Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-13, 18:00 Autor: Ewelina Laxy

Streetworkerzy będą pracować z bezdomnymi w Opolu. Wyszkolono 18 osób

Bezdomni © (fot. Aneta Skomorowska / AFRO)
Bezdomni © (fot. Aneta Skomorowska / AFRO)
Będą pomagać i przekonywać bezdomnych do przyjęcia pomocy - wyspecjalizowani streetworkerzy rozpoczynają pracę w Opolu. Kilkanaście osób z różnych jednostek będzie docierać do bezdomnych m.in. na ulicach, w pustostanach. Streetworkerzy pojawią się w okolicach łaźni przy ul. Szpitalnej czy dworca kolejowego.
- Impulsem do wyszkolenia takich osób był fakt, że zdarzają się sytuacje, kiedy bezdomni nie chcą przyjąć niesionej pomocy - mówi Dorota Rutkowska, naczelnik wydziału zdrowia i rozwoju społecznego urzędu miasta. - To są osoby, które zazwyczaj są już znane środowisku osób bezdomnych i które pracują z nimi w taki sposób, żeby pomóc im zrozumieć i wytłumaczyć, że naprawdę można zmienić swoje życie i warto dać sobie pomóc. Na dzień dzisiejszy przeszkoliliśmy 18 streetworkerów. To byli streetworkerzy Caritasu, byli tam też przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, straży miejskiej, ośrodka dla bezdomnych. Staramy się jak najbardziej przygotować tych ludzi.

W planach jest szkolenie kolejnych osób, które mogłyby pomagać potrzebującym.

W Opolu osoby bezdomne mogą skorzystać z pomocy takich organizacji jak Caritas, Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Miejski Ośrodek Pomocy Osobom Bezdomnym i Uzależnionym.
Dorota Rutkowska

Wiadomości z regionu

2019-06-15, godz. 21:00 "W Krasiejowie mamy codziennie jakieś zagadki". Naukowcy rozprawiają o nowinkach paleontologicznych Naukowcy z różnych zakątków Polski przyjechali do Krasiejowa, żeby rozmawiać o nowościach w paleontologii podczas VI sesji popularnonaukowej. » więcej 2019-06-15, godz. 19:15 W Opolu każdy może zostać gwiazdą festiwalu. Wystarczy przyjść na rynek Na opolskim rynku można zrobić sobie festiwalowe zdjęcie. Chętni mogą usiąść w królewskim fotelu i poczuć się, jak gwiazda polskiej sceny. To festiwalowa nowo ... » więcej 2019-06-15, godz. 18:45 W Prudniku nauczają o Prymasie Tysiąclecia Nauczanie Kardynała Stefana Wyszyńskiego przypominane jest w Prudniku. Rozpoczęły się tam 31. Ogólnopolskie Spotkania Modlitewno-Formacyjne. Zainaugurował je ... » więcej 2019-06-15, godz. 17:30 Dni Ozimka z tańcem, zabawą i ekologią Seansem filmowym 'Hutnicza Perła Krainy Dinozaurów' i pokazem konkursowych teledysków do piosenek zespołu Loka rozpoczęły się Dni Ozimka, organizowane pod has ... » więcej 2019-06-15, godz. 17:00 "To najważniejszy dzień w życiu żołnierza". Elewi złożyli przysięgę wojskową w 10. Opolskiej Brygadzie Logistycznej 54 elewów służby przygotowawczej - w tym 10 kobiet, przysięgało na sztandar 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, wierność Ojczyźnie i Konstytucji. Chętni do sł ... » więcej 2019-06-15, godz. 14:27 Samochód osobowy dachował na A4. Jedna osoba została poszkodowana Na miejscu zdarzenia wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2019-06-15, godz. 13:55 Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej "Ojce i dziatki" zawitał do Opola W dziesięć miesięcy odwiedzą dziesięć miast, by promować czytelnictwo i wartość literatury. Dziś (15.06) Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej 'Ojc ... » więcej 2019-06-15, godz. 12:00 Opolskie: odra nadal groźna, wzrasta też zachorowalność na WZW typu A Rośnie zachorowalność na odrę i wirusowe zapalenie wątroby typu A. W styczniu Opolszczyzna należała do regionów, w których zapadalność na odrę była najwyższa ... » więcej 2019-06-15, godz. 09:38 Pies pomaga dotrzeć do dziecka. Dziś przypada ogólnopolski dzień dogoterapii Ten dzień potwierdza, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Dziś (15.06) obchodzimy ogólnopolski dzień dogoterapii. Rehabilitacja z udziałem czworon ... » więcej 2019-06-15, godz. 01:56 56. KFPP: Publiczność w amfiteatrze nie zawiodła [ZDJĘCIA] Oglądają artystów z bliska i tańczą razem z nimi - opolska publiczność bawi się na opolskim festiwalu. Wśród nich osoby nie tylko z naszego województwa, ale t ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »