Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-20, 12:30 Autor: Wiktoria Palarczyk

"Stosunek pracodawca-pracownik musi opierać się na wzajemnym zaufaniu". PIP w Opolu podsumowała działalność prewencyjną

Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu podsumował swoją działalność prewencyjną [fot. Wiktoria Palarczyk]
Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu podsumował swoją działalność prewencyjną [fot. Wiktoria Palarczyk]
Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu podsumował swoją działalność prewencyjną [fot. Wiktoria Palarczyk]
Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu podsumował swoją działalność prewencyjną [fot. Wiktoria Palarczyk]
Podczas uroczystej gali w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu nagrodził pracowników i pracodawców, a tym samym laureatów sześciu konkursów m.in. "Buduj bezpiecznie", "Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy", a także "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne".
- Poprzez takie działania chcemy podwyższyć kulturę bezpieczeństwa w naszym społeczeństwie - mówi Arkadiusz Kapuścik, Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu. - Stosunek pracodawca-pracownik musi być czymś więcej, niż tylko stosunkiem zobowiązaniowym, gdzie jedna strona zobowiązuje się do płacenia wynagrodzenia, a druga do świadczenia pracy. Chcemy, żeby te stosunki były oparte też na wzajemnym zaufaniu, na tym, że jeśli dostanie ktoś narzędzie lub miejsce pracy to ono jest bezpieczne i wróci w całości, a rodzina nie będzie cieszyła się tylko z pieniędzy, ale też ze zdrowia tego pracownika.

- Nasz firma jest rozmieszczona na blisko 50 hektarach, a na nich jest kilkanaście budynków produkcyjnych - mówi Sebastian Piestrak, dyrektor zarządzający w firmie Maia Polska, która została laureatem jednego z konkursów. - Cała produkcja jajek jest w pełni zautomatyzowana, bez nadmiernego wykorzystania ludzi są one zbierane w centralnym miejscu, czyli w sortowani. Pracowaliśmy dość długo z Okręgową Inspekcją Pracy w Opolu nad tym, żeby osiągnąć tak wysokie standardy.

W spotkaniu wzięło udział ponad stu przedstawicieli administracji rządowej oraz samorządowej, ekspertów, naukowców i polityków. Honorowym gościem gali był zastępca głównego inspektora pracy minister Andrzej Kwaliński.
Arkadiusz Kapuścik
Sebastian Piestrak

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 20:30 Oględziny wykażą stan uszkodzeń Impulsa, który brał udział w wypadku pod Brzegiem. Za szkody zapłaci ubezpieczyciel Pociąg Przewozów Regionalnych, który uległ wypadkowi na przejeździe pod Brzegiem, dotarł już do stacji w Brzegu. Ruch na magistrali kolejowej między Opolem a ... » więcej 2019-10-15, godz. 19:45 Wypchnął kolegę przez okno, ten zmarł. Oskarżony usłyszał wyrok Sąd Okręgowy w Opolu skazał Adama M. na 15 lat więzienia za zabójstwo swojego kolegi. W styczniu tego roku oskarżony pokłócił się w trakcie imprezy ze Zdzisła ... » więcej 2019-10-15, godz. 18:30 Czujny sąsiad uratował 59-latka. Nieprzytomnego mężczyznę znalazła policja Dzięki zainteresowaniu sąsiadów i reakcji byczyńskich policjantów udało się zapobiec tragedii i uratować 59-letniego mieszkańca gminy Byczyna. » więcej 2019-10-15, godz. 17:15 Uczniowie Zespołu Szkól w Paczkowie opanowali miasto. Zorganizowano tam II Hugonalia [ZDJĘCIA] Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół w Paczkowie w nietypowy sposób świętują dziś (15.10) dzień swojego patrona. » więcej 2019-10-15, godz. 16:30 Piłkarz Startu Namysłów złamał nos sędziemu. Nie podobało mu się to, jak sędziował Piłkarz czwartoligowego Startu Namysłów Krystian B. po zakończeniu spotkania ze Skalnikiem Gracze podszedł do sędziego i uderzył go głową w nos. Zawodnik - we ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:04 Utrudnienia w ruchu pociągów po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu Po wypadku na przejeździe kolejowym na ul. Wrocławskiej w Brzegu ruch pociągów został wstrzymany. Pasażerowie muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przypom ... » więcej 2019-10-15, godz. 16:00 Zawisza: to ważny czas dla całej opozycji Lewica po 4 latach wraca do sejmu. Z Opolszczyzny jako jedyna mandat uzyskała Marcelina Zawisza z Wiosny Roberta Biedronia. Liderka opolskiej listy Lewicy pod ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:11 5 osób rannych po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu. Kierowca ominął rogatki i wjechał w pociąg Przejazd kolejowy na ulicy Wrocławskiej w Brzegu wciąż jest nieprzejezdny po wypadku, do którego doszło w tym miejscu około 13:30. Według relacji świadków, ki ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:45 Opole: I Konwent Przewodniczących Rad Gmin, Powiatów i Sejmiku Województwa Opolskiego za nami Możliwość wykorzystania mediów społecznościowych w informowaniu o działaniach rady czy problemy poszczególnych samorządów terytorialnych - takie tematy porusz ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:30 Brak szczepionek przeciwko ospie. Sanepid: dokonaliśmy już wewnętrznych przesunięć Brakuje szczepionek przeciwko ospie, deficyt jest w aptekach i przychodniach. Mają pojawić się w połowie listopadzie, na razie rodzice muszą zaczekać. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »