Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-31, 16:32 Autor: Mariusz Chałupnik

Komitet Ziemi Kluczborskiej przejmie władzę w powiecie? Zmiana warty w starostwie

Jarosław Kielar [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jarosław Kielar [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zmiany w starostwie w Kluczborku niemal pewne. Wszystko wskazuje, że władzę w powiecie przejmie komitet Ziemi Kluczborskiej, kierowany przez burmistrza Kluczborka Jarosława Kielara, w porozumieniu z Koalicją Obywatelską PO-Nowoczesna.
W koalicji oba komitety mają 10 mandatów w 19-osobowej radzie powiatu.

- Doszliśmy do porozumienia odnośnie współpracy - mówi Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka i lider komitetu Ziemia Kluczborska. - Umówiliśmy się z Koalicją Obywatelską. Na wczorajszym (30.10) spotkaniu zdecydowaliśmy się na zawiązanie koalicji. Wszyscy się zgodzili, że wygraliśmy i zgodnie z tym, co zażyczyli sobie mieszkańcy, bierzemy władzę, czyli zarząd starostwa powiatowego.

Nowym starostą kluczborskim ma zostać Mirosław Birecki.

- To doświadczony samorządowiec - uzasadnia wybór Kielar. - Jest to osoba kompetentna. Przez referenta, później przez kilka lat był sekretarzem, a teraz jest wiceprezesem miejskiej spółdzielni mieszkaniowej. Ogląd ma szeroki i bardzo potrzeby w starostwie. Nie ma co ukrywać - kłopoty finansowe w starostwie są olbrzymie.

Wicestarostą ma zostać Rafał Neugebauer, dyrektor wołczyńskiego Ośrodka Kultury, a przewodniczącym rady powiatu Andrzej Olech, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku. W zarządzie ma zasiąść również Artur Nowak.

W mijającej kadencji władzę w powiecie kluczborskim sprawowało Polskie Stronnictwo Ludowe, ze starostą Piotrem Pośpiechem.
Jarosław Kielar
Jarosław Kielar

Wiadomości z regionu

2018-11-17, godz. 22:43 Biegali świecąc przykładem. Rodzinny Bieg Odblaskowy w Opolu [ZDJĘCIA] Biegacze uzbrojeni w żółtopomarańczowe kamizelki, latarki i opaski przekonywali opolan, że posiadanie elementów odblaskowych jest konieczne także podczas akty ... » więcej 2018-11-17, godz. 19:45 Likwidacje i łączenia. Nowa burmistrz Byczyny zdradza pierwsze działania w ratuszu - Musimy tak zreformować pracę urzędu, by ten służył mieszkańcom, ale w odchudzonej formie. Od oszczędności w magistracie rozpocznie swoje rządy nowa burmistr ... » więcej 2018-11-17, godz. 18:38 Strefa Chwały Festiwal to okazja do rozmów i szukania rozwiązań Wzmacnianie rodziny jako podstawowej jednostki społecznej to główne założenie wydarzenia Strefa Chwały Festiwal organizowanego w Opolu. Impreza jest także oka ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:51 Koalicja w powiecie prudnickim bez zmian. Ma już 12 lat i nadal „rozdaje karty” Dotychczasowa koalicja nadal będzie rządzić powiatem prudnickim. Jej radni obsadzili najbardziej eksponowane stanowiska w tym samorządzie lokalnym. Zdecydował ... » więcej 2018-11-17, godz. 16:32 Baza rodzin otwarta. Ulicami Opola przeszedł marsz Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA] Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. Wolontariusze komunikowali w ten sposób, że internetowa baza rodzin została otwarta. ... » więcej 2018-11-17, godz. 15:45 Mali studenci rozpoczęli nowy rok nauki. Ruszyła Dziecięca Politechnika Opolska Około 500 dzieci rozpoczęło naukę w Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Podczas wykładu inauguracyjnego w auli 'Łącznika' przy ul. Mikołajczyka w Opolu dzieci ... » więcej 2018-11-17, godz. 14:45 W Korfantowie odbyła się III Halowa Spartakiada Seniorów [ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu seniorów z różnych zakątków Opolszczyzny wzięło udział Halowej Spartakiadzie, która już po raz trzeci odbyła się w Korfantowie. » więcej 2018-11-17, godz. 13:30 Sprawdzają swoją wiedzę o sporcie. W Lewinie Brzeskim trwa coroczna impreza integracyjna W budynku tamtejszej szkoły podstawowej o 9.30 rozpoczął się Wojewódzki Integracyjny Konkurs Wiedzy - Historia Sportu. To ósma edycja tej regionalnej imprezy, ... » więcej 2018-11-17, godz. 13:28 Służba w policji ma wiele wymiarów. "Dołącz do nas" - spotkanie mundurowych ze studentami WSB w Opolu O tym, że praca w policji może mieć różny charakter przekonywali przedstawiciele pododdziału prewencji, laboratorium kryminalistycznego i pododdziału antyterr ... » więcej 2018-11-17, godz. 13:00 Nowy parking w centrum Strzelec Opolskich Prawie dwieście nowych miejsc parkingowych przybyło w centrum Strzelec Opolskich. Parking powstał na porośniętej chwastami działce między ulicami Piłsudskiego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »