Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-11, 18:30 Autor: Witold Wośtak

Grabowski obiecuje kilka form wsparcia dla opolskich studentów

Konferencja prasowa Pawła Grabowskiego z ruchu Kukiz
Konferencja prasowa Pawła Grabowskiego z ruchu Kukiz'15 [fot. Witold Wośtak]
Propozycje dotyczące studentów i opolskich uczelni wyższych przedstawił Paweł Grabowski, kandydat ruchu Kukiz'15 na prezydenta stolicy regionu.
Jego zdaniem, trzeba skuteczniej zachęcać młodych ludzi do wyboru Opola kosztem większych miast akademickich. Po pierwsze Grabowski proponuje projekt "opolski nobel" - wsparcie finansowe dla młodych naukowców chcących realizować tutaj programy badawcze. Chodzi też o pomaganie uczelniom w kompletowaniu kadry naukowej.

- Krótko mówiąc, chodzi o wsparcie finansowe w ściąganiu gwiazd światowej i europejskiej nauki. Oni mogliby przyjeżdżać tutaj na specjalne wykłady dodatkowe. Stanowiliby zachętę do przyjazdu i porozmawiania z fachowcami, którzy mają na koncie wybitne osiągnięcia. Upatruję w tym szansy, że młodzi ludzie nie będą wybierać tylko Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Katowic czy Poznania - mówił Grabowski.

Według Grabowskiego, miasto dzięki swojej spółce mogłoby współtworzyć rynek deweloperski i budować mieszkania na sprzedaż dla młodych ludzi.

- Powiedzmy sobie wprost: niech zakup mieszkania będzie dobrą inwestycją dla przyszłych mieszkańców Opola - przekonywał kandydat Kukiz '15. - Czas skończyć z podejściem, wedle którego na mieszkaniach mogą zarabiać tylko deweloperzy. Miasto również może zarabiać, ale nie sprzedając je z wysokimi marżami czy narzutami, lecz oferując nowe mieszkania w celu pozyskania nowych mieszkańców. Poza tym czas powoli odchodzić od akademików, gdzie 2 lub 3 osoby żyją w jednym pokoju.

Grabowski uważa, że cena trzech tysięcy za metr kwadratowy mieszkania byłaby realna.

Poza tym kandydat na prezydenta Opola ruchu Kukiz'15 chciałby postawić w Opolu kilka biurowców. Duże korporacje miałyby zatrudniać tam kompetentną kadrę za pieniądze zdecydowanie większe niż 2 czy 2,5 tysiąca złotych.
Paweł Grabowski 1
Paweł Grabowski 2

Wiadomości z regionu

2018-12-09, godz. 20:43 Pieszy został potrącony na pasach Do zdarzenia doszło na ul. Prószkowskiej w Opolu. » więcej 2018-12-09, godz. 20:30 Opolscy górnicy swoje święto obchodzą przy kartach Barbórka przy skacie. W ten sposób opolscy górnicy obchodzą swoje święto. Przez cały dzień w restauracji Salomon w Opolu przy 28 stolikach rywalizuje 109 zawo ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:45 Ma 30 lat i jest najmłodszym starostą w województwie Tomasz Wiciak dwa tygodnie temu został nowym wicestarostą namysłowskim. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego jest najmłodszym, funkcyjnym samorządowcem powi ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:00 Diecezja opolska ma blisko 60 nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej Biskup Andrzej Czaja ustanowił w katedrze opolskiej 58 osób nadzwyczajnymi szafarzami komunii świętej. Ich zadaniem jest pomoc w rozdzielaniu komunii świętej ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:12 Ryk silników, dym i worki z prezentami. Motomikołaje w Głuchołazach [ZDJĘCIA] Narobili sporo dymu i hałasu, ale przywieźli też ze sobą ogromne worki prezentów. Ponad 40 biało-czerwonych postaci na motorach wjechało na głuchołaski rynek, ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:10 Marsz Mikołajów w Opolu, czyli miłość, dobroć i dobroczynność dla innych Piąty raz przez Opole przeszedł marsz Mikołajów. Ta charytatywna akcja polega na tym, że osoby w przebraniu Mikołaja zbierają datki, które mają pomóc potrzebu ... » więcej 2018-12-09, godz. 16:45 W Kolonowskiem stawiają na edukację ekologiczną najmłodszych Ekologiczne zajęcia dla przedszkolaków i uczniów oraz ich rodziców i dziadków rozpoczynają się w gminie Kolonowskie. Nie będzie to jednak robienie ozdób czy t ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:44 W Niedzielnej Loży Radiowej o tym, czy warto stawiać na węgiel Czy Polska powinna odejść do węgla - to jeden z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. W programie poruszyliśmy temat związany z trwającym w Katowicach Szczytem K ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:16 Trzy miejsca w gminie Dąbrowa mogą odzyskać dawny blask We współpracy z Opolem chcą zagospodarować trzy miejsca i dostosować je do potrzeb środowiska i mieszkańców. Gmina Dąbrowa wraz ze stolicą województwa chce st ... » więcej 2018-12-09, godz. 14:20 37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Mimo represji za opór przeciw władzy nie żałują 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego obchodzono w Opolu. W Muzeum Śląska Opolskiego zebrało się kilkadziesiąt osób, a wśród nich ci, którzy za protesty p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »