Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-21, 14:00 Autor: Daniel Klimczak

Krajówka pod Nysą będzie zablokowana. Mieszkańcy Strobic będą w ten sposób protestować po południu

Mieszkańcy Strobic ponownie zablokują drogę [fot. Daniel Klimczak]
Mieszkańcy Strobic ponownie zablokują drogę [fot. Daniel Klimczak]
Mieszkańcy Strobic w gminie Pakosławice ponownie zablokują drogę krajową numer 46. W przeprowadzeniu protestu pomogą im mieszkańcy Pakosławic i Prusinowic. W ten sposób będą oni chcieli przypomnieć, że w Strobicach nadal brakuje bezpiecznego przejścia dla pieszych, którego budowę obiecał opolski odział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Godzinny protest ma się rozpocząć o 18:00 (21.11). Jak zapowiadają organizatorzy, w tym czasie przepuszczane będą jedynie pojazdy uprzywilejowane, natomiast pozostali kierowcy nie będą mogli korzystać z objazdów.

- Dotarły do nas informacje, że mieszkańcy sąsiednich miejscowości, Pakosławic i Prusinowic, też zablokują u siebie drogę w celu utrudnienia zorganizowania objazdu z Opola do Nysy i odwrotnie. Będzie pełna blokada tej drogi do skutku i kierowców prosimy o wyrozumiałość, żeby pretensje swoje kierowali do GDDKiA - wyjaśnia Grzegorz Kowalski z komitetu protestacyjnego.

Blokada drogi organizowana jest po raz trzeci. Mieszkańcy zapowiadają, że jeśli demonstracja nie przyniesie efektu, za miesiąc znów wyjdą na ulicę.

Opolski oddział GDDKiA zapewnia, że przejście powstanie, jednak miejsce musi najpierw zostać doświetlone przez gminę. Ta z kolei wyjaśnia, że wszystko jest na dobrej drodze i zebry mają szansę powstać jeszcze w tym roku.

Więcej na ten temat powiemy w dzisiejszym wydaniu magazynu Reporterskie Tu i Teraz.
Grzegorz Kowalski

Wiadomości z regionu

2018-12-17, godz. 18:00 Rodzina opolskich żyraf rośnie w siłę. Na świat przyszła samiczka W opolskim ogrodzie zoologicznym urodziła się wczoraj (16.12) kolejna żyrafka. Jest to jedenaste zwierzę tego gatunku, które przyszło na świat w zoo w Opolu, ... » więcej 2018-12-17, godz. 17:45 Zabójstwo na Armii Krajowej w Opolu. Główny oskarżony twierdzi, że świadek go pomówił Przed Sądem Okręgowym odbyła się kolejna rozprawa w sprawie głośnego zabójstwa Amadeusza K. w kamienicy przy ul. Armii Krajowej w Opolu. Miłoszowi Cz., oskarż ... » więcej 2018-12-17, godz. 16:45 Pijani kierowcy dali o sobie znać w Zdzieszowicach. Trzy zatrzymania w ciągu minionego weekendu Pijani kierowcy na drogach powiatu krapkowickiego. Rekordzista miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie. » więcej 2018-12-17, godz. 16:30 W Szczepanowicach powstaje największa szopka w regionie Po raz 20. w Opolu Szczepanowicach trwa budowa plenerowej szopki. Na placu parafialnym budowane są pomieszczenia dla koni, kóz, osiołków, owiec i ptactwa. Kol ... » więcej 2018-12-17, godz. 15:32 Pracownicy wymiaru sprawiedliwości ponownie protestowali przed opolskimi sądami. Chcą podwyżek Około 70 pracowników opolskiego sądu okręgowego, przy wsparciu sędziów, w samo południe zorganizowało kilkunastominutowy protest. Protokolanci, asystenci sędz ... » więcej 2018-12-17, godz. 15:13 Opolscy policjanci, władze wojewódzkie i samorządowe uczestniczyły dziś we wspólnym spotkaniu wigilijnym Nadinspektor Jarosław Kaleta życzył swoim podwładnym spokojnej, bezpiecznej i satysfakcjonującej służby. » więcej 2018-12-17, godz. 14:45 Opolanie podarowali paczki najuboższym mieszkańcom miasta Wierni z parafii św. Jacka w Opolu podarowali świąteczne paczki najuboższym mieszkańcom miasta. Część artykułów spożywczych i ubrań kupili sami, resztę zebral ... » więcej 2018-12-17, godz. 13:30 Karpia na świątecznych stołach nie zabraknie. Hodowcy chcą przekonać klientów do jedzenia tych ryb przez cały rok Karpia w wannie już nie trzymamy. Coraz więcej osób rezygnuje też z noszenia żywych ryb w reklamówce do domu. - Klienci wolą produkt gotowy do spożycia, czyli ... » więcej 2018-12-17, godz. 12:15 Zima w lasach pokaże, czy w naszym regionie pojawiły się wilki - twierdzą leśnicy Opolscy leśnicy uspokajają - nie ma pewności, że wilki pojawiły się na terenie województwa opolskiego. - Najbliższe zimowe miesiące pozwolą ustalić, czy te zw ... » więcej 2018-12-17, godz. 11:30 Zwłoki 4 noworodków w Ciecierzynie, matka i ojciec z zarzutami 4 zabójstwa noworodków na przestrzeni 5 lat - Prokuratura Okręgowa w Opolu potwierdziła, że na terenie posesji w Ciecierzynie pod Byczyną ujawniono zwłoki kol ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »