Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-21, 23:10 Autor: Ewelina Laxy

Kolejna kadencja dla Arkadiusza Wiśniewskiego. Radość w sztabie "To sukces zespołu"

Radość w sztakie Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Ewelina Laxy]
Radość w sztakie Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Ewelina Laxy]
Radość w sztakie Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Ewelina Laxy]
Radość w sztakie Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Ewelina Laxy]
Radość w sztakie Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Ewelina Laxy]
Radość w sztakie Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Ewelina Laxy]
W sztabie wyborczym Arkadiusza Wiśniewskiego nie kryto radości z wyniku wyborów. Według najnowszych wyników sondażowych obecnie rządzący prezydent Opola osiągnął wynik ponad 64%. Oznacza to, że wybory na prezydenta Opola zakończą się na pierwszej turze.
Wiśniewski zaznaczał, że tak duży sukces to przede wszystkim zasługa całego zespołu.

- Przez cztery lata bardzo ciężko pracowaliśmy na to, żeby Opole się tak pięknie zmieniało i dziękuję mieszkańcom, że to docenili, bo to najbardziej od nich czułem wsparcie w czasie tej kampanii wyborczej i wiem, że warto było pracować - stwierdził Wiśniewski. - To jest moim zdaniem najbardziej zespołowy sukces, jaki można było odnieść, bo wiele osób na to pracowało i bardzo im wszystkim dziękuję. Wynik jest znacznie większy niż cztery lata temu. To tym bardziej cieszy, bo to jest najlepsze potwierdzenie, tego że to był czas dla miasta.

Obecnie prezydent zaznacza, że kampania wyborcza była trudna, ale cieszy go, że mieszkańcy docenili działania mijającej kadencji i obdarzyli go kredytem zaufania na kolejnych pięć lat. Jak mówi Arkadiusz Wiśniewski, jego komitet czeka też na wyniki wyborów do Rady Miasta.

- Wtedy będziemy myśleć o koalicji – mówi. - Będziemy rozmawiać. Zobaczymy. Trzeba jeszcze zbudować koalicję w radzie miasta. Na pewno ten zespół, który teraz jest, to jest bardzo mocny zespół. Świetnie się pracuje i przynosi to fantastyczne wyniki dla Opola. Spodziewałem się dobrego wyniku, bo tak wskazywały reakcje mieszkańców, którzy byli, którzy pomagali, ale to zawsze jest niewiadoma. Sondaże pokazywały nieco niższe wyniki, więc inaczej się nastawiałem. Na to, że będzie to jednak troszeczkę dłuższa walka.

W sondażu drugie miejsce zajęła Violetta Porowska (PiS), uzyskując 18,76% głosów. Trzecia była Barbara Kamińska z KO z wynikiem 10,92%.
Arkadiusz Wiśniewski 1
Arkadiusz Wiśniewski 2

Wiadomości z regionu

2018-11-22, godz. 12:00 "Zamiast dobrej zmiany, dobra kontynuacja". Marszałek województwa o planach na nową kadencję - Dobra kontynuacja, zamiast dobrej zmiany? Można tak powiedzieć, bo musimy kontynuować zadania z zakresu infrastruktury oraz pilnować naszych zobowiązań wobe ... » więcej 2018-11-22, godz. 11:11 Rockowo i tanecznie na Sylwestrze w Opolu. Na scenie przy NCPP wystąpi Perfect i DJ One Brother Zespół Perfect będzie gwiazdą tegorocznej imprezy sylwestrowej w Opolu. Scena będzie ustawiona na parkingu przy wejściu do Narodowego Centrum Polskiej Piosenk ... » więcej 2018-11-22, godz. 11:00 Trudny czas dla kierowców. Zimą szczególnie dbajmy o światła i opony Zima coraz bliżej, warunki jazdy z dnia na dzień robią się coraz gorsze. Mieliśmy już pierwszy śnieg i pierwsze przymrozki, ale najtrudniejszy czas dopiero pr ... » więcej 2018-11-22, godz. 10:55 Kluczbork: zginął mężczyzna przygnieciony przez wagon kolejowy W Kluczborku przy ul. Kolejowej został śmiertelnie przygnieciony przez wagon towarowy mężczyzna. Do tego tragicznego zdarzenia doszło przed 9.30 w zakładzie n ... » więcej 2018-11-22, godz. 10:15 Opolanie zatrzymani ws. organizacji siatkarskich mistrzostw świata nie trafili do aresztu Nie ma aresztu dla Anny S. i Waldemara K. z Opola, którzy zostali zatrzymani w tym tygodniu w sprawie nieprawidłowości przy realizacji zleceń podczas siatkars ... » więcej 2018-11-22, godz. 08:00 W Otmuchowie możliwe przerwy w dostawach wody W Otmuchowie spodziewane są przerwy w dostawie wody do mieszkań znajdujących się w budynkach w Rynku, przy placu Jana Pawła II, a także przy ulicach: Szkolnej ... » więcej 2018-11-21, godz. 21:15 Mieszkańcy Strobic ponownie zablokowali drogę. Walczą o "zebrę" Mieszkańcy Strobic w powiecie nyskim po raz kolejny zablokowali drogę krajową nr 46, która przecina ich miejscowość. W ten sposób domagali się jak najszybszej ... » więcej 2018-11-21, godz. 21:15 Korfantów: bez rewolucji na czele rady gminy Bez większych zmian na czele rady gminy Korfantów. Dotychczasowy przewodniczący Ryszard Duś, podobnie jak jeden z jego wcześniejszych zastępców, zachowali sta ... » więcej 2018-11-21, godz. 20:30 Protest "socjalnych" również w Kędzierzynie-Koźlu. Żądają godnej zapłaty Ogólnopolski czarny tydzień pracowników pomocy społecznej dotarł również do Kędzierzyna-Koźla. Protestujący postulują o szereg zmian w pomocy społecznej ale p ... » więcej 2018-11-21, godz. 20:15 Nagrody za pomoc i uśmiech. Po raz czwarty w PSP 24 w Opolu nagrodzono życzliwych uczniów Wystarczy uśmiech, dobre słowo, niewielki uczynek. Dziś (21.11) obchodzimy światowy dzień życzliwości. W sposób szczególny uczczono go w szkole nr 24 w Opolu. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »