Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-11, 12:22 Autor: Piotr Wójtowicz

Apolonia Klepacz, kandydatka na prezydenta Opola proponuje CamperPark

Konferencja SLD [fot. Piotr Wójtowicz]
Konferencja SLD [fot. Piotr Wójtowicz]
Apolonia Klepacz chce w Opolu stworzyć CamperPark. Kandydatka na prezydenta Opola SLD Lewica Razem proponuje, aby miejsce dla domów na kółkach utworzyć przed Cieplakiem. Jak podkreśla sama w ten sposób zwiedziła Europę od Helsinek po Gibraltar, mogła się zatrzymać niemal w każdym mieście, natomiast Opole nie jest przygotowane na przyjęcie takich gości.
- Przecież do nas podróżuje znacząca grupa takich turystów. Mamy rodaków, którzy wyjechali do Niemiec, mają kampery i do Polski jeżdżą z podróżami sentymentalnymi. Ale takich miejsc żeby się tu zatrzymać nie ma.

Podczas konferencji prasowej Apolonia Klepacz podkreśliła, że jej propozycja zakłada wyposażenie placu przed Cieplakiem w instalację elektryczną i mobilne łazienki.

- Mamy tu obiekty sportowe, sklepy spożywcze, świetną komunikację z miastem, do centrum można dojść pieszo i zwiedzić miasto. Jest także areał, którego wielkość pozwala na usytuowanie takiego miejsca.

Zdaniem kandydatki, alternatywą może być wyspa Bolko albo stawy w dzielnicy Malina.

Apolonia Klepacz dodała, że dzisiaj sporo turystów z Niemiec przyjeżdża do Opola kamperami, natomiast brakuje miejsca gdzie mogą się zatrzymać i odpocząć. Wstępny koszt stworzenia CapmerPark od 200 tysięcy do miliona złotych.
Apolonia Klepacz 1
Apolonia Klepacz 2

Wiadomości z regionu

2018-10-19, godz. 20:10 Violetta Porowska przewiduje, że będzie w drugiej turze. PiS apeluje o udział w wyborach Na kilka godzin przed zakończeniem kampanii wyborczej kandydatka na prezydenta Opola Violetta Porowska mówi o tym, że podczas spotkań z mieszkańcami osobiście ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:00 Opolski Alarm Smogowy zarzuca prezydentowi Opola brak działań na rzecz polepszenia jakości powietrza - Od 10 dni w Opolu utrzymuje się przekroczenie dopuszczalnego stężenia średniodobowego PM10 - informują działacze Opolskiego Alarmu Smogowego. Zarzucają m.in ... » więcej 2018-10-19, godz. 19:00 Bezpieczeństwo mieszkańców i walka z bezrobociem. Wojciech Stachoń zapowiada ściągnięcie do Pakosławic inwestora Wodociąg i kanalizacja we wszystkich miejscowościach w gminie, nowe chodniki i remonty dróg, a także sprowadzenie zagranicznego inwestora mogącego zatrudnić n ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:30 Kto będzie prezydentem? Kto zasiądzie w Radzie Miasta Opola? Komentarze kandydatów do sondażu NTO Gdyby wybory odbywały się dziś, to ubiegający się o reelekcję prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zdobyłby 41,1 proc. głosów i spotkałby się w drugiej turze ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:00 Kamińska znów obiecała bezpłatne przejazdy autobusowe dla uczniów. Odpowiedziała na słowa Wiśniewskiego Barbara Kamińska podtrzymuje zapowiedź nieodpłatnych przejazdów autobusowych dla uczniów po wygraniu wyborów na prezydenta Opola. » więcej 2018-10-19, godz. 17:00 Wyborcza walka na nyskich przystankach. Kandydaci skarżą się na nieuczciwe działania konkurentów Plakatowa wojna wyborcza w Nysie. Do naszej redakcji zgłosił się jeden z kandydatów na miejskiego radnego, którego materiały wyborcze mają być uporczywie zakl ... » więcej 2018-10-19, godz. 17:00 Regionalne Święto Edukacji. "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie" Z okazji Regionalnego Święta Edukacji marszałek województwa wręczył nagrody nauczycielom, a uczniom i doktorantom stypendia. Najwięcej, bo 33 nagrody przyznan ... » więcej 2018-10-19, godz. 16:30 Policja ostrzega przed coraz gorszymi warunkami na drodze. "Prędkość to wciąż największy grzech kierowców" Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność z powodu coraz gorszych warunków pogodowych. Chodzi między innymi o szybciej zapadający zmrok, śliską jez ... » więcej 2018-10-19, godz. 16:00 Biletomaty w autobusach MZK coraz bliżej. Opole podpisało umowę 95 biletomatów mobilnych w autobusach, 10 automatów stacjonarnych w najważniejszych punktach miasta czy 44 tablice dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z ... » więcej 2018-10-19, godz. 15:50 "Życie z ryzykiem, ryzyko w życiu - wyzwania etyczne". Międzynarodowa konferencja w Opolu Organizatorem jest Środkowo-Europejskie Stowarzyszenie Etyków we współpracy z Katedrą Bioetyki i Etyki Społecznej UO. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »