Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-23, 08:30 Autor: Ewelina Laxy

Mają większość i są otwarci na współpracę. KWW Arkadiusza Wiśniewskiego komentuje wyniki wyborów do rady miasta

Sesja Rady Miasta Opola [fot. Joanna Matlak]
Sesja Rady Miasta Opola [fot. Joanna Matlak]
Łukasz Sowada [fot. Barbara Więcek]
Łukasz Sowada [fot. Barbara Więcek]
- Chcemy współpracować z przedstawicielami innych opcji politycznych i innych klubów - tak Łukasz Sowada z KWW Arkadiusza Wiśniewskiego komentuje wyniki wyborów do Rady Miasta Opola. Komitet prezydenta zdobył 13 mandatów, co daje mu większość w radzie.
Łukasz Sowada, radny okręgu nr 3, mówi, że taki wynik to swoboda w działaniu, ale nie wyklucza to współpracy z innymi radnymi.

- Dla dobra samorządu rada miasta powinna dążyć do wspólnych działań poza podziałami - zaznacza Sowada. - Dla dobra miasta warto współpracować, tym bardziej, że ta kadencja jest wydłużona o rok. Warto by mieć mocne, silne zaplecze w radzie miasta. Nie można się zamykać tylko na swoje środowisko. Posiadanie większości mandatów w radzie miasta pokazuje też to, jak silne zaplecze pan prezydent, w tej chwili, w postaci radnych w radzie miasta ma.

W radzie miasta zasiądą też 4 osoby z klubu Prawa i Sprawiedliwości i 8 z Koalicji Obywatelskiej. Do rady miasta nie dostali się przedstawiciele KWW Marcina Gambca, KWW Razem dla Opola, ugrupowania Kukiz'15, SLD Lewica Razem i KWW Obywatele dla Opola.
Łukasz Sowada

Wiadomości z regionu

2018-11-19, godz. 16:01 Zamknięte ulice, zmiana pierwszeństwa ruchu. Kierowcy - uwaga na opolskim Zaodrzu W związku z budową obwodnicy Piastowskiej drogowcy zamykają ul. Cmentarną, Zbożową i 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. » więcej 2018-11-19, godz. 16:00 Rewolucja w powiecie nyskim. Zmiany we władzach powiatu i prezydium rady Duże zmiany we władzach powiatu nyskiego. Podczas dzisiejszej (19.11) inauguracyjnej sesji rady powiatu wybrano nowy zarząd oraz prezydium rady. » więcej 2018-11-19, godz. 15:09 Szedł pobić i nastraszyć, dźgnął nożem i zabił. Ruszył proces ws. morderstwa na Armii Krajowej w Opolu Przed opolskim Sądem Okręgowym ruszył proces w sprawie głośnego zabójstwa w kamienicy przy ul. Armii Krajowej w Opolu. Miłoszowi Cz., oskarżonemu o spowodowan ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:54 Zaatakowany w Kadłubie mały Mikołaj w najbliższych dniach może opuścić szpital. Jego stan ustabilizował się 10-miesięczny Mikołaj, zaatakowany w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi, najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu opuści szpital. Dziecko zostało przeniesione ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:45 Poradnia laktacyjna w Strzelcach Opolskich jest bezpłatna dla wszystkich pacjentek Poradnia laktacyjna w szpitalu w Strzelcach Opolskich już nie tylko dla pacjentek z powiatów strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Od listopada możliwe ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:00 Policjanci odnotowują coraz więcej zdarzeń związanych z cyberprzestępczością - Dziś hakerzy nie działają w pojedynkę, te działania niezgodne z prawem są teraz prowadzone raczej przez zorganizowane grupy - powiedział w porannej rozmowy ... » więcej 2018-11-19, godz. 13:49 Z jednej strony profesjonalizm, z drugiej wypalenie zawodowe. Pielęgniarki rozmawiają o sytuacji w środowisku pracy Ponad 40% pielęgniarek w Polsce zmaga się z wypaleniem zawodowym. W Opolu spotkali się przedstawiciele tego środowiska, żeby dyskutować o wyzwaniach, a także ... » więcej 2018-11-19, godz. 13:00 W Kolonowskiem już można sprawdzić jakość powietrza W Kolonowskiem ruszył pilotażowy monitoring jakości powietrza. W tej gminie, jako jednej z nielicznych, nie było jeszcze urządzenia sprawdzającego, czym oddyc ... » więcej 2018-11-19, godz. 11:45 Debatują o możliwościach, jakie daje Unia Europejska. Konferencja na UO Chcą uświadamiać młodych ludzi o wartości przynależności do wspólnoty Europejczyków. Na Uniwersytecie Opolskim trwa konferencja 'Europa broni, chroni i wspier ... » więcej 2018-11-19, godz. 11:30 Wracają kontrole na granicach. Nie oznacza to, że pojawią się szlabany Od czwartku przywrócone będą tymczasowo kontrole na granicach z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją. Ma to związek z odbywającym się w Katowicach szczytem kl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »