Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-11, 12:08 Autor: Piotr Wójtowicz

W Sądzie Rejonowym w Opolu kolejny dzień protestu protokolantów

Protest w Sądzie Rejonowym w Opolu [fot.P. Wójtowicz]
Protest w Sądzie Rejonowym w Opolu [fot.P. Wójtowicz]
Taki komunikat pojawił się na wokandach większości spraw w Sądzie Rejonowym w Opolu [fot. P. Wójtowicz]
Taki komunikat pojawił się na wokandach większości spraw w Sądzie Rejonowym w Opolu [fot. P. Wójtowicz]
Rozprawy się nie odbędą z powodu absencji chorobowej protokolantów - taki komunikat pojawił się na wokandach w Sądzie Rejonowym w Opolu. W ten sposób kadra administracyjna nadal protestuje przeciw niskim płacom a osoby, które na dzisiaj miały zaplanowane rozprawy odchodzą z kwitkiem.
- Akcja ma charakter oddolny a jak długo sytuacja potrwa, tego dokładnie nie wiadomo - mówi Michał Podstawa dyrektor sądu. Zawsze jest to trudna sytuacja dla tej osoby, która cierpi z tego powodu, ale takie sytuacje się zdarzają i staramy się zapobiegać pojawianiu się irytacji.

- Ja wszystko rozumiem. Ja życzę im, żeby dostali podwyżki, ale jeżeli dotyczy to spraw osób spoza Opola, to przynajmniej na nich mogliby być - mówi nam mieszkanka województwa dolnośląskiego, której powiedziano, że skoro była powodem w jednej ze spraw to sąd nie zwróci jej kosztów podróży. - Sąd zwraca koszty tylko świadkom.

Przypomnijmy powodem protestu są kwestie finansowe. Jak przekazał nam prezes Sądu Rejonowego w Opolu Hubert Frankowski obecnie protokolanci zarabiają miesięcznie 1700 złotych na rękę.

Jego zdaniem sytuacja związana z brakiem pracowników może potrwać do końca tygodnia a więc można spodziewać się, że rozprawy zaplanowane na najbliższe dni nie odbędą się.
Protest w Sądzie Rejonowym w Opolu

Wiadomości z regionu

2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:30 Wniosek złożony, teraz pora na decyzję Komisji Europejskiej. Walka ze smogiem na Opolszczyźnie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego niemal w ostatniej chwili zdążył złożyć wniosek do Komisji Europejskiej o pieniądze na program ochrony powietrza. » więcej 2019-02-20, godz. 14:45 Tomasz D., były kierownik ZAKSY, przyznał się do przywłaszczenia ponad miliona złotych. Został aresztowany na 3 miesią ... Były kierownik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tomasz D. przyznał się przed prokuratorem do tego, że przywłaszczył ponad milion złotych z kont zawodników ZAKSY. Pienią ... » więcej 2019-02-20, godz. 14:15 Poszukiwał go austriacki wymiar sprawiedliwości, a zatrzymali głubczyccy kryminalni Policjanci z Głubczyc w poniedziałek (18.02) zatrzymali mieszkańca gminy Głubczyce poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. » więcej 2019-02-20, godz. 11:45 Fałszywi policjanci ponownie zaatakowali. Okradli 77-letnią kobietę, ale większą kwotę udało się uratować Kolejna próba oszustwa seniorów z województwa opolskiego metodą 'na policjanta'. Prawdziwi policjanci z Opola zareagowali jednak błyskawicznie. Zaraz po zgłos ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:46 Nie będzie tablicy Wałęsy, będzie izba pamięci "Solidarności". Prezydent Opola vs opozycja w sprawie obchodów rocznicy ... Nie tablicą pamiątkową, a izbą pamięci 'Solidarności' Opole chce uczcić zbliżającą się 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w czerwcu. Zapowiedz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »