Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-08, 12:51 Autor: Wiktoria Palarczyk

Mieszkańcy Leśnicy znają skład rady gminy już przed wyborami

Mieszkańcy Leśnicy znają skład rady gminy już przed wyborami
Mieszkańcy Leśnicy znają skład rady gminy już przed wyborami
[Fot. Wanda Kownacka]
[Fot. Wanda Kownacka]
Skład nowej rady gminy Leśnica już gotowy. Choć wybory odbędą się dopiero 21 października to już dziś znamy nazwiska wszystkich 15 jej członków.
- Zgodnie z przepisami kodeksu wyborczego w jednomandatowych okręgach wyborczych wybieramy jednego kandydata w okręgu. W każdym z 15 okręgów zgłosił się tylko jeden kandydat. Nie ma konkurencji dla żadnego z nich, w żadnym okręgu wyborczym. W tym przypadku przepisy nie przewidują innej formy głosowania, tylko stwierdzają, że zgłoszeni kandydaci mają zostać formalnie radnymi - wyjaśnia Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Dodatkowo, w gminie Leśnica o stanowisko wójta ubiega się tylko jedna osoba, w związku z tym mieszkańcy będą głosować jedynie "za" lub "przeciw" temu kandydatowi.

Jednomandatowe okręgi wyborcze są także w Komprachcicach i Chrząstowicach. W jednym z okręgów w obu miejscowościach zgłosiło się dwóch kandydatów. Tam będzie rywalizacja o jeden mandat, jedynie między tymi dwoma osobami. W pozostałych 14 przypadkach, podobnie jak w Leśnicy, radni są już znani i oczekują na potwierdzenie tego przez komisarza wyborczego w zbiorczym obwieszczeniu.
Rafał Tkacz

Wiadomości z regionu

2019-02-18, godz. 11:15 Dzięki czujnikowi tlenku węgla prawdopodobnie nie doszło do tragedii O dużym szczęściu może mówić jedna rodzin w Namysłowie. W miniony weekend w jednym z mieszkań przy ulicy Chrobrego odezwał się czujnik czadu. Lokatorzy natych ... » więcej 2019-02-18, godz. 11:15 Centrum Promocji Edukacji i Terapii Rodzin - to nowy pomysł na zagospodarowanie dawnego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Dawny szpital miejski przy ul. Piramowicza w Kędzierzynie-Koźlu przeszedł gruntowny remont. Powstaje tam Centrum Promocji Edukacji i Terapii Rodzin. Inwestore ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:54 Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Arrivę w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Nadal nie wiadomo, kto będzie woził pasażerów w gminach wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Operująca tam Arriva będzie świadczyć usługi tylko do cz ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:39 Dzieci w Opolu pamiętają o Irenie Sendlerowej - Irena Sendlerowa miała wielkie serce, którym się dzieliła, pomagała słabszym, miała cechy bohaterki, nie pozostawała obojętna wobec tego, co się działo - pr ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:30 Senator PiS Jerzy Czerwiński: Chcemy upamiętnić poległych w Marszu Śmierci Pamiątkowa tablica ma przypominać o ofiarach Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. Zostanie ona odsłonięta 22 lutego, w rocznicę tego tragicznego wydarzania. ... » więcej 2019-02-18, godz. 09:53 Zabójca burmistrza Dietera Przewdzinga nadal nieznany Zginął na kilka dni przed 70-tymi urodzinami, do dziś jego zabójca jest nieznany i pozostaje na wolności. Mija 5 lat od śmierci burmistrza Zdzieszowic Dietera ... » więcej 2019-02-18, godz. 08:00 Strażacy z Ciska coraz szybciej wyjeżdżają do akcji Coraz mniej czasu potrzebują strażacy-ochotnicy z gminy Cisek, żeby wyjechać do akcji, gdy w ich remizie zawyje syrena. To jedna z pozytywnych informacji, któ ... » więcej 2019-02-18, godz. 07:30 Opolscy seniorzy walczą o tytuł miss i mistera 60+ internetu Opolanie mogą głosować na swoich faworytów w konkursie Miss i Mister 60+ Opola. O tytuł najlepszych seniorów internetu rywalizuje 14 pań i 10 panów. Głosowani ... » więcej 2019-02-18, godz. 07:00 Rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Prokuratorzy, asystenci sędziego, referendarze, psycholodzy oraz kuratorzy sądowi, a także adwokaci oraz radcowie prawni włączają się w akcję 'Tygodnia Pomocy ... » więcej 2019-02-17, godz. 22:13 Pogarsza się jakość powietrza na Opolszczyźnie Najgorzej oddycha się w tej chwili w Prudniku - tu normy dotyczące pyłów zawieszonych PM 10 i PM 2,5 na godzinę 22:00 są przekroczone pięciokrotnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »