Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-05, 20:30 Autor: Jacek Pelczar

Telefoniczni oszuści znowu aktywni w Kędzierzynie-Koźlu. Udało im się już wyłudzić 32 tysiące złotych

Zatrzymanie mężczyzn, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" [fot. archiwum, KWP w Opolu]
Zatrzymanie mężczyzn, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" [fot. archiwum, KWP w Opolu]
– W październiku kilkukrotnie próbowano oszukać mieszkańców Kędzierzyna-Koźla metodą na tzw. wnuczka albo też na policjanta. Niestety w jednym przypadku ta próba się udała. Do mieszkańców naszego miasta zadzwoniła kobieta, która podawała się za wnuczkę rozmówczyni i powiedziała, że spowodowała wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy na kaucję - relacjonuje kom. Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Kędzierzynie-Koźlu.
Wnuczka oszukanego małżeństwa była akurat w długiej podróży, co uwiarygodniło legendę oszustów. Szybko podali oni dokładne instrukcje odnośnie tego, jak ma postępować, by pomóc najbliżej osobie. Ostatnią rzeczą, którą miała zrobić to wysłać swojego męża do sądu, by ten osobiście dowiedział się, czy kaucja wpłynęła. Dopiero tam mężczyźnie uświadomiono, że wraz z żoną padli ofiarami oszustwa.

– Jak się okazuje wiele oszukanych osób w mniejszym bądź większym zakresie zna metody, bądź też słyszało o metodach, jakimi posługują się oszuści. Pamiętajmy jednak o tym, że oszuści są bardzo dobrymi manipulatorami. Mało tego, niejednokrotnie wywierają presję czasu. Takie osoby są z problemem same, a dodatkowo chcą pomóc swoim bliskim – tłumaczy policjantka.

Policja uczula, że każdy może stać się ofiarą telefonicznego oszusta. Często, tak jak w tym przypadku, grają oni na uczuciach i są bardzo przekonujący. Należy zachować szczególną czujność, a o każdej próbie wyłudzenia pieniędzy jak najszybciej informować policję.
kom. Magdalena Nakoneczna
kom. Magdalena Nakoneczna

Wiadomości z regionu

2021-07-25, godz. 10:00 Prawie pół miliona złotych zabezpieczono na gaszenie pożarów w lasach. To pieniądze m.in. na organizację pogotowia… Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wesprą działalność Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. » więcej 2021-07-25, godz. 08:15 Interesy osób w podeszłym wieku mają być lepiej reprezentowane. Pomóc w tym ma pełnomocnik do spraw seniorów powołany… Od poniedziałku (26.07) rozpocznie pracę pełnomocnik wojewody do spraw seniorów. Obowiązki te będzie sprawować Janina Piekarz, do tej pory pełniąca funkcję… » więcej 2021-07-25, godz. 08:00 Uwaga kierowcy, będą zmiany w organizacji ruchu w kilku miejscach na drogach krajowych w regionie W przyszłym tygodniu na opolskich drogach krajowych będą zmiany w organizacji ruchu. Już w poniedziałek (26.07) zostanie wprowadzone wahadło na DK 40 w Kędzierzynie-… » więcej 2021-07-25, godz. 07:15 Od początku wakacji w naszym regionie na drogach zginęło 9 osób, a w kraju około 200. Przyczyną tragedii najczęściej… Od początku wakacji na drogach województwa opolskiego zginęło 9 osób. Ostatni śmiertelny wypadek odnotowano w piątek (23.07), kiedy to w Warmątowicach… » więcej 2021-07-24, godz. 19:18 Rodzinny piknik w Smarchowicach Śląskich okazją do zabawy, wymiany doświadczeń oraz promocji szczepień, do których… W Smarchowicach Śląskich trwa drugi dzień V Międzypokoleniowego Pikniku Rodzinnego. To okazja do wspólnej zabawy, ale i wymiany doświadczeń pomiędzy najstarszymi… » więcej 2021-07-24, godz. 17:55 To wielka frajda dla fanów motocykli! Trwa Rock Festiwal Pogranicza w Prudniku [ZDJĘCIA, FILM] Tłumy motocyklistów przybyły do Prudnika w ramach inicjatywy 'Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza'. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć także wspólnego… » więcej 2021-07-24, godz. 17:00 Strażackie święto w Pokrzywnicy. Młodzi strażacy ochotnicy rywalizują w zawodach sikawek konnych 274 zawodników z 26 jednostek z całego regionu i województwa śląskiego bierze udział w X Regionalnych Zawodach Sikawek Konnych w Pokrzywnicy. Zawody, w których… » więcej 2021-07-24, godz. 16:19 Zablokowana DK 40 w Mochowie po wypadku 2 motocykli [AKTUALIZACJA] Wytyczono objazd przez Racławice Śląskie po wypadku na DK40 w Mochowie. Jedną z poszkodowanych osób zabrał do szpitala śmigłowiec LPR. » więcej 2021-07-24, godz. 15:18 W Winowie trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. To gratka dla pasjonatów dawnego sprzętu wojskowego [ZDJĘCIA] Na poligonie w Winowie od wczoraj (23.07) trwa X Zlot Grup Rekonstrukcyjnych. Na miejscu można obejrzeć na żywo kilkadziesiąt wojskowych pojazdów. To czołgi… » więcej 2021-07-24, godz. 14:10 Nyski WOPR docenia zalety energii ze słońca. Panele fotowoltaiczne pozwalają znacząco obniżyć rachunki za prąd Energia produkowana z promieni słonecznych pozwala nyskiemu WOPR-owi obniżyć rachunki za prąd. Pierwsze tygodnie funkcjonowania instalacji są na tyle obiecujące… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »