Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-19, 14:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Jesteśmy z różnych środowisk, ale świetnie się rozumiemy i współpracujemy. Komitet KWW Marcina Gambca podsumował opolską kampanię

Konferencja prasowa KWW Marcina Gambca [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja prasowa KWW Marcina Gambca [fot. Mariusz Chałupnik]
Rozmowy z mieszkańcami zamiast ulotek, jabłek i krówek. Tak kampanię podsumowali przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Marcina Gambca.
Kandydat na prezydenta Opola Marcin Gambiec na konferencji prasowej przedstawiał zagadnienia, nad którymi pochylano się w kampanii.

- To były dla nas rzeczy najistotniejsze - mówi Gambiec. - Mówiliśmy o transporcie zrównoważonym, o ścieżkach rowerowych. Mówiliśmy o nowych przeprawach, o skoordynowaniu ścieżek rowerowych i chodników pomiędzy dzielnicami. Mówiliśmy o bezpieczeństwie. Mówiliśmy również o ekologii i współpracy w Opolu między różnymi środowiskami, między innymi z biznesem czy środowiskiem akademickim.

Kandydaci do rady miasta podkreślali, że jednym z największych sukcesów komitetu jest fakt, że działają w nim ludzie z różnych środowisk.

- Jesteśmy komitetem, w którym są osoby o skrajnie różnych poglądach - mówi Klaudia Spodzieja. - Występowały różne dyskusje, ścieraliśmy się w naszych poglądach. Zawsze jednak potrafiliśmy znaleźć rozwiązanie, które było optymalnym kompromisem działającym na rzecz naszego miasta.

- Wszyscy potrafimy za sobą rozmawiać - dodaje Grzegorz Ostromecki. - Dzieje się rzecz niesamowita. Ekolodzy wyklęci w mieście stają do wyborów. Mam nadzieję, że będziemy mieć przełożenie na losy miasta. Łączy nas Opole i Opole jest dla wszystkich.

Kandydat do rady miasta Michał Pytlik przedstawił projekt uchwały na nową kadencję. Ma ona dać prawo głosu niezameldowanym mieszkańcom Opola na podpisywanie uchwał obywatelskich.
Marcin Gambiec
Klaudia Spodzieja, Grzegorz Ostromecki

Wiadomości z regionu

2019-03-25, godz. 08:48 "Bus na piątkę" odwiedzi kolejne gminy na Opolszczyźnie. Przedstawi szczegóły rządowych propozycji 'Bus na piątkę' rusza odwiedzać kolejne gminy na Opolszczyźnie. Przypomnijmy, to rządowa inicjatywa, która stawia sobie za cel prezentację tzw. piątki Kaczyńs ... » więcej 2019-03-25, godz. 08:30 Głogówek: Rehabilitacja dzieci i seniorów będzie bardziej dostępna Różne środowiska skorzystają na projekcie, który sfinalizowano w Głogówku. Przekazano tam do użytku doskonale wyposażone sale integracji sensorycznej, multime ... » więcej 2019-03-25, godz. 07:40 2 osoby zatrute gazami pożarniczymi, 23 ewakuowane - pożar w Kozłowicach Z powodu pożaru 23 osoby ewakuowano z budynku mieszkalnego w Kozłowicach w powiecie oleskim. » więcej 2019-03-24, godz. 21:11 Opolscy politycy o szansach swoich kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego i ogólnej szansie na europosła z ... Czy mamy szansę na własnego opolskiego europosła i co zrobić, żeby te szanse zwiększyć? Z odpowiedzią na to pytanie mierzyli się opolscy politycy, goście Nied ... » więcej 2019-03-24, godz. 19:15 Po raz dziesiąty podzielili się miłością. W Dębskiej Kuźni zagrali dla Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z P ... Po raz dziesiąty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębskiej Kuźni zorganizowano wyjątkowy koncert charytatywny - “Dzielmy się miłością”. Nie zabrakło licytacj ... » więcej 2019-03-24, godz. 16:57 Opolskie morsy oficjalnie zakończyły sezon na lodowate kąpiele. Do morsowania wrócą w listopadzie Chociaż kąpieli w przeręblu nie było dużo, dla opolskich morsów sezon był bardzo udany. To za sprawią wielu nowych osób, które dołączyły do grona amatorów kąp ... » więcej 2019-03-24, godz. 16:31 Marcin Ociepa zaprezentował "Strategię dla rozwoju" dla województwa opolskiego. Towarzyszył mu wicepremier Jarosław Go ... Silna rodzina, nowoczesna gospodarka, udrożnienie Odry - to niektóre z pięciu priorytetów Marcina Ociepy, który dziś (24.03) podczas konwencji programowej zap ... » więcej 2019-03-24, godz. 15:00 Centrum Opola bez samochodów, ale z ogródkami letnimi? Do poniedziałku można wypełniać specjalne ankiety Azyl dla pieszych i rowerzystów oraz wprowadzenie strefy zamieszkania z ograniczonym ruchem samochodów w obszarze ulic: Koraszewskiego, Rynek, Książąt Opolski ... » więcej 2019-03-24, godz. 11:54 Ratownicy testowali karetki na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim Karetki zakupione przez Krapkowickie Centrum Zdrowia w Krapkowicach przeszły testy na torze wyścigowym Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. » więcej 2019-03-24, godz. 11:52 Dystrybutor substancji zalegającej na polach w Strzelcach Opolskich wyjaśniał mieszkańcom czym są tajemnicze hałdy W związku z doniesieniami o szkodliwości pryzm znajdujących się w Strzelcach Opolskich na polach za Osiedlem Piastów Śląskich, wytwórcy carbotery (produktu ub ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »