Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-22, 07:20 Autor: Radio Opole

WYBORY Z RADIEM OPOLE. Dowiedz się, kto będzie rządził w Twojej gminie i powiecie

AdobeStock
AdobeStock
Arkadiusz Wiśniewski ponownie prezydentem Opola. Zdobył 38285 głosów, co daje 70,35% ważnie oddanych głosów.
Godz. 16:45

W Praszce odbędzie się druga tura wyborów o fotel burmistrza - powalczą Jarosław Tkaczyński i Zbigniew Kitajgrodzki.

Godz. 16:21

Arkadiusz Wiśniewski ponownie prezydentem Opola. Zdobył 38285 głosów, co daje 70,35% ważnie oddanych głosów.

Godz. 15:00

Dorota Przysiężna-Bator wygrała w I turze i zostanie nowym burmistrzem Kietrza. O wyborze burmistrza Głuchołaz rozstrzygnie II tura wyborów. Grzegorz Ptak z formacji Kukiz'15 powalczy z ubiegającym się o reelekcję Edwardem Szupryńskim z Koalicji Obywatelskiej.

Godz. 13:34

Kordian Kolbiarz ponownie burmistrzem Nysy. Piotr Szlapa i Henryk Wróbel zmierzą się w drugiej turze w Dobrzeniu Wielkim. O fotel burmistrza w Brzegu powalczą Jerzy Wrębiak i Grzegorz Chrzanowski. W drugiej turze w Baborowie spotkają się Tomasz Krupa i Anna Kobierska-Mróz. W Domaszowicach wygrała Urszula Medyk.


Godz. 12:29

Sabina Nowosielska ponownie prezydentem Kędzierzyna-Koźla. W Głubczycach burmistrzem został Adam Krupa. Natomiast w Łubnianach wójtem został Paweł Wąsiak.


Godz. 11:53

Jarosław Kielar został burmistrzem Kluczborka. Burmistrzem Paczkowa będzie Artur Rolka. W Strzelcach Opolskich burmistrzem został Tadeusz Goc.


Godz. 11:22

Andrzej Jasiński nowym burmistrzem gminy Dobrodzień. W gminie Zawadzkie zwyciężył Mariusz Stachowski, w gminie Strzeleczki Marek Pietruszka. W Gorzowie Śląskim czeka nas druga tura, w której zmierzą się Artur Tomala i Kryspin Nowak. Podobnie w Głogówku, gdzie o wygraną zawalczą Andrzej Kałamarz i Piotr Bujak. W gminie Rudniki zwyciężył Grzegorz Domański, natomiast o fotel burmistrza Prudnika w drugiej turze powalczą Franciszek Fejdych i Grzegorz Zawiślak.


Godz. 9:51
W Namysłowie II tura – zmierzą się Julian Kruszyński i Bartłomiej Stawiarski. W Skarbimierzu pozostaje Andrzej Pulit. Jan Labus wygrał Ozimku. Zmiana wójta w gminie Turawa – wygrał Dominik Pikos.

Godz. 9:03

W Tarnowie Opolskim wygrał Krzysztof Mutz, w Otmuchowie Jan Woźniak, w Reńskiej Wsi Tomasz Kandziora, w Wołczynie Jan Leszek Wiącek, Sebastian Baca w Branicach, Barbara Zając w Pokoju, w Łambinowicach – Tomasz Karpiński, w Lewin Brzeskim – Artur Kotara. Druga tura odbędzie w Byczynie – zmierzą się w niej Iwona Sobania i Zygmunt Wiśniewski.


Godz. 8:39
Joachim Wojtala pozostaje burmistrzem Gogolina.

Godz. 8:01
Waldemar Czaja wójtem Zębowic, w Pawłowiczkach wygrał Jerzy Treffon, w Świerczowie będzie II tura – zmierzą się Barbara Bednarz i Łukasz Gienieczko


Godz. 7:53
70% dla Arkadiusza Wiśniewskiego, 11,9% dla Violetty Porowskiej, 11,1% – Barbara Kamińska, 3,8% - Marcin Gambiec, 1,9% Paweł Grabowski, 1,9% Apolonia Klepacz – to dane z 69 obwodowych komisji (na 81) w wyborach na prezydenta Opola. Z badania exit poll Instytutu Politologii UO dla Radia Opole i NTO wynika, że w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i Nysie obecni prezydenci i burmistrz będą nadal pełnić swoje funkcje.

Godz. 7:23
Sylwester Lewicki pozostanie burmistrzem Olesna. Wybory na burmistrza Krapkowic wygrał Andrzej Kasiura, Leśnicy - Łukasz Jastrzembski, Korfantowa - Janusz Wójcik. Wójtem Wilkowa będzie Bogdan Zdyb. W Murowie potrzebna jest II tura - między Michałem Golenią a Ewą Hasik, a w Niemodlinie zmierzą się ponownie Dorota Koncewicz i Mariusz Nieckarz.

Godz. 6:38
Krzysztof Cebula został burmistrzem Prószkowa, wójtem Skoroszyce – Barbara Dybczak. W Lubszy odbędzie się druga II pomiędzy Bogusławem Gąsiorowskim a Grażyną Lechowską, w Popielowie ponownie zmierzą się Marieta Kupka i Sybilla Stelmach. Wybory na burmistrza Zdzieszowic wygrała Sybila Zimerman, a na wójta gminy Jemielnica – Marcin Wycisło.


Godz. 6:03
W Cisku zwyciężył Rajmund Frischko (MN), w Grodkowie – Marek Antoniewicz (KWW Prawica Ziemi Grodkowskiej), a w Ujeździe w drugiej turze powalczą Sebastian Golec (KWW Nowy Ujazd) i Hubert Ibrom (MN).


Godz. 5:26
Brygida Pytel wójtem gminy Izbicko. W Radłowie wygrał Włodzimierz Kierat, w Kamienniku – Kazimierz Cebrat, a w Tułowicach – Andrzej Wesołowski.

Godz. 4:59
Krzysztof Ficoń zwyciężył w gminie Bierawa, w Lubrzy odbędzie się II tura– zmierzą się Krzysztof Barwieniec i Mariusz Kozaczek. Edward Plicko wygrał w gminie Biała, a Leonard Pietruszka w Komprachcicach

Godz. 4:54
Marek Leja przegrał w Dąbrowie. Rządzić będzie Katarzyna Gołębiowska-Jarek

Godz. 4:41
Śmiech w Walcach, Gagat w Lasowicach Wielkich, Raczyński w Pakosławicach

Marek Śmiech wójtem gminy Walce, w Lasowicach Wielkich urząd zachował Daniel Gagat, a w Pakosławicach Adam Raczyński – to najnowsze informacje wyborcze.


Godz. 4:14
Dorota RabczewskaAneta Rabczewska pozostanie wójtem Olszanki
Aneta Rabczewska będzie rządziła Olszanką przez najbliższe pięć lat. Tu nie było zaskoczeń, była jedyną kandydatką, za jej reelekcją opowiedziało się 1409 wyborców, przeciw było 497.

Godz. 3:59
389 147221090616Piotr Kanzy z Mniejszości Niemieckiej wygrywa wybory na wójta Polskiej Cerekwi
W Polskiej Cerekwi bez zmian. Gminą nadal będzie rządził Piotr Kanzy. Otrzymał 1258, jego rywal Jerzy Korecki z KWW Jerzego Koreckiego Alternatywa 284 głosów. Kandydat Mniejszości Niemieckiej, urzędujący wójt rządzi gminą od 2015 roku. Objął urząd po śmierci Krystyny Helbin.Godz. 2:42
2016-05-24 146410073920W Chrząstowicach nadal będzie rządził Florian Ciecior
Florian Ciecior będzie po raz kolejny wójtem Chrząstowic. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Mieszkańcy gminy na karcie do głosowania zaznaczali "Tak" lub "Nie". Kandydat KWW Mniejszość Niemiecka uzyskał 1883 głosy "za". Przeciwników objęcia przez niego urzędu było 307.Godz. 2:40
2018-10-22 154016850010175 radnych w regionie "bezkonkurencyjnych". Nie musieli czekać na wyniki głosowania
175 kandydatów zostało radnymi bez konieczności czekania na ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów. W swoich okręgach nie mieli po prostu konkurentów.
Godz. 2:00
Brak protokołów przekazania opóźnia ogłoszenie wyników wyborów na Opolszczyźnie. Przypomnijmy: podczas tegorocznych wyborów po raz pierwszy działają dwie komisje obwodowe - do przeprowadzenia i do ustalenia wyników - które muszą przekazać sobie wszystkie dokumenty, materiały oraz urnę wyborczą z kartami i sporządzić z tego protokół.Godz. 1:40
2018-10-22 154016464511Nysa, Paczków i Otmuchów nadal liczą głosy. Wyniki będą znane nad ranem
Jeszcze co najmniej kilka godzin trzeba będzie poczekać na oficjalne wyniki wyborów w Nysie. Do Miejskiej Komisji Wyborczej do północy wpłynęły protokoły z dwóch spośród 36 obwodów.
Godz. 0:30
klepaczOpole. Komentarz Apolonii Klepacz, kandydatki lewicy razem na prezydenta Opola
- Wynik nie jest satysfakcjonujący, ale spodziewam się, że realny będzie wyższy - tak komentuje sondażowe wyniki wyborów prezydenckich w Opolu Apolonia Klepacz. Według nich, kandydatka Lewicy Razem uzyskała najsłabszy wynik wśród startujących - 1,65 proc. Według Klepacz, zdecydowały przepływy elektoratu pomiędzy lewicą a Koalicją Obywatelską. - Ten elektorat zagłosował na Arkadiusza Wiśniewskiego - mówi Klepacz.Godz. 0:25
Stanisław RakoczyRakoczy: nie udało się zepchnąć nas ze sceny politycznej. Dobra pozycja PSL w sondażach
Według sondaży, PSL zajęło trzecie miejsce w wyborach samorządowych w kraju. Ludowcy zdobyli poparcie 16,6% głosujących. Tak wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu. Jak mówi Stanisław Rakoczy, przewodniczący PSL w województwie opolskim, wynik cieszy, ale sondaże mogą być wiele gorsze niż realny wynik. - Naszą siłą są gminy i powiaty - mówi Rakoczy. -


Godz. 0:20
Wieczór wybrczy w Radiu Opole - eksperci komentują exit poll


Wieczór wyborczy w Radiu Opole - politycy komentują exit poll


Arkadiusz Wiśniewski jest bardzo prawdopodobnym zwycięzcą wyborów prezydenckich w Opolu. Według badań exit poll, które dla Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej przygotował Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego, Arkadiusz Wiśniewski zdobył 64,34 % głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Violetta Porowska, zdobywając 18,76% głosów. Podium zamyka Barbara Kamińska z wynikiem 10,92 procent głosów. Wśród polityków komentujących exit poll byli: Katarzyna Czochara, Piotr Piaseczny, Ryszard Galla, Paweł Kampa, Marcin Oszańca, Małgorzata Wilkos, Zbigniew Kubalańca.Godz. 0:10

Marcin GambiecOpole. Gambiec: poczekajmy na oficjalne wyniki. Rada Miasta jest w naszym zasięgu
Marcin Gambiec, według badań exit poll, przeprowadzonych przez Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego dla Radia Opole i NTO, zajął czwarte miejsce w wyścigu o fotel prezydenta Opola. Uzyskał 2,39% głosów. - To są sondaże i my do nich podchodzimy na chłodno. My się dzisiaj spotkaliśmy po prostu, żeby jeszcze pogadać i tak dalej o tym dniu. Kampania w Opolu była trochę taka dziwna, bo bez udziału aktualnego prezydenta tak naprawdę, bez udziału w debatach, o tym mówię. Kampania dosyć aktywna i mieszkańcy też zauważyli, że coś się w Opolu dzieje. Czekamy na to, co się będzie działo w ciągu kilku najbliższych godzin. Myślę, że rada miasta jest w zasięgu ręki.


Godz. 0:00
bulaAndrzej Buła, lider opolskiej PO: Mogliśmy lepiej przygotować kampanię w Opolu
- Jako Koalicja Obywatelska mogliśmy lepiej przygotować się do wyborów prezydenckich w Opolu - komentuje sondażowe wyniki Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego i lider struktur Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie. - Zabrakło czasu na temat narracji. Też czujemy się współautorami sukcesów tego, co się zbudowało w mieście przez ostatnie lata. Wybory to jest poważne przedsięwzięcie. Nie da się teraz zrobić kampanii w ciągu miesiąca czy dwóch, a Barbara Kamińska tak naprawdę na swoją kampanię miała miesiąc - zaznacza.

Andrzej Buła skomentował również wyniki w kraju. - Na pewno możemy być zadowoleni. Cieszy zwłaszcza wygrana naszego kandydata w Warszawie - podkreśla.Godz. 23:29
Jolanta Trytko-WarczakNysa. Trytko-Warczak: Wynik trzeba przyjąć na klatę. Nie żałuję decyzji o starcie w wyborach
Według badania, jedyna kobieta w walce o fotel burmistrza tego miasta zdobyła ostatnie miejsce, ciesząc się zaufaniem niespełna 9% ankietowanych. Mimo to Trytko-Warczak ma nadzieję, że wyborcza walka jeszcze się dla niej nie zakończyła.

- Każdy wynik trzeba przyjąć na klatę. Ciągle liczę, że będzie jeszcze jednak druga tura i że zmierzę się z którymś z kandydatów - przyznała.Godz. 23:29
Piotr SmoterNysa. Smoter: Liczę, że wyniki sondażu się nie potwierdzą
- Mam nadzieję, że jest daleki od rzeczywistości, bo to byłoby naprawdę wielkie zaskoczenie, gdyby Tomasz Hankus wszedł do drugiej tury z Kordianem Kolbiarzem. Kandydat z ramienia Ligi Nyskiej podczas rozmowy z naszym reporterem zaznaczył, że wynik wyborów nie jest przesądzony, dopóki nie zostaną policzone wszystkie głosy.Godz. 23:28
Paweł GrabowskiOpole. Grabowski o wynikach exit poll: gratuluję prezydentowi, liczę na mandaty Kukiz'15 w radzie miasta
Paweł Grabowski z Kukiz’15 zajął piąte miejsce w wyścigu o fotel prezydenta Opola - tak wynika z badań exit poll, które dla Radia Opole i NTO przygotował Instytut Politologii UO. - Jeśli te wyniki się potwierdzą to w pierwszej kolejności należy pogratulować prezydentowi Wiśniewskiemu, który zdeklasował konkurencję – mówi Radiu Opole Grabowski.

- Mój wynik jest z pozoru słaby, natomiast to jest wynik, który jest odzwierciedleniem kampanii którą prowadziłem, czyli spotkań bezpośrednich z mieszkańcami. Nie była to kampania wizerunkowa, nie była to kampania, na którą została wyłożona masa pieniędzy z pieniędzy obywateli, bo finansowałem ją sam. Natomiast ja jestem bardzo ciekawy wyniku, który uzyskamy jako Kukiz'15 w wyborach do rady miasta. Liczę, że uda się uszczknąć jeden lub dwa mandaty - mówi Grabowski.


Godz. 23:21
Tomasz HankusNysa. Tomasz Hankus komentuje drugie miejsca w badaniu exit poll dla Nysy
- Cieszę się z tego wyniku, jednak po cichu liczę na drugą turę - przyznaje Tomasz Hankus, który według wstępnych sondaży Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej, zajął drugie miejsce w wyborach na burmistrza Nysy. Kandydat przyznał w rozmowie z naszym reporterem, że nie spodziewał się tak dużego poparcia ze strony wyborców.Godz. 23:10
Arkadiusz WiśniewskiOpole. Kolejna kadencja dla Arkadiusza Wiśniewskiego. Radość w sztabie "To sukces zespołu"

W sztabie wyborczym Arkadiusza Wiśniewskiego nie kryto radości z wyniku wyborów. Według najnowszych wyników sondażowych obecnie rządzący prezydent Opola osiągnął wynik ponad 64%. Oznacza to, że wybory na prezydenta Opola zakończą się na pierwszej turze.

- Przez cztery lata bardzo ciężko pracowaliśmy na to, żeby Opole się tak pięknie zmieniało i dziękuję mieszkańcom, że to docenili, bo to najbardziej od nich czułem wsparcie w czasie tej kampanii wyborczej i wiem, że warto było pracować - stwierdził Wiśniewski. - To jest moim zdaniem najbardziej zespołowy sukces, jaki można było odnieść, bo wiele osób na to pracowało i bardzo im wszystkim dziękuję. Wynik jest znacznie większy niż cztery lata temu. To tym bardziej cieszy, bo to jest najlepsze potwierdzenie, tego że to był czas dla miasta.Godz. 23:20
Violetta PorowskaOpole. Violetta Porowska komentuje exit poll
- Prezydentowi Wiśniewskiemu gratuluję, zawsze jest tak, że urzędujący prezydent ma na starcie pewien kapitał głosów, ale przypominam, że ponad 30% opolan nie oddało na niego głosu – tak Violetta Porowska skomentowała wyniki badania exit poll, które dla Radia Opole i NTO przeprowadził Instytutu Politologii UO. Badania wskazują, że Arkadiusz Wiśniewski zdobył ponad 64 % głosów, a Violetta Porowska blisko 19%.

- Zmiany w Opolu muszą nastąpić i niech prezydent o postulatach opolan pamięta i niech je realizuje. Ja te postulaty z bezpośredniej kampanii kojarzę: to jest chęć dialogu, niebetonowanie Opola, więc bardzo proszę prezydenta, by o tych opolanach pamiętał. Jestem do dyspozycji, jeśli prezydent będzie taką chęć wyrażał, to ja będę z nim współpracować - mówi Violetta Porowska.Godz. 23:25
Barbara KamińskaOpole. Barbara Kamińska komentuje exit poll
- Na razie sondaży nie chcę komentować, bo poczekamy na ostateczne wyniki - stwierdziła Barbara Kamińska. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Opola według badań exit poll, przeprowadzonych na próbie blisko 2 tys 300 głosujących, uzyskała 10,92 proc.
- Z aktywności ludzi, a przede wszystkim z tego, że udało nam się wypracować bardzo dobry program. Bez względu na to kto wygra te wybory, to myślę, że wiele z tych założeń uda się wdrożyć dla miasta.

Kordian KolbiarzNysa. Kolbiarz: jeżeli wyniki się potwierdzą, to od razu ruszamy do pracy
Jeżeli się potwierdzą i będzie zwycięstwo w pierwszej turze to od razu ruszamy do pracy, bo pracy jest mnóstwo i to jest teraz najważniejsze. Tym bardziej to cieszy, bo zaufanie ze strony mieszkańców Nysy wyrażone w taki sposób, czyli ponad połowa głosujących postawiła krzyżyk przy moim nazwisku. To jest dla mnie wielkie wyróżnienie, wielki zaszczyt, ale też zobowiązanie - stwierdził.


Godz. 22:00
Sabina NowosielskaKędzierzyn Koźle, Sabina Nowosielska: podobają mi się takie wyniki sondażu
- Nie miałabym nic przeciwko takim wynikom – mówi Sabina Nowosielska, walcząca o reelekcję na funkcji prezydent Kędzierzyna-Koźla. Według wyników sondażowych zdobyła ona ponad 53% głosów. Jeśli wyniki te zostaną potwierdzone, to w Kędzierzynie-Koźlu nie będzie drugiej tury.W sztabie Arkadiusz WiśniewskiegoGodz. 21:17

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski komentuje wyniki badanie exit poll

- Ogromna radość, wynik znacznie lepszy niż 4 lata temu. Mieszkańcy docenili naszą bardzo ciężką pracę dla miasta – tak obecny prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski komentuje wyniki badanie exit poll Instytutu Politologii UO dla Radia Opole i NTO.
Komentarz prezydenta Arkadiusz Wiśniewskiego - posłuchaj:
Godz. 21:01
Exit poll OpoleZaskakujące wyniki sondażu exit poll w największych miastach regionu
Nie będzie drugiej tury w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu i Nysie? Na to wskazują wyniki badania exit poll przeprowadzonego dla Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej przez studentów Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego. O ile w przypadku Kędzierzyna-Koźla i Nysy wynik urzędujących włodarzy gmin mieści się w granicach błędu statystycznego, to w Opolu przewaga Arkadiusza Wiśniewskiego jest zdecydowana - prawie dwie trzecie ankietowanych opolan zadeklarowało, że poparło obecnego prezydenta. Wynik jest o tyle zaskakujący, że w sondażach Arkadiusz Wiśniewski był liderem, ale otrzymywał poniżej 50 procent wskazań.

Zobacz wyniki naszego badania exit poll:
OPOLE
Arkadiusz Wiśniewski - KWW Arkadiusza Wiśniewskiego – 1 478 – 64,34 procent
Violetta Porowska – PiS – 431 – 18,76 procent
Barbara Kamińska - Koalicja Obywatelska – 251 głosów – 10,92 procent
Marcin Gambiec - KWW Marcina Gambca – 55 głosów – 2,39 procent
Paweł Grabowski - Kukiz '15 – 44 głosy – 1,91 procent
Apolonia Klepacz - SLD - Lewica Razem – 38 głosów – 1,65 procent
Próba: 2 297 osób
Więcej szczegółów


KĘDZIERZYN-KOŹLE
Sabina Nowosielska - KWW Sabiny Nowosielskiej - Koalicja Obywatelska – 669 głosów – 53,64 procent
Andrzej Chrzanowski – PiS – 270 głosów – 21,65 procent
Marek Piasecki - KWW Niezależni z Markiem Piaseckim – 231 głosów – 18,52 procent
Andrzej Mazur - SLD- Lewica Razem – 77 głosów – 6,17 procent
Więcej szczegółów


NYSA
Kordian Kolbiarz - KWW Kordiana Kolbiarza – 613 głosów – 52,30 procent
Tomasz Hankus – KW Stowarzyszenie Hankus - 179 głosów – 15,27 procent
Paweł Nakonieczny – PiS – 152 głosów – 12,96 procent
Piotr Smoter - KW Liga Nyska – 124 głosów – 10,58 procent
Jolanta Trytko-Warczak - Koalicja Obywatelska – 104 – 8,87 procent
Więcej szczegółów

Godz 18:55
pelczarOpolskie z najniższą frekwencją w kraju. W Jemielnicy najmniej chętnych do oddania głosu
37 procent - tyle do godziny 17:00 wyniosła frekwencja wyborcza w województwie opolskim i jest to najsłabszy wynik w kraju. Na Opolszczyźnie najmniej osób do urn poszło w gminach Jemielnica, Pawłowiczki i Leśnica, a najwięcej w Domaszowicach i Świerczowie.


Wiadomości z regionu

2019-01-17, godz. 21:30 Prezydent Opola pojedzie na pogrzeb Pawła Adamowicza Władze Opola pojadą jutro (18.01) do Gdańska na uroczystości pogrzebowe prezydenta Pawła Adamowicza. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, a prezydent Gdańska spoczn ... » więcej 2019-01-17, godz. 20:45 Jest wniosek do burmistrza Kluczborka ws. "zakazu cyrkowego". Mistrzowie sztuki cyrkowej protestują - To zwierzęta świadczą o nas. Nigdy nie wystawilibyśmy chorych, czy niedożywionych stworzeń na scenie - tak Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki odpowiada na ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:41 Recydywista przed sądem. "Działał" w Strzelcach Opolskich Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces mężczyzny oskarżonego o rozbój. Sześć zarzutów postawionych Adamowi Z. dotyczy jego rzekomej działalności przestęp ... » więcej 2019-01-17, godz. 18:45 Nyscy policjanci szukają świadków wypadku Nyska policja poszukuje świadków wypadku, do którego doszło 20 grudnia rano w centrum Nysy. » więcej 2019-01-17, godz. 17:54 Wypadek na Prószkowskiej w Opolu Dwa auta osobowe zderzyły się na ul. Prószkowskiej w Opolu. Do wypadku doszło około godz. 17:00. » więcej 2019-01-17, godz. 17:00 Trzeba wyburzyć budynek socjalny zniszczony przez pożar Budynek socjalny w Zdzieszowicach, w którym w listopadzie ubiegłego roku wybuchł pożar, trzeba będzie wyburzyć. Koszt poniesie gmina. Cały czas trwa policyjne ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:15 Na Spychalskiego w Opolu wraca buspas W piątek (18.01) na ulicę Spychalskiego w Opolu wraca buspas. Wcześniej taka organizacja ruchu od mostu na kanale Ulgi w stronę ulicy Wrocławskiej już funkcjo ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:00 Opolskie wcześniaki mogą obronić się przed wirusem RSV Tylko do końca lutego opolskie wcześniaki mogą skorzystać z tego sezonu realizacji programu lekowego 'Profilaktyka zakażeń wirusem RS'. Poradnia Neonatologicz ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:00 Weekendowe studniówki dwóch szkół z Opola bez zmian. "Bardzo trudno przełożyć ten bal" Zgodnie z planem odbędą się studniówki w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu, mimo piątkowo-sobotniej żałoby narodowej. » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Ciężarówka z dziurawą tarczą hamulcową zatrzymana przez ITD Ciężarówkę zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego zatrzymali podczas rutynowej kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Ins ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »