Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-12, 11:53 Autor: Joanna Matlak

Bezpieczeństwo przede wszystkim - propozycje kandydatów na radnych Opola z komitetu Kukiz'15

Bezpieczeństwo przede wszystkim - propozycje kandydatów na radnych Opola z komitetu Kukiz
Bezpieczeństwo przede wszystkim - propozycje kandydatów na radnych Opola z komitetu Kukiz'15 [fot. Joanna Matlak]
Budowa ciepłociągu łączącego Elektrownię Opole z ECO, czy więcej policji sprawdzającej młodzież – kandydaci do rady miasta Opola z ramienia Kukiz ’15 poruszyli dziś kwestie bezpieczeństwa młodzieży, bezpieczeństwa energetycznego, a także imigrantów.
Chodzi m.in. o kontrolę młodzieży, wtedy gdy przebywa ona poza domem czy szkołą.

- To pomysł. aby zwiększyć ilość pieszych patroli policji bądź straży miejskiej na osiedlach, lub gdzieś gdzie młodzież spotyka się w większych grupach - mówi Mariusz Rybczyński, kandydat do rady miasta z ramienia Kukiz’15 okręg nr 1. - Chodzi o problem używek. W tej chwili w starszych klasach szkół podstawowych, w gimnazjach jest np. plaga e-papierosów. Bez pomocy miasta, bez pomocy instytucji rządowych takich jak policja i bez współpracy ze szkołami, rodzice nie są w stanie zwalczyć tego co młodzież robi z e-papierosami. Zaczyna mi to przypominać wejście w świat dilerki - mówi Rybczyński.

- Musimy też rozważyć fakt, że rosną ceny węgla i trzeba reagować tutaj, na rynku lokalnym - mówi Łukasz Gruca, jedynka w okręgu nr 2. - Mamy skarb, czyli firmę, która dostarcza ciepło, na terenie miasta znajduje się Elektrownia Opole, która w formie odpadów emituje tę energię i trzeba by rozważyć perspektywę budowy ciepłociągu, który połączyłby Elektrownię Opole z siecią, którą zarządza ECO - mówi Gruca.

Koszt budowy 8 kilometrowego ciepłociągu oszacowano na około 200 mln złotych.

- Powinniśmy też dbać o naszą imigrację, ale w kontrolowany sposób. Nie przeszkadzajmy tym, którzy chcą się zintegrować, ale wydawajmy tych, których sobie nie życzymy – dodaje Paweł Gadżała, lider listy Kukiz’15 w okręgu nr 3. - Jeżeli ktoś jest wartościowy i po prostu przydaje się w Opolu, to należy dbać o to, żeby się w nami zintegrował. Powinniśmy dbać o to, żeby przedstawiać polskość jako coś atrakcyjnego, żeby oni się w Rzeczpospolitej zakochali i chcieli tu zostać - mówi Gadżała.

Leszek Danielewicz, lider listy Kukiz’15 w okręgu nr 4 zwraca uwagę na potrzebę przyłączenia kamienic do sieci ECO. – Ta duża miejska spółka generuje zyski rzędu 30 mln złotych. Gdyby z tego wyasygnować np. 4 miliony to 100 kamienic miałoby najbardziej ekologiczne ogrzewanie - dodaje Danielewicz.
Mariusz Rybczyński
Łukasz Gruca
Paweł Gadżała

Wiadomości z regionu

2018-10-20, godz. 11:00 Autobus z usterkami, kierowcy bez dokumentów. Kontrola WITD na A4 Autobus z nieszczelnymi zbiornikami płynów zatrzymali na opolskim odcinku autostrady A4 inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu. A ... » więcej 2018-10-20, godz. 10:30 Przez kuchnię do integracji. Zakończył się polsko-czeski projekt "Ze smakiem do wszystkiego" Wspólnie gotowali, zwiedzali, biesiadowali i zawierali znajomości. I to znajomości ponad granicami. Blisko 500 Polaków i Czechów wzięło udział w projekcie 'Ze ... » więcej 2018-10-20, godz. 10:00 Liczba chorych wzrasta, a profilaktyka ograniczona. Brakuje szczepionki przeciwko WZW typu A W opolskich aptekach i hurtowniach leków brakuje szczepionki przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A. Podobnie sytuacja przedstawia się w całym kraju. O s ... » więcej 2018-10-20, godz. 10:00 WYBORY 2018: Na kartach do głosowania pojawią się logotypy komitetów wyborczych Karty przygotowane na jutrzejsze (21.10) wybory samorządowe będą różnić się od tych, które znamy z poprzednich głosowań. Przy nazwach komitetów wyborczych będ ... » więcej 2018-10-20, godz. 09:08 Statyści poszukiwani. W Opolu będzie kręcony film fabularny o wysadzeniu auli WSP O godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych rusza casting do filmu 'Zdarzyło się w Polsce'. Autorzy poszukują statystów - kobiet i mężczyzn w wieku od 16 d ... » więcej 2018-10-20, godz. 07:30 58 tekstów i 19 autorów - powstaje nowa edycja Rocznika Borów Niemodlińskich Informacje o minionych wydarzeniach, ciekawych odkryciach, a także ciekawostki ekologiczne - Partnerstwo Borów Niemodlińskich wydaje kolejną edycję swojego ro ... » więcej 2018-10-19, godz. 23:00 Opolskie pielęgniarki i położne świętowały 20-lecie związków zawodowych Pielęgniarki i położne z Opolszczyzny świętowały 20-lecie istnienia ogólnopolskiego związku zawodowego w regionie. Jubileusz był okazją do podziękowań i wspom ... » więcej 2018-10-19, godz. 23:00 Tauron wspomoże brzeską szkołę zawodową. Powstanie specjalna klasa patronacka Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu podpisał specjalną umowę z Tauronem. Państwowa spółka będzie wspierać finansowo placówkę, a brzeska młodzież będzie mogł ... » więcej 2018-10-19, godz. 22:30 Sad dla mieszkańców. W Wawelnie posadzą drzewa starego typu Owoce dla mieszkańców Wawelna - w miejscowości powstanie ogólnodostępny sad. Na nieużytku rolnym zostaną posadzone drzewa i rośliny miododajne, zamontowane bę ... » więcej 2018-10-19, godz. 21:00 Na ulice Nysy znów wyjedzie elektryczny autobus. Na jednym ładowaniu będzie mógł przejechać do 160 kilometrów Kolejny autobus o napędzie elektrycznym trafił na testy do nyskiego MZK. Za kilka lat po ulicach miasta mają kursować co najmniej cztery takie pojazdy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »