Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-08, 10:30 Autor: Ewelina Laxy

Wójt gminy Dąbrowa chce współpracy ze społecznością lokalną

Katarzyna Gołębiowska-Jarek [fot. facebook/Katarzyna Gołębiowska Jarek - Kandydatka na Wójta Gminy Dąbrowa]
Katarzyna Gołębiowska-Jarek [fot. facebook/Katarzyna Gołębiowska Jarek - Kandydatka na Wójta Gminy Dąbrowa]
Dialog z mieszkańcami i lepsze wykorzystanie funduszy unijnych czy rządowych. Katarzyna Gołębiowska-Jarek rozpoczęła pracę na stanowisku wójta gminy Dąbrowa. Nowa wójt zamierza dotrzymać obietnic złożonych w kampanii wyborczej i konsultować strategiczne decyzje z mieszkańcami.
- Najważniejsza jest rozmowa i słuchanie potrzeb mieszkańców - mówi Gołębiowska-Jarek. - Wszystkie decyzje podejmować przede wszystkim zgodnie z konsultacjami, spotkaniami społecznymi i szeregiem informacji oraz opinii środowisk, których dotyczą dane decyzje. Na podejmowane decyzje będę chciała patrzeć jak najbardziej pragmatycznie, tak aby były odpowiednio skonstruowane plany finansowe.

Jednym z priorytetów na rozpoczętą kadencję jest świadome korzystanie m.in. z pieniędzy unijnych czy programów finansujących projekty, budowy itd. Wójt ma nadzieję na współpracę rady gminy z mieszkańcami.

- Chciałabym, żeby rada gminy decydowała mądrze dla mieszkańców i ich dobra - zaznacza Katarzyna Gołębiowska-Jarek. - Mamy podnieść jakość życia mieszkańców i w tę stronę idziemy. Na pewno będę realizowała politykę finansową tak, aby te montaże finansowe były razem ze środkami unijnymi, z instytucjami takimi jak: środki rządowe, ministerialne, czy wojewoda opolski, marszałek województwa opolskiego, czy również prezydent miasta Opola. Zastanawiam się też nad tym, czy nie próbować pewnych wkładów własnych "ugrywać" innymi środkami.

Przypomnijmy: Katarzyna Gołębiowska-Jarek wygrała w I turze wyborów samorządowych z Markiem Leją. W skład rady gminy wchodzi 9 radnych z jej komitetu. 3 radnych reprezentuje komitet Marka Lei "Tu jest nasz dom", a 3 jest przedstawicielem Mniejszości Niemieckiej.

Do objęcia funkcji wójta Gołębiowska-Jarek pracowała w Urzędzie Gminy Dąbrowa jako specjalista do pozyskiwania pieniędzy unijnych.
Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Wiadomości z regionu

2019-12-13, godz. 10:49 Ruszają prace przy największej szopce bożonarodzeniowej na Opolszczyźnie Oficjalnie budowa szopki przy parafii św. Józefa w Opolu- Szczepanowicach rozpocznie się w sobotę (14.12), jednak pierwsze elementy pojawiły się już na placu kościelnym… » więcej 2019-12-13, godz. 10:00 W stanie wojennym w naszym regionie internowano 157 osób. "Powinniśmy realnie rozliczyć się z tym okresem" - Jest to przewodnik ułatwiający poszukiwanie informacji osobom zainteresowanym tematem stanu wojennego - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' dr Zbigniew Bereszyński… » więcej 2019-12-13, godz. 08:00 Wysoka, niska, rzadka czy gęsta. Rozpoczęło się choinkowe szaleństwo Jodła kaukaska, kalifornijska, veitschi, a może świerk srebrny, engelmana czy kaukaski. Na dobre rozpoczęło się szaleństwo choinkowych zakupów. Wedle tradycji… » więcej 2019-12-13, godz. 07:30 Dzień otwarty opolskiego NFZ w Galerii Ozimskiej w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia szykuje dzień otwarty w Galerii Ozimskiej w Opolu. Pracownicy Funduszu będą stacjonować dziś (13.12) między godziną… » więcej 2019-12-12, godz. 21:00 Wywóz odpadów w Skarbimierzu podrożeje. Jak bardzo? To zależy od solidarności między samorządowcami Mieszkańcy gminy Skarbimierz zapłacą więcej za wywóz odpadów. Od przyszłego roku, odbiór śmieci w tej gminie może kosztować nawet o 6 złotych za osobę więcej niż… » więcej 2019-12-12, godz. 20:00 Kolejna inicjatywa w ramach programu "Opolska mama ma moc". Tym razem książka o uśmiechu dziecka 'Uśmiech dziecka' - to trzecia publikacja w ramach programu urzędu marszałkowskiego - 'Opolska mama ma moc'. W książce znalazły się wiersze, opowiadania, a także… » więcej 2019-12-12, godz. 19:46 Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle wiezie 240 paczek dla Polaków na Litwie Przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle wyruszyli z pierwszymi darami na Litwę. W ramach akcji 'Jeden naród ponad granicami' społecznikom… » więcej 2019-12-12, godz. 19:15 Uwaga na marznące opady deszczu Biuro prognoz IMGW informuje o możliwości wystąpienia opadów marznącego deszczu na Opolszczyźnie. » więcej 2019-12-12, godz. 19:00 Oddanie szpiku nie boli, a możemy komuś uratować życie. "Jest bardzo duża satysfakcja" 80 osób zadeklarowało w Prudniku przekazanie swoich komórek macierzystych chorym na nowotwory krwi. Po raz piąty akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku… » więcej 2019-12-12, godz. 19:00 Ośrodek Medyczny Samarytanin przyjmie jednocześnie o dwa razy więcej pacjentów. Dzięki dotacji unijnej jest też nowy s… Oddano do użytku nową część Ośrodka Medycznego Samarytanin w Opolu. Po rozbudowie placówka ma 30 łóżek dla pacjentów w ramach NFZ, czyli dwa razy więcej niż w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »