Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-12, 11:53 Autor: Joanna Matlak

Bezpieczeństwo przede wszystkim - propozycje kandydatów na radnych Opola z komitetu Kukiz'15

Bezpieczeństwo przede wszystkim - propozycje kandydatów na radnych Opola z komitetu Kukiz
Bezpieczeństwo przede wszystkim - propozycje kandydatów na radnych Opola z komitetu Kukiz'15 [fot. Joanna Matlak]
Budowa ciepłociągu łączącego Elektrownię Opole z ECO, czy więcej policji sprawdzającej młodzież – kandydaci do rady miasta Opola z ramienia Kukiz ’15 poruszyli dziś kwestie bezpieczeństwa młodzieży, bezpieczeństwa energetycznego, a także imigrantów.
Chodzi m.in. o kontrolę młodzieży, wtedy gdy przebywa ona poza domem czy szkołą.

- To pomysł. aby zwiększyć ilość pieszych patroli policji bądź straży miejskiej na osiedlach, lub gdzieś gdzie młodzież spotyka się w większych grupach - mówi Mariusz Rybczyński, kandydat do rady miasta z ramienia Kukiz’15 okręg nr 1. - Chodzi o problem używek. W tej chwili w starszych klasach szkół podstawowych, w gimnazjach jest np. plaga e-papierosów. Bez pomocy miasta, bez pomocy instytucji rządowych takich jak policja i bez współpracy ze szkołami, rodzice nie są w stanie zwalczyć tego co młodzież robi z e-papierosami. Zaczyna mi to przypominać wejście w świat dilerki - mówi Rybczyński.

- Musimy też rozważyć fakt, że rosną ceny węgla i trzeba reagować tutaj, na rynku lokalnym - mówi Łukasz Gruca, jedynka w okręgu nr 2. - Mamy skarb, czyli firmę, która dostarcza ciepło, na terenie miasta znajduje się Elektrownia Opole, która w formie odpadów emituje tę energię i trzeba by rozważyć perspektywę budowy ciepłociągu, który połączyłby Elektrownię Opole z siecią, którą zarządza ECO - mówi Gruca.

Koszt budowy 8 kilometrowego ciepłociągu oszacowano na około 200 mln złotych.

- Powinniśmy też dbać o naszą imigrację, ale w kontrolowany sposób. Nie przeszkadzajmy tym, którzy chcą się zintegrować, ale wydawajmy tych, których sobie nie życzymy – dodaje Paweł Gadżała, lider listy Kukiz’15 w okręgu nr 3. - Jeżeli ktoś jest wartościowy i po prostu przydaje się w Opolu, to należy dbać o to, żeby się w nami zintegrował. Powinniśmy dbać o to, żeby przedstawiać polskość jako coś atrakcyjnego, żeby oni się w Rzeczpospolitej zakochali i chcieli tu zostać - mówi Gadżała.

Leszek Danielewicz, lider listy Kukiz’15 w okręgu nr 4 zwraca uwagę na potrzebę przyłączenia kamienic do sieci ECO. – Ta duża miejska spółka generuje zyski rzędu 30 mln złotych. Gdyby z tego wyasygnować np. 4 miliony to 100 kamienic miałoby najbardziej ekologiczne ogrzewanie - dodaje Danielewicz.
Mariusz Rybczyński
Łukasz Gruca
Paweł Gadżała

Wiadomości z regionu

2018-12-10, godz. 06:00 Zmiana organizacji ruchu w ciągu ul. Wspólnej w Opolu od 11 grudnia Uwaga kierowcy, będzie nowe utrudnienie w związku z budową obwodnicy piastowskiej w Opolu. Od przyszłego wtorku, 11 grudnia zostanie wprowadzona tymczasowa or ... » więcej 2018-12-10, godz. 05:45 Zmiany w namysłowskich gminnych spółkach. Nowy burmistrz wymienia kierownictwo Bartłomiej Stawiarski postanowił odwołać prezesów kilku spółek i wprowadzić zmiany w ich funkcjonowaniu. Stanowisko w ostatnim czasie stracił szef EKOWOD-u, a ... » więcej 2018-12-09, godz. 20:43 Pieszy został potrącony na pasach Do zdarzenia doszło na ul. Prószkowskiej w Opolu. » więcej 2018-12-09, godz. 20:30 Opolscy górnicy swoje święto obchodzą przy kartach Barbórka przy skacie. W ten sposób opolscy górnicy obchodzą swoje święto. Przez cały dzień w restauracji Salomon w Opolu przy 28 stolikach rywalizuje 109 zawo ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:45 Ma 30 lat i jest najmłodszym starostą w województwie Tomasz Wiciak dwa tygodnie temu został nowym wicestarostą namysłowskim. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego jest najmłodszym, funkcyjnym samorządowcem powi ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:00 Diecezja opolska ma blisko 60 nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej Biskup Andrzej Czaja ustanowił w katedrze opolskiej 58 osób nadzwyczajnymi szafarzami komunii świętej. Ich zadaniem jest pomoc w rozdzielaniu komunii świętej ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:12 Ryk silników, dym i worki z prezentami. Motomikołaje w Głuchołazach [ZDJĘCIA] Narobili sporo dymu i hałasu, ale przywieźli też ze sobą ogromne worki prezentów. Ponad 40 biało-czerwonych postaci na motorach wjechało na głuchołaski rynek, ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:10 Marsz Mikołajów w Opolu, czyli miłość, dobroć i dobroczynność dla innych Piąty raz przez Opole przeszedł marsz Mikołajów. Ta charytatywna akcja polega na tym, że osoby w przebraniu Mikołaja zbierają datki, które mają pomóc potrzebu ... » więcej 2018-12-09, godz. 16:45 W Kolonowskiem stawiają na edukację ekologiczną najmłodszych Ekologiczne zajęcia dla przedszkolaków i uczniów oraz ich rodziców i dziadków rozpoczynają się w gminie Kolonowskie. Nie będzie to jednak robienie ozdób czy t ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:44 W Niedzielnej Loży Radiowej o tym, czy warto stawiać na węgiel Czy Polska powinna odejść do węgla - to jeden z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. W programie poruszyliśmy temat związany z trwającym w Katowicach Szczytem K ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »