Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-08, 10:30 Autor: Ewelina Laxy

Wójt gminy Dąbrowa chce współpracy ze społecznością lokalną

Katarzyna Gołębiowska-Jarek [fot. facebook/Katarzyna Gołębiowska Jarek - Kandydatka na Wójta Gminy Dąbrowa]
Katarzyna Gołębiowska-Jarek [fot. facebook/Katarzyna Gołębiowska Jarek - Kandydatka na Wójta Gminy Dąbrowa]
Dialog z mieszkańcami i lepsze wykorzystanie funduszy unijnych czy rządowych. Katarzyna Gołębiowska-Jarek rozpoczęła pracę na stanowisku wójta gminy Dąbrowa. Nowa wójt zamierza dotrzymać obietnic złożonych w kampanii wyborczej i konsultować strategiczne decyzje z mieszkańcami.
- Najważniejsza jest rozmowa i słuchanie potrzeb mieszkańców - mówi Gołębiowska-Jarek. - Wszystkie decyzje podejmować przede wszystkim zgodnie z konsultacjami, spotkaniami społecznymi i szeregiem informacji oraz opinii środowisk, których dotyczą dane decyzje. Na podejmowane decyzje będę chciała patrzeć jak najbardziej pragmatycznie, tak aby były odpowiednio skonstruowane plany finansowe.

Jednym z priorytetów na rozpoczętą kadencję jest świadome korzystanie m.in. z pieniędzy unijnych czy programów finansujących projekty, budowy itd. Wójt ma nadzieję na współpracę rady gminy z mieszkańcami.

- Chciałabym, żeby rada gminy decydowała mądrze dla mieszkańców i ich dobra - zaznacza Katarzyna Gołębiowska-Jarek. - Mamy podnieść jakość życia mieszkańców i w tę stronę idziemy. Na pewno będę realizowała politykę finansową tak, aby te montaże finansowe były razem ze środkami unijnymi, z instytucjami takimi jak: środki rządowe, ministerialne, czy wojewoda opolski, marszałek województwa opolskiego, czy również prezydent miasta Opola. Zastanawiam się też nad tym, czy nie próbować pewnych wkładów własnych "ugrywać" innymi środkami.

Przypomnijmy: Katarzyna Gołębiowska-Jarek wygrała w I turze wyborów samorządowych z Markiem Leją. W skład rady gminy wchodzi 9 radnych z jej komitetu. 3 radnych reprezentuje komitet Marka Lei "Tu jest nasz dom", a 3 jest przedstawicielem Mniejszości Niemieckiej.

Do objęcia funkcji wójta Gołębiowska-Jarek pracowała w Urzędzie Gminy Dąbrowa jako specjalista do pozyskiwania pieniędzy unijnych.
Katarzyna Gołębiowska-Jarek
Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Wiadomości z regionu

2018-12-11, godz. 11:30 Karty Opolska Rodzina i Opolski Senior po nowemu. Nie będzie już konieczności odnawiania karty każdego roku Dotychczasowe karty Opolska Rodzina i Opolski Senior będą obowiązywały tylko do końca grudnia. Nowe karty, które uprawniają do zniżek od stycznia, będą wydawa ... » więcej 2018-12-11, godz. 10:19 Narkotyki schowali w lodówce i w termosie. 3 dealerów wpadło w ręce opolskiej policji 3 dealerów narkotyków zatrzymali opolscy policjanci. Do sprawy zabezpieczono około 3000 działek narkotyków, które na czarnym rynku warte są około 80 tysięcy z ... » więcej 2018-12-11, godz. 10:15 Podwójny rocznik uczniów szansą dla szkoły w Komornie Choć uczniowie na razie szykują się do walki o dobre oceny na koniec półrocza, to władze gminy Reńska Wieś zastanawiają się, jaki los czeka Zespół Szkół w Kom ... » więcej 2018-12-11, godz. 10:07 W żłobkach w Opolu trwa montaż oczyszczaczy powietrza. Miasto kupiło 67 sztuk Do pięciu opolskich żłobków publicznych trafiły oczyszczacze powietrza w ramach pilotażowego programu prowadzonego przez miasto. - Zadaniem tych urządzeń jest ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:45 Nie będzie becikowego w Opolu. Radni cofnęli uchwałę w tej sprawie Przedstawiciele Urzędu Miasta Opola tłumaczą, że musieli uporządkować stan prawny w mieście, ponieważ uchwała podjęta w maju tego roku, zawierała błędy. W cze ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:11 Awaria sieci w gminie Bierawa. 4 miejscowości bez wody Z powodu awarii wodociągu 4 miejscowości w gminie Bierawa są pozbawione wody. Suche krany mają mieszkańcy Starej Kuźni, Ortowic, Kotlarni i Goszyc. » więcej 2018-12-11, godz. 08:15 Nowe odkrycia w kozielskim "lamusie". Historia sięga II połowy XIV wieku Mógł tam być browar ale i zbrojownia - takie ustalenia dotyczące obiektu stojącego w miejscu kozielskiego 'lamusa', czyli budynku zamkowego przyniosły prowadz ... » więcej 2018-12-10, godz. 23:20 Pożar w budynku mieszkalnym w Lewinie Brzeskim Pięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru, a następnie oddymianiu pomieszczeń budynku mieszkalnego przy ul. Kościuszki w Lewinie Brze ... » więcej 2018-12-10, godz. 23:10 Osobówka uderzyła w obmurowanie mostu na ul. Luboszyckiej w Kępie Policja ustala , kto prowadził samochód , który uderzył w jeden ze słupków obmurowania mostu przy ul. Luboszyckiej w Kępie. » więcej 2018-12-10, godz. 20:15 Biała wstążka jest gestem solidarności z kobietami, które doświadczyły agresji Z białą wstążką przeciwko przemocy wobec kobiet - pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i wolontariusze uświadamiali ora ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »