53-letnia kobieta wstrzyknęła swojemu mężowi insulinę, gdy ten spał. Poszkodowany mężczyzna w śpiączce hipoglikemicznej trafił do Brzeskiego Centrum Medycznego. Jest w stanie wegetatywnym, jest podłączony do specjalistycznej aparatury podtrzymującej funkcje życiowe. Lekarze specjaliści mówią wprost: takie działanie może doprowadzić do śmierci, zarówno chorego człowieka, jak również osoby zdrowej.
- Jeśli chodzi o funkcjonowanie naszego mózgu, to potrzebuje on bardziej glukozy niż tlenu, dlatego drastyczny spadek cukru może doprowadzić do śmierci – przestrzega dr Elżbieta Turcza-Jakubowska z brzeskiej poradni diabetologicznej. – Jeżeli chory w trakcie snu dostał jakąś dawkę insuliny, to mogło się to przyczynić do hipoglikemii oraz neuroglikopenii. Narządem, który najszybciej reaguje w przypadku niskiego cukru jest mózg i w tym przypadku mogło dojść do takiego uszkodzenia tego organu, że chory może być w stanie ciężkim i krytycznym. Może być tak również, że możliwości regeneracyjne nie są możliwe, bo przy tak dużym uszkodzeniu i przy tak dużym braku cukru.

Dodajmy, że 53-letnia kobieta, która podała mężowi insulinę, decyzją brzeskiego sądu trafiła do tymczasowego aresztu. Stan mężczyzny określany jest jako krytyczny. Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Opole, płuca i mózg mężczyzny nie pracują. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi jej kara od 8 do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie. Jeśli mężczyzna umrze, wówczas zmieniona zostanie kwalifikacja czynu na zabójstwo. Tutaj minimalna kara do odsiadki to 12 lat.
Elżbieta Turcza-Jakubowska

Wiadomości z regionu

2019-01-19, godz. 20:00 W niedzielę wybory uzupełniające w Turawie. Chodzi o dwa miejsca w radzie gminy Czwórka kandydatów powalczy w niedzielę (20.01) o dwa miejsca w Radzie Gminy Turawa. Wybory uzupełniające dotyczą okręgu numer 6 i numer 14. » więcej 2019-01-19, godz. 19:00 Mieszkańcy wiosek wybierają sołtysów. Coraz częściej tę funkcję sprawują kobiety W prawie wszystkich gminach rozpoczęły się już zebrania wiejskie, w czasie których wybierani są nowi sołtysi i rady sołeckie. Po raz pierwszy przedstawiciele ... » więcej 2019-01-19, godz. 18:00 Politycy powinni zaprzestać mowy nienawiści - uważają opolscy samorządowcy Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska jest wstrząsem również dla opolskich samorządowców. Mówili o tym w sobotniej (19.01) Samorządowej Loży R ... » więcej 2019-01-19, godz. 16:23 W nocy z soboty na niedzielę możliwa gołoledź W nocy z soboty na niedzielę może być ślisko na drogach. Według komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatura będzie wahać się od zera do ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:45 Są pieniądze, niedługo ruszy przebudowa rynku w Strzeleczkach Gdy pogoda pozwoli, to rozpoczną się prace przy drugim etapie rewitalizacji rynku w Strzeleczkach. Gminie udało się pozyskać na ten cel 300 tysięcy złotych. » więcej 2019-01-19, godz. 15:36 Jak reagować na niebezpieczeństwo? Radzi były dowódca opolskich antyterrorystów - Takie sytuacje, jak ta w Gdańsku, będą się niestety zdarzały przez brutalizację życia. My coraz więcej zaczynamy hejtować, używać wulgaryzmów, pokazywać swo ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:59 Młodzi lecą do Panamy na Światowe Dni Młodzieży Młodzi ludzie z diecezji opolskiej są już w drodze na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Lecą, aby spotkać się z Ojcem Świętym i poczuć jedność kościoła katoli ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:10 Żałoba po tragedii w Gdańsku: "Ciężej na sercu" mówią opolanie [AKTUALIZACJA] Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe zamordowanego podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W całym kraju o ... » więcej 2019-01-19, godz. 11:18 W tym roku zostanie zakończona rewitalizacja centrum Jemielnicy W tym roku zaplanowano już ostatnie prace w związku z rewitalizacją zabytkowego centrum Jemielnicy. W poprzednich latach udało się odrestaurować stary spichle ... » więcej 2019-01-19, godz. 10:56 Żegnają Pawła Adamowicza i sprzeciwiają się przemocy i nienawiści Od wczoraj trwa żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Flagi są opuszczone do połowy także we wszystkich miastach ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »