Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-07, 08:30 Autor: Daniel Klimczak

Samorządowa Loża Radiowa odwiedziła Otmuchów. Rozmawiano o mieszkaniach komunalnych oraz opiece nad seniorami

Samorządowa Loża Radiowa w Otmuchowie [fot. Daniel Klimczak]
Samorządowa Loża Radiowa w Otmuchowie [fot. Daniel Klimczak]
P.Janczar, D.Nowakowski, A.Stefaniak, D.Klimczak, A. Banasiak i M.Warchał, Samorządowa Loża Radiowa w Otmuchowie (06.10.18) [fot. Wanda Kownacka]
P.Janczar, D.Nowakowski, A.Stefaniak, D.Klimczak, A. Banasiak i M.Warchał, Samorządowa Loża Radiowa w Otmuchowie (06.10.18) [fot. Wanda Kownacka]
Samorządowa Loża Radiowa zawitała wczoraj (06.10) do Otmuchowa. Podczas debaty na tamtejszym Rynku poruszano głównie tematy związane z polityką prospołeczną gminy.
Do takich inwestycji można zaliczyć budowę mieszkań komunalnych w Maciejowicach czy Domu Pomocy Społecznej Skalnik. Obie wykonywane są przez gminę własnymi siłami. Budowa mieszkań trwa już od 2012 roku.

Piotr Janczar z Prawa i Sprawiedliwości zastanawiał się, czy w obliczu możliwości sięgnięcia po zewnętrzne środki wybrano właściwą formę realizacji tych inwestycji:

- Brakuje mi oszacowania ryzyka tej inwestycji, która była zaplanowana czy w Maciejowicach, czy w Sarnowicach pod tym kątem co będzie korzystniejsze dla gminy - wskazywał.

Zdaniem Damiana Nowakowskiego, kandydata na burmistrza z ramienia PiS, wcześniejsza realizacja pozwoliłaby zaoszczędzić pieniądze, gdyż kilka lat temu stawki za tego typu prace były niższe.

- Moim zdaniem wtedy należało zrobić przetarg i pójść "z grubej rury", żeby jak najszybciej tę inwestycję zrealizować - oceniał.

Sekretarz gminy Artur Banasiak wskazywał, że nie ma złotego środka, gdyż każde rozwiązanie rodzi pewne problemy.

- System gospodarczy jest tańszy, ale trwa dłużej. System zamówień publicznych jest szybszy, ale jest droższy i generuje problemy w postaci tej, że ściąga środki z innych inwestycji - argumentował.

Michał Warchał, radny miejski z ramienia Platformy Obywatelskiej zaznaczał, że przy realizacji tego typu inwestycji gmina stara się pozyskiwać środki z wielu źródeł.

- Staramy się z całej siły, wykorzystujemy co się da, natomiast z rządowych nie ukrywam, że tez korzystamy. Skierowaliśmy gro wniosków, które zostały rozstrzygnięte - mówił.

Wśród poruszanych tematów znalazła się też kanalizacja gminy czy stan infrastruktury sportowej.
Piotr Janczar
Damian Nowakowski
Artur Banasiak
Michał Warchał

Wiadomości z regionu

2018-12-10, godz. 06:00 Zmiana organizacji ruchu w ciągu ul. Wspólnej w Opolu od 11 grudnia Uwaga kierowcy, będzie nowe utrudnienie w związku z budową obwodnicy piastowskiej w Opolu. Od przyszłego wtorku, 11 grudnia zostanie wprowadzona tymczasowa or ... » więcej 2018-12-10, godz. 05:45 Zmiany w namysłowskich gminnych spółkach. Nowy burmistrz wymienia kierownictwo Bartłomiej Stawiarski postanowił odwołać prezesów kilku spółek i wprowadzić zmiany w ich funkcjonowaniu. Stanowisko w ostatnim czasie stracił szef EKOWOD-u, a ... » więcej 2018-12-09, godz. 20:43 Pieszy został potrącony na pasach Do zdarzenia doszło na ul. Prószkowskiej w Opolu. » więcej 2018-12-09, godz. 20:30 Opolscy górnicy swoje święto obchodzą przy kartach Barbórka przy skacie. W ten sposób opolscy górnicy obchodzą swoje święto. Przez cały dzień w restauracji Salomon w Opolu przy 28 stolikach rywalizuje 109 zawo ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:45 Ma 30 lat i jest najmłodszym starostą w województwie Tomasz Wiciak dwa tygodnie temu został nowym wicestarostą namysłowskim. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego jest najmłodszym, funkcyjnym samorządowcem powi ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:00 Diecezja opolska ma blisko 60 nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej Biskup Andrzej Czaja ustanowił w katedrze opolskiej 58 osób nadzwyczajnymi szafarzami komunii świętej. Ich zadaniem jest pomoc w rozdzielaniu komunii świętej ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:12 Ryk silników, dym i worki z prezentami. Motomikołaje w Głuchołazach [ZDJĘCIA] Narobili sporo dymu i hałasu, ale przywieźli też ze sobą ogromne worki prezentów. Ponad 40 biało-czerwonych postaci na motorach wjechało na głuchołaski rynek, ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:10 Marsz Mikołajów w Opolu, czyli miłość, dobroć i dobroczynność dla innych Piąty raz przez Opole przeszedł marsz Mikołajów. Ta charytatywna akcja polega na tym, że osoby w przebraniu Mikołaja zbierają datki, które mają pomóc potrzebu ... » więcej 2018-12-09, godz. 16:45 W Kolonowskiem stawiają na edukację ekologiczną najmłodszych Ekologiczne zajęcia dla przedszkolaków i uczniów oraz ich rodziców i dziadków rozpoczynają się w gminie Kolonowskie. Nie będzie to jednak robienie ozdób czy t ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:44 W Niedzielnej Loży Radiowej o tym, czy warto stawiać na węgiel Czy Polska powinna odejść do węgla - to jeden z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. W programie poruszyliśmy temat związany z trwającym w Katowicach Szczytem K ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »