Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-07, 08:30 Autor: Daniel Klimczak

Samorządowa Loża Radiowa odwiedziła Otmuchów. Rozmawiano o mieszkaniach komunalnych oraz opiece nad seniorami

Samorządowa Loża Radiowa w Otmuchowie [fot. Daniel Klimczak]
Samorządowa Loża Radiowa w Otmuchowie [fot. Daniel Klimczak]
P.Janczar, D.Nowakowski, A.Stefaniak, D.Klimczak, A. Banasiak i M.Warchał, Samorządowa Loża Radiowa w Otmuchowie (06.10.18) [fot. Wanda Kownacka]
P.Janczar, D.Nowakowski, A.Stefaniak, D.Klimczak, A. Banasiak i M.Warchał, Samorządowa Loża Radiowa w Otmuchowie (06.10.18) [fot. Wanda Kownacka]
Samorządowa Loża Radiowa zawitała wczoraj (06.10) do Otmuchowa. Podczas debaty na tamtejszym Rynku poruszano głównie tematy związane z polityką prospołeczną gminy.
Do takich inwestycji można zaliczyć budowę mieszkań komunalnych w Maciejowicach czy Domu Pomocy Społecznej Skalnik. Obie wykonywane są przez gminę własnymi siłami. Budowa mieszkań trwa już od 2012 roku.

Piotr Janczar z Prawa i Sprawiedliwości zastanawiał się, czy w obliczu możliwości sięgnięcia po zewnętrzne środki wybrano właściwą formę realizacji tych inwestycji:

- Brakuje mi oszacowania ryzyka tej inwestycji, która była zaplanowana czy w Maciejowicach, czy w Sarnowicach pod tym kątem co będzie korzystniejsze dla gminy - wskazywał.

Zdaniem Damiana Nowakowskiego, kandydata na burmistrza z ramienia PiS, wcześniejsza realizacja pozwoliłaby zaoszczędzić pieniądze, gdyż kilka lat temu stawki za tego typu prace były niższe.

- Moim zdaniem wtedy należało zrobić przetarg i pójść "z grubej rury", żeby jak najszybciej tę inwestycję zrealizować - oceniał.

Sekretarz gminy Artur Banasiak wskazywał, że nie ma złotego środka, gdyż każde rozwiązanie rodzi pewne problemy.

- System gospodarczy jest tańszy, ale trwa dłużej. System zamówień publicznych jest szybszy, ale jest droższy i generuje problemy w postaci tej, że ściąga środki z innych inwestycji - argumentował.

Michał Warchał, radny miejski z ramienia Platformy Obywatelskiej zaznaczał, że przy realizacji tego typu inwestycji gmina stara się pozyskiwać środki z wielu źródeł.

- Staramy się z całej siły, wykorzystujemy co się da, natomiast z rządowych nie ukrywam, że tez korzystamy. Skierowaliśmy gro wniosków, które zostały rozstrzygnięte - mówił.

Wśród poruszanych tematów znalazła się też kanalizacja gminy czy stan infrastruktury sportowej.
Piotr Janczar
Damian Nowakowski
Artur Banasiak
Michał Warchał

Wiadomości z regionu

2018-10-20, godz. 10:00 Liczba chorych wzrasta, a profilaktyka ograniczona. Brakuje szczepionki przeciwko WZW typu A W opolskich aptekach i hurtowniach leków brakuje szczepionki przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu A. Podobnie sytuacja przedstawia się w całym kraju. O s ... » więcej 2018-10-20, godz. 10:00 WYBORY 2018: Na kartach do głosowania pojawią się logotypy komitetów wyborczych Karty przygotowane na jutrzejsze (21.10) wybory samorządowe będą różnić się od tych, które znamy z poprzednich głosowań. Przy nazwach komitetów wyborczych będ ... » więcej 2018-10-20, godz. 09:08 Statyści poszukiwani. W Opolu będzie kręcony film fabularny o wysadzeniu auli WSP O godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych rusza casting do filmu 'Zdarzyło się w Polsce'. Autorzy poszukują statystów - kobiet i mężczyzn w wieku od 16 d ... » więcej 2018-10-20, godz. 07:30 58 tekstów i 19 autorów - powstaje nowa edycja Rocznika Borów Niemodlińskich Informacje o minionych wydarzeniach, ciekawych odkryciach, a także ciekawostki ekologiczne - Partnerstwo Borów Niemodlińskich wydaje kolejną edycję swojego ro ... » więcej 2018-10-19, godz. 23:00 Opolskie pielęgniarki i położne świętowały 20-lecie związków zawodowych Pielęgniarki i położne z Opolszczyzny świętowały 20-lecie istnienia ogólnopolskiego związku zawodowego w regionie. Jubileusz był okazją do podziękowań i wspom ... » więcej 2018-10-19, godz. 23:00 Tauron wspomoże brzeską szkołę zawodową. Powstanie specjalna klasa patronacka Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu podpisał specjalną umowę z Tauronem. Państwowa spółka będzie wspierać finansowo placówkę, a brzeska młodzież będzie mogł ... » więcej 2018-10-19, godz. 22:30 Sad dla mieszkańców. W Wawelnie posadzą drzewa starego typu Owoce dla mieszkańców Wawelna - w miejscowości powstanie ogólnodostępny sad. Na nieużytku rolnym zostaną posadzone drzewa i rośliny miododajne, zamontowane bę ... » więcej 2018-10-19, godz. 21:00 Na ulice Nysy znów wyjedzie elektryczny autobus. Na jednym ładowaniu będzie mógł przejechać do 160 kilometrów Kolejny autobus o napędzie elektrycznym trafił na testy do nyskiego MZK. Za kilka lat po ulicach miasta mają kursować co najmniej cztery takie pojazdy. » więcej 2018-10-19, godz. 21:00 Violetta Porowska przewiduje, że będzie w drugiej turze. PiS apeluje o udział w wyborach Na kilka godzin przed zakończeniem kampanii wyborczej kandydatka na prezydenta Opola Violetta Porowska mówi o tym, że podczas spotkań z mieszkańcami osobiście ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:45 Powojenne niewybuchy odkryte w kamienicy przy ul. 1 Maja w Opolu Brzescy saperzy zostali wezwani na interwencję do Opola. W jednej z kamienic w śródmieściu odkryto bowiem granaty prawdopodobnie z czasów drugiej wojny świato ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »