Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-22, 15:18 Autor: Maciej Stępień

Jacek Monkiewicz nowym starostą brzeskim. Po dwunastu latach stanowisko traci Maciej Stefański

Jacek Monkiewicz nowym starostą brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Jacek Monkiewicz nowym starostą brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Inauguracyjna sesja Rady Powiatu Brzeskiego [fot. Maciej Stępień]
Inauguracyjna sesja Rady Powiatu Brzeskiego [fot. Maciej Stępień]
Jacek Monkiewicz nowym starostą brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Jacek Monkiewicz nowym starostą brzeskim [fot. Maciej Stępień]
Kandydat Koalicji Obywatelskiej był jedynym radnym, który ubiegał się o funkcję starosty. W tajnym głosowaniu zdobył 13 głosów i tym samym zdetronizował Macieja Stefańskiego z Prawa i Sprawiedliwości, który powiatem rządził przez ostatnie 12 lat. To nie tylko zmiana personalna, to także zmiana pokoleniowa. Jacek Monkiewicz jest o ponad 20 lat młodszy od ustępującego Stefańskiego.
- Szanowni państwo, bardzo dziękuję za głosy poparcia – mówił zaraz po wyborze nowy starosta brzeski Jacek Monkiewicz. – Mam nadzieję, że nie zawiodę nikogo, i że uda mi się przekonać do siebie tych, którzy na mnie nie głosowali. Oczywiście, pewne zmiany w powiecie będą musiały nastąpić, ale proszę się nie martwić, rewolucji nie będzie.

Ustępujący ze stanowiska Maciej Stefański w rozmowie z Radiem Opole przyznał, że kończy się dla niego pewien etap w jego życiu, ale z polityką się nie żegna.

- Trzeba kiedyś odejść – mówi wieloletni samorządowiec Prawa i Sprawiedliwości. – Zawsze jest początek i jest koniec. Zakończył się dla mnie pewien ważny etap, udało się zrobić dla powiatu naprawdę dużo. Dziękuję mojej załodze i wszystkim pracownikom za wkład i zaangażowanie w sprawy naszego regionu. Ustępując nie mam się czego wstydzić. Nigdy nie byłem w opozycji, a teraz taką rolę będę pełnił. Widzę, że właśnie ta strona opozycyjna jest bardzo wyluzowana. Ja zawsze musiałem trzymać fason i uważać na słowa, a teraz będę mógł zadawać pytania i patrzeć rządzącym na ręce. Oczywiście, pragnę dodać, że będę opozycją konstruktywną, a nie taką, która atakuje z zasady oponentów.

Maciej Stefański nie żegna się z polityką, w przyszłym roku mamy go zobaczyć w nowej roli. Nie chciał jednak zdradzić swoich planów.

Wicestarostą została Ewa Smolińska z PSL-u. Natomiast na szefa Rady Powiatu Brzeskiego wybrano Janusza Jakubowa, który do wyborów samorządowych startował z list Kukiz’15. Co ciekawe, Jacek Monkiewicz do tej pory był zastępcą wójta Skarbimierza. Od jutra obejmuje on nowe stanowisko.
Jacek Monkiewicz i Maciej Stefański

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:37 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu coraz bliżej. Niebawem podpisanie umowy z wykonawcą Pod koniec stycznia tego roku spółka Wodociągi i Kanalizacja wyłoniła wykonawcę prac, firmę WTE Wassertechnik. Umowa zostanie podpisana na przełomie marca i k ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:15 Ponad 200-letni spichlerz dworski ze Sławięcic doczekał się remontu Mający ponad 200 lat spichlerz dworski ze Sławięcic przechodzi gruntowny remont. Budynek w latach 70-tych został przeniesiony na teren Muzeum Wsi Opolskiej w ... » więcej 2019-03-23, godz. 15:46 Eurokandydaci PiS w Opolu rozpoczęli kampanię wyborczą Politycy Prawa i Sprawiedliwości konferencją w Opolu rozpoczęli kampanię przed majowym wyborami do Europarlamentu. Wraz z grupą członków i sympatyków tej part ... » więcej 2019-03-23, godz. 14:13 - Zaraz po konwencji ruszamy do ciężkiej pracy - zapowiadają opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski to opolscy kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Swoją drużynę do tej instytucji P ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:48 Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie - Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyńsk ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:15 Dzisiaj osiem spotkań polityków PiS i kandydatów do PE na Opolszczyźnie. Sprawdź gdzie i o której Politycy Prawa i Sprawiedliwości wyruszają w Polskę w ramach kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W naszym regionie tylko dzisiaj odbędzie 8 s ... » więcej 2019-03-23, godz. 12:59 Chorują na trisomię i chwalą się swoimi talentami. Osoby z Zespołem Downa zapraszają na happening do Turawa Park Osoby obdarzone dodatkowym chromosomem, czyli chorzy na Zespół Downa, oraz ich rodziny, spotykają się dzisiaj w centrum handlowym Turawa Park. Okazją jest świ ... » więcej 2019-03-23, godz. 12:22 Dowiesz się wszystkiego o wodzie. Na światowy Dzień Wody zaprasza WiK Opole Zwiedzanie niedostępnych na co dzień miejsc, warsztaty i eksperymenty a także zabawy z i w wodzie - to dla dużych i małych przygotowali pracownicy opolskich W ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »