Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-31, 16:32 Autor: Mariusz Chałupnik

Komitet Ziemi Kluczborskiej przejmie władzę w powiecie? Zmiana warty w starostwie

Jarosław Kielar [fot. Justyna Krzyżanowska]
Jarosław Kielar [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zmiany w starostwie w Kluczborku niemal pewne. Wszystko wskazuje, że władzę w powiecie przejmie komitet Ziemi Kluczborskiej, kierowany przez burmistrza Kluczborka Jarosława Kielara, w porozumieniu z Koalicją Obywatelską PO-Nowoczesna.
W koalicji oba komitety mają 10 mandatów w 19-osobowej radzie powiatu.

- Doszliśmy do porozumienia odnośnie współpracy - mówi Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka i lider komitetu Ziemia Kluczborska. - Umówiliśmy się z Koalicją Obywatelską. Na wczorajszym (30.10) spotkaniu zdecydowaliśmy się na zawiązanie koalicji. Wszyscy się zgodzili, że wygraliśmy i zgodnie z tym, co zażyczyli sobie mieszkańcy, bierzemy władzę, czyli zarząd starostwa powiatowego.

Nowym starostą kluczborskim ma zostać Mirosław Birecki.

- To doświadczony samorządowiec - uzasadnia wybór Kielar. - Jest to osoba kompetentna. Przez referenta, później przez kilka lat był sekretarzem, a teraz jest wiceprezesem miejskiej spółdzielni mieszkaniowej. Ogląd ma szeroki i bardzo potrzeby w starostwie. Nie ma co ukrywać - kłopoty finansowe w starostwie są olbrzymie.

Wicestarostą ma zostać Rafał Neugebauer, dyrektor wołczyńskiego Ośrodka Kultury, a przewodniczącym rady powiatu Andrzej Olech, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kluczborku. W zarządzie ma zasiąść również Artur Nowak.

W mijającej kadencji władzę w powiecie kluczborskim sprawowało Polskie Stronnictwo Ludowe, ze starostą Piotrem Pośpiechem.
Jarosław Kielar
Jarosław Kielar

Wiadomości z regionu

2019-01-20, godz. 20:00 Czy straż miejska w Namysłowie przestanie istnieć? Pomysł burmistrza będą musieli poprzeć radni Namysłowska straż miejska może wkrótce przestać istnieć. Chce tego nowy włodarz miasta, który likwidację formacji zapowiadał jeszcze w kampanii wyborczej. » więcej 2019-01-20, godz. 19:00 Sieć szkół się nie zmieni, za to powstaną nowe boiska Samorząd gminy Krapkowice przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Nie są planowane żadne zmiany w sieci placówek oświatowych, ale za to w budżecie zapisano ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Opolscy politycy rozmawiali o reakcji całej Polski na zabójstwo prezydenta Adamowicza Zabójstwo Pawła Adamowicza i żałoba towarzysząca temu tragicznemu zdarzeniu, to temat Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy rozmawiali, co zrobić, by ws ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Edukacja, pieniądze i rozrywka. Grupa AZOTY ZAK S.A. dla głubczyckiej młodzieży Stypendia dla najlepszych uczniów, poznawanie procesów produkcyjnych, wyjazdy na mecze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czy pomoc przy organizacji ważnych szkolnych wy ... » więcej 2019-01-20, godz. 16:00 Wspólnie przeszkolą nauczycieli pływania, bo tak jest taniej Dzieci z Leśnicy jeżdżą na lekcje wychowania fizycznego na basen do Zdzieszowic. O ich bezpieczeństwo dbają ratownicy, którzy są członkami WOPR Leśnica. Teraz ... » więcej 2019-01-20, godz. 15:17 Uwaga, smog! Mieszkańcy oddychają dziś fatalnym powietrzem [AKTUALIZACJA] Mieszkańcy Opola i okolic, jeśli tylko mogą, powinni dziś (20.01) zostać w domach. Jak pokazują urządzenia pomiarowe, w przeważającej części miasta powietrze ... » więcej 2019-01-20, godz. 14:13 Filipińczycy będą studiować na Uniwersytecie Opolskim Opolska uczelnia otwiera się na kolejny kierunek rozwoju kontaktów międzynarodowych. Tym razem to Azja Południowo-Wschodnia. » więcej 2019-01-20, godz. 12:30 Ponad stu uczniów z Grodkowa skorzystało z programu Erasmus Plus. W tym roku na zagraniczne praktyki pojadą także nauc ... Szkoła z Grodkowa po raz kolejny bierze udział w programie Erasmus Plus. W tym roku, oprócz uczniów, z możliwości zagranicznego wyjazdu skorzysta także część ... » więcej 2019-01-20, godz. 11:51 Ofiara mrozu na Opolszczyźnie. To 55-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego Dziś (20.01) rano w powiecie głubczyckim znaleziono ciało mężczyzny, który zmarł na skutek wychłodzenia. » więcej 2019-01-20, godz. 11:15 Dlaczego śnieg jest biały? Poranna rozmowa Radia Opole w Światowym Dniu Śniegu Powstaje w górnych warstwach atmosfery. To woda w stanie stałym. Kiedy opada na ziemię, drogowcy mają ręce pełne roboty, za to cieszą się narciarze, czy dziec ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »