Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-08, 12:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: na przedświątecznym jarmarku dominuje rękodzieło

Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu w Prudniku towarzyszą też występy wykonawców regionalnych z Polski i Czech [zdj. Jan Poniatyszyn]
Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu w Prudniku towarzyszą też występy wykonawców regionalnych z Polski i Czech [zdj. Jan Poniatyszyn]
Stoisko jarmarkowe Mariusza Marszałka z Jarnołtowa [zdj. Jan Poniatyszyn]
Stoisko jarmarkowe Mariusza Marszałka z Jarnołtowa [zdj. Jan Poniatyszyn]
[zdj. Jan Poniatyszyn]
[zdj. Jan Poniatyszyn]
50 wystawców z południa kraju uczestniczy w trzecim Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbywa się w Prudniku. Większość z nich prezentuje wyroby rękodzielnicze. Dominują ozdoby świąteczne. Trzydniowa impreza rozpoczęła się na miejscowym rynku wczoraj i cieszy się sporym zainteresowaniem odwiedzających stoiska.
- Obserwuję odwrót klientów od tandetnych wyrobów z Azji - mówi Mariusz Marszałek z Jarnołtowa. - Prezentuję drewniane elementy zdobnicze związane z nadchodzącymi świętami, czyli renifery, choinki, aniołki. To jest ręczna robota. Ludzie powoli zaczynają się przekonywać do naturalnych rzeczy z drewna. Już nie plastik, ale natura.

- Pokazuję kroszonki wykonane różną techniką – opowiada o swoim stoisku Edeltrauda Fornol z Kątów Opolskich. - Są kolorowe, przezroczyste, złote i też brokatowe. To są ręcznie zdobione ozdoby choinkowe.

- Przyjechałam z Milicza – przedstawia się Gabriela Mieszkalska. - Wystawiam tutaj ręcznie malowaną ceramikę. Są też stroiki, kilka takich ciekawych rzeczy, jak oświetlane bałwany, świecące ceramiczne kule, które cieszą się dużym powodzeniem.

Podczas prudnickiego jarmarku w sobotę po południu odbędą się polsko-czeskie warsztaty zdobienia pierników i bombek choinkowych. W niedzielę rozstrzygnięte zostaną towarzyszące imprezie konkursy kulinarne: na najlepszą potrawę świąteczną oraz na najlepszy produkt świąteczny.
Mariusz Marszałek
Edeltrauda Fornol
Gabriela Mieszkalska

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 09:00 "Blisko" - nowa miejska aplikacja w Kędzierzynie-Koźlu. Łatwa w obsłudze i darmowa Najważniejsze informacje o wydarzeniach w mieście, ostrzeżenia pogodowe, alerty o awariach sieci wodociągowych czy komunikaty policji mogą znaleźć mieszkańcy ... » więcej 2019-10-22, godz. 09:00 Noc z benzenem w Kędzierzynie-Koźlu Od wczorajszego (21.10) wieczoru nieco podwyższony jest poziom benzenu w powietrzu w Kędzierzynie-Koźlu. Stacja pomiarowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Ś ... » więcej 2019-10-22, godz. 07:58 Opole: nie chciał potrącić sarny i wjechał do rowu Do tego zdarzenia doszło około godziny 5.30 na ulicy Strzeleckiej w Opolu, na wysokości 'Niedźwiednika'. » więcej 2019-10-22, godz. 07:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:30 Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty na UO Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty prowadzonej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem hasło przewodnie to 'Języki o ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:00 Loża Radiowa: senator Beniamin Godyla i poseł Ryszard Galla komentują wybory parlamentarne - Mamy status quo, czyli to, co posiadaliśmy przez kilka ostatnich kadencji - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla, koment ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Opole: Obwodnica Piastowska będzie gotowa pod choinkę. Wykonano 90 procent prac 20 grudnia kierowcy pojadą nową obwodnicą Piastowską w Opolu. W tej chwili wykonano 90 procent prac, a dzisiaj (22.10) rozpocznie się układanie ostatniej wars ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:30 Niedoszacowanie subwencji oświatowej rujnuje budżety powiatów Wzrost nakładów na oświatę powoduje niedobory finansowe w Starostwie Powiatowym w Prudniku. Być może w grudniu starostwo nie opłaci nauczycielom ZUS-u. Ma to ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Sprawne światła zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Ruszyła ogólnopolska kampania Ruszyła ogólnopolska kampania 'Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo'. Opolska policja przypomina, że posiadanie sprawnych świateł w samochodzie wpływa na bezp ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. MOPS otrzymywał anonimy już w 2017 roku Opieka społeczna dostała anonimowy donos o tym, że Aleksandra J. może być w ciąży, jeszcze 2 lata przed makabrycznym odkryciem martwych noworodków. To wynika ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »