Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-05, 20:30 Autor: Jacek Pelczar

Telefoniczni oszuści znowu aktywni w Kędzierzynie-Koźlu. Udało im się już wyłudzić 32 tysiące złotych

Zatrzymanie mężczyzn, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" [fot. archiwum, KWP w Opolu]
Zatrzymanie mężczyzn, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" [fot. archiwum, KWP w Opolu]
– W październiku kilkukrotnie próbowano oszukać mieszkańców Kędzierzyna-Koźla metodą na tzw. wnuczka albo też na policjanta. Niestety w jednym przypadku ta próba się udała. Do mieszkańców naszego miasta zadzwoniła kobieta, która podawała się za wnuczkę rozmówczyni i powiedziała, że spowodowała wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy na kaucję - relacjonuje kom. Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Kędzierzynie-Koźlu.
Wnuczka oszukanego małżeństwa była akurat w długiej podróży, co uwiarygodniło legendę oszustów. Szybko podali oni dokładne instrukcje odnośnie tego, jak ma postępować, by pomóc najbliżej osobie. Ostatnią rzeczą, którą miała zrobić to wysłać swojego męża do sądu, by ten osobiście dowiedział się, czy kaucja wpłynęła. Dopiero tam mężczyźnie uświadomiono, że wraz z żoną padli ofiarami oszustwa.

– Jak się okazuje wiele oszukanych osób w mniejszym bądź większym zakresie zna metody, bądź też słyszało o metodach, jakimi posługują się oszuści. Pamiętajmy jednak o tym, że oszuści są bardzo dobrymi manipulatorami. Mało tego, niejednokrotnie wywierają presję czasu. Takie osoby są z problemem same, a dodatkowo chcą pomóc swoim bliskim – tłumaczy policjantka.

Policja uczula, że każdy może stać się ofiarą telefonicznego oszusta. Często, tak jak w tym przypadku, grają oni na uczuciach i są bardzo przekonujący. Należy zachować szczególną czujność, a o każdej próbie wyłudzenia pieniędzy jak najszybciej informować policję.
kom. Magdalena Nakoneczna
kom. Magdalena Nakoneczna

Wiadomości z regionu

2020-07-05, godz. 20:40 Nie żyje Rafał Neugebauer, wicestarosta kluczborski Nie żyje Rafał Neugebauer, wicestarosta kluczborski. O śmierci samorządowca poinformowało starostwo powiatowe w Kluczborku. Rafał Neugebauer zmarł po ciężkiej… » więcej 2020-07-05, godz. 20:40 RAPORT DNIA: 5 zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. 6 osób pokonało COVID-19 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 231 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci kolejnych pięciu chorych. 5 przypadków zachorowań na COVID-19 dotyczy mieszkańców… » więcej 2020-07-05, godz. 20:05 WYBORY 2020: Posłowie Zjednoczonej Prawicy w Kluczborku przekonywali do głosowania na Andrzeja Dudę - Stawiamy na rodzinę, silną prezydenturę i obronność kraju - mówił do mieszkańców Kluczborka wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Podczas wiecu poparcia… » więcej 2020-07-05, godz. 18:17 Brawura, alkohol, kąpiel w miejscach niestrzeżonych to najczęstsze przyczyny utonięć. WOPR apeluje o rozsądek Tylko wczoraj (04.05) w Polsce utonęło 6 osób, a w czerwcu woda pochłonęła 113 ofiar. Brawura, alkohol i przecenianie swoich możliwości to najczęstsze przyczyny… » więcej 2020-07-05, godz. 18:15 "To unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju". Politechnika pomoże w transporcie drewnianego zabytku ze Sławięcic do skansenu… Politechnika Opolska pomoże w transporcie zabytkowego XIX-wiecznego drewnianego domu do skansenu w Bierkowicach. Mowa o pawilonie ogrodowym zwanym domkiem syberyjskim… » więcej 2020-07-05, godz. 17:30 Opolska policja przypomina: obowiązek zakrywania nosa i ust nie został całkowicie zniesiony Opolska policja przypomina, że mimo poluzowania obostrzeń sanitarnych i wakacyjnej pogody w wielu miejscach nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Wprowadzone… » więcej 2020-07-05, godz. 17:15 Opolski ZUS wypłacił ponad 1,5 miliona złotych dodatku solidarnościowego dla 1222 mieszkańców regionu Opolski ZUS przekazał ponad 1,5 miliona złotych dodatku solidarnościowego mieszkańcom regionu, którzy stracili pracę na etacie po 15 marca. Warunkiem otrzymania… » więcej 2020-07-05, godz. 15:15 Jest akt oskarżenia ws. rodzinnego gangu fałszerzy dokumentów. Obejmuje 19 osób 19 osób stanie przed sądem we Wrocławiu w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się profesjonalnym przerabianiem dowodów osobistych i podrabianiem… » więcej 2020-07-05, godz. 13:17 WYBORY 2020: Ostatnia prosta kampanii wyborczej. PiS stawia na spotkania bezpośrednie w terenie Za tydzień druga tura wyborów prezydenckich. Sztaby wyborcze walczą o głosy poparcia dla swoich kandydatów. O ostatniej prostej kampanii wyborczej w rozmowie 'W… » więcej 2020-07-05, godz. 10:26 Na zmienionych zasadach, ale odbędzie się Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę W reżimie sanitarnym, ograniczonych do 30 osób grupach, bez noclegów i podzielona na sztafety. Tak będzie wyglądała tegoroczna Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »