Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-21, 23:10 Autor: Ewelina Laxy

Kolejna kadencja dla Arkadiusza Wiśniewskiego. Radość w sztabie "To sukces zespołu"

Radość w sztakie Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Ewelina Laxy]
Radość w sztakie Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Ewelina Laxy]
Radość w sztakie Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Ewelina Laxy]
Radość w sztakie Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Ewelina Laxy]
Radość w sztakie Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Ewelina Laxy]
Radość w sztakie Arkadiusza Wiśniewskiego [fot. Ewelina Laxy]
W sztabie wyborczym Arkadiusza Wiśniewskiego nie kryto radości z wyniku wyborów. Według najnowszych wyników sondażowych obecnie rządzący prezydent Opola osiągnął wynik ponad 64%. Oznacza to, że wybory na prezydenta Opola zakończą się na pierwszej turze.
Wiśniewski zaznaczał, że tak duży sukces to przede wszystkim zasługa całego zespołu.

- Przez cztery lata bardzo ciężko pracowaliśmy na to, żeby Opole się tak pięknie zmieniało i dziękuję mieszkańcom, że to docenili, bo to najbardziej od nich czułem wsparcie w czasie tej kampanii wyborczej i wiem, że warto było pracować - stwierdził Wiśniewski. - To jest moim zdaniem najbardziej zespołowy sukces, jaki można było odnieść, bo wiele osób na to pracowało i bardzo im wszystkim dziękuję. Wynik jest znacznie większy niż cztery lata temu. To tym bardziej cieszy, bo to jest najlepsze potwierdzenie, tego że to był czas dla miasta.

Obecnie prezydent zaznacza, że kampania wyborcza była trudna, ale cieszy go, że mieszkańcy docenili działania mijającej kadencji i obdarzyli go kredytem zaufania na kolejnych pięć lat. Jak mówi Arkadiusz Wiśniewski, jego komitet czeka też na wyniki wyborów do Rady Miasta.

- Wtedy będziemy myśleć o koalicji – mówi. - Będziemy rozmawiać. Zobaczymy. Trzeba jeszcze zbudować koalicję w radzie miasta. Na pewno ten zespół, który teraz jest, to jest bardzo mocny zespół. Świetnie się pracuje i przynosi to fantastyczne wyniki dla Opola. Spodziewałem się dobrego wyniku, bo tak wskazywały reakcje mieszkańców, którzy byli, którzy pomagali, ale to zawsze jest niewiadoma. Sondaże pokazywały nieco niższe wyniki, więc inaczej się nastawiałem. Na to, że będzie to jednak troszeczkę dłuższa walka.

W sondażu drugie miejsce zajęła Violetta Porowska (PiS), uzyskując 18,76% głosów. Trzecia była Barbara Kamińska z KO z wynikiem 10,92%.
Arkadiusz Wiśniewski 1
Arkadiusz Wiśniewski 2

Wiadomości z regionu

2019-01-17, godz. 21:30 Prezydent Opola pojedzie na pogrzeb Pawła Adamowicza Władze Opola pojadą jutro (18.01) do Gdańska na uroczystości pogrzebowe prezydenta Pawła Adamowicza. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, a prezydent Gdańska spoczn ... » więcej 2019-01-17, godz. 20:45 Jest wniosek do burmistrza Kluczborka ws. "zakazu cyrkowego". Mistrzowie sztuki cyrkowej protestują - To zwierzęta świadczą o nas. Nigdy nie wystawilibyśmy chorych, czy niedożywionych stworzeń na scenie - tak Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki odpowiada na ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:41 Recydywista przed sądem. "Działał" w Strzelcach Opolskich Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces mężczyzny oskarżonego o rozbój. Sześć zarzutów postawionych Adamowi Z. dotyczy jego rzekomej działalności przestęp ... » więcej 2019-01-17, godz. 18:45 Nyscy policjanci szukają świadków wypadku Nyska policja poszukuje świadków wypadku, do którego doszło 20 grudnia rano w centrum Nysy. » więcej 2019-01-17, godz. 17:54 Wypadek na Prószkowskiej w Opolu Dwa auta osobowe zderzyły się na ul. Prószkowskiej w Opolu. Do wypadku doszło około godz. 17:00. » więcej 2019-01-17, godz. 17:00 Trzeba wyburzyć budynek socjalny zniszczony przez pożar Budynek socjalny w Zdzieszowicach, w którym w listopadzie ubiegłego roku wybuchł pożar, trzeba będzie wyburzyć. Koszt poniesie gmina. Cały czas trwa policyjne ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:15 Na Spychalskiego w Opolu wraca buspas W piątek (18.01) na ulicę Spychalskiego w Opolu wraca buspas. Wcześniej taka organizacja ruchu od mostu na kanale Ulgi w stronę ulicy Wrocławskiej już funkcjo ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:00 Opolskie wcześniaki mogą obronić się przed wirusem RSV Tylko do końca lutego opolskie wcześniaki mogą skorzystać z tego sezonu realizacji programu lekowego 'Profilaktyka zakażeń wirusem RS'. Poradnia Neonatologicz ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:00 Weekendowe studniówki dwóch szkół z Opola bez zmian. "Bardzo trudno przełożyć ten bal" Zgodnie z planem odbędą się studniówki w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu, mimo piątkowo-sobotniej żałoby narodowej. » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Ciężarówka z dziurawą tarczą hamulcową zatrzymana przez ITD Ciężarówkę zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego zatrzymali podczas rutynowej kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Ins ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »