Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-19, 14:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Jesteśmy z różnych środowisk, ale świetnie się rozumiemy i współpracujemy. Komitet KWW Marcina Gambca podsumował opolską kampanię

Konferencja prasowa KWW Marcina Gambca [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja prasowa KWW Marcina Gambca [fot. Mariusz Chałupnik]
Rozmowy z mieszkańcami zamiast ulotek, jabłek i krówek. Tak kampanię podsumowali przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Marcina Gambca.
Kandydat na prezydenta Opola Marcin Gambiec na konferencji prasowej przedstawiał zagadnienia, nad którymi pochylano się w kampanii.

- To były dla nas rzeczy najistotniejsze - mówi Gambiec. - Mówiliśmy o transporcie zrównoważonym, o ścieżkach rowerowych. Mówiliśmy o nowych przeprawach, o skoordynowaniu ścieżek rowerowych i chodników pomiędzy dzielnicami. Mówiliśmy o bezpieczeństwie. Mówiliśmy również o ekologii i współpracy w Opolu między różnymi środowiskami, między innymi z biznesem czy środowiskiem akademickim.

Kandydaci do rady miasta podkreślali, że jednym z największych sukcesów komitetu jest fakt, że działają w nim ludzie z różnych środowisk.

- Jesteśmy komitetem, w którym są osoby o skrajnie różnych poglądach - mówi Klaudia Spodzieja. - Występowały różne dyskusje, ścieraliśmy się w naszych poglądach. Zawsze jednak potrafiliśmy znaleźć rozwiązanie, które było optymalnym kompromisem działającym na rzecz naszego miasta.

- Wszyscy potrafimy za sobą rozmawiać - dodaje Grzegorz Ostromecki. - Dzieje się rzecz niesamowita. Ekolodzy wyklęci w mieście stają do wyborów. Mam nadzieję, że będziemy mieć przełożenie na losy miasta. Łączy nas Opole i Opole jest dla wszystkich.

Kandydat do rady miasta Michał Pytlik przedstawił projekt uchwały na nową kadencję. Ma ona dać prawo głosu niezameldowanym mieszkańcom Opola na podpisywanie uchwał obywatelskich.
Marcin Gambiec
Klaudia Spodzieja, Grzegorz Ostromecki

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:45 Kwiatki, chwasty i zdrowa żywność. Za nami I Festiwal Bioróżnorodności Proste sposoby na zdrowe żywienie rodziny, zielony balkon urządzony z lokalnego kwiatka i chwasty na talerzu - to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszono ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:00 Prawie tysiąc mieszkańców regionu dostało 500 plus dla osób niesamodzielnych od ZUS Opolski ZUS wydał ponad 940 decyzji o przyznaniu dodatku uzupełniającego dla osób niesamodzielnych w ramach programu 500 plus. Z wyliczeń Zakładu Ubezpieczeń ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 "Trzeba wierzyć, że można osiągać sukcesy i trzeba wierzyć w siebie". Bartłomiej Bonk gościem Ogólnopolskiego Tygodnia ... Ruszył Ogólnopolski Tydzień Kariery, podczas którego doradcy zawodowi i ciekawi goście pomagają młodzieży w doborze przyszłego zawodu. Wydarzenie ma inspirowa ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 W USK w Opolu przeprowadzono nowatorską operację tętniaka aorty W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu po raz pierwszy, bez otwierania jamy brzusznej, przeprowadzono operację tętniaka aorty brzusznej, który objął tęt ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:30 Opole: Marcin Ociepa zapewnia, że pamięta o wyborczych obietnicach Marcin Ociepa zapewnia, że po wygranych wyborach parlamentarnych nie zapomniał o swoich obietnicach złożonych podczas kampanii. Obecny wiceminister przedsiębi ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Konsultacje, diety i karty EKUZ. "Środa z profilaktyką" jutro (23.10) w przychodni Centrum w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje 'Środę z profilaktyką' w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania. Chętni dowiedzą si ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:00 Nietypowa, powyborcza konferencja prasowa Mniejszości Niemieckiej 'Afera UW' - pod takim hasłem odbyła się dzisiaj (22.10) dość nietypowa konferencja Mniejszości Niemieckiej. Rozszerzenie tytułu to 'Afera Udane Wybory'. Prze ... » więcej 2019-10-22, godz. 14:15 Pechowe miejsce. To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny Drugi raz w tym miesiącu kierowca jadący z nadmierną prędkością wypadł na łuku z drogi wojewódzkiej 423 w Rozwadzy koło Zdzieszowic i zakończył podróż w ogród ... » więcej 2019-10-22, godz. 13:45 W Kamieniu Śląskim debatują o 15-leciu Polski w Unii Europejskiej Powrót do Europy. 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej - taki jest temat 24. Seminarium Śląskiego, które dzisiaj (22.10) rozpoczęło się w Kamieniu Śl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »