Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-07, 08:30 Autor: Daniel Klimczak

Samorządowa Loża Radiowa odwiedziła Otmuchów. Rozmawiano o mieszkaniach komunalnych oraz opiece nad seniorami

Samorządowa Loża Radiowa w Otmuchowie [fot. Daniel Klimczak]
Samorządowa Loża Radiowa w Otmuchowie [fot. Daniel Klimczak]
P.Janczar, D.Nowakowski, A.Stefaniak, D.Klimczak, A. Banasiak i M.Warchał, Samorządowa Loża Radiowa w Otmuchowie (06.10.18) [fot. Wanda Kownacka]
P.Janczar, D.Nowakowski, A.Stefaniak, D.Klimczak, A. Banasiak i M.Warchał, Samorządowa Loża Radiowa w Otmuchowie (06.10.18) [fot. Wanda Kownacka]
Samorządowa Loża Radiowa zawitała wczoraj (06.10) do Otmuchowa. Podczas debaty na tamtejszym Rynku poruszano głównie tematy związane z polityką prospołeczną gminy.
Do takich inwestycji można zaliczyć budowę mieszkań komunalnych w Maciejowicach czy Domu Pomocy Społecznej Skalnik. Obie wykonywane są przez gminę własnymi siłami. Budowa mieszkań trwa już od 2012 roku.

Piotr Janczar z Prawa i Sprawiedliwości zastanawiał się, czy w obliczu możliwości sięgnięcia po zewnętrzne środki wybrano właściwą formę realizacji tych inwestycji:

- Brakuje mi oszacowania ryzyka tej inwestycji, która była zaplanowana czy w Maciejowicach, czy w Sarnowicach pod tym kątem co będzie korzystniejsze dla gminy - wskazywał.

Zdaniem Damiana Nowakowskiego, kandydata na burmistrza z ramienia PiS, wcześniejsza realizacja pozwoliłaby zaoszczędzić pieniądze, gdyż kilka lat temu stawki za tego typu prace były niższe.

- Moim zdaniem wtedy należało zrobić przetarg i pójść "z grubej rury", żeby jak najszybciej tę inwestycję zrealizować - oceniał.

Sekretarz gminy Artur Banasiak wskazywał, że nie ma złotego środka, gdyż każde rozwiązanie rodzi pewne problemy.

- System gospodarczy jest tańszy, ale trwa dłużej. System zamówień publicznych jest szybszy, ale jest droższy i generuje problemy w postaci tej, że ściąga środki z innych inwestycji - argumentował.

Michał Warchał, radny miejski z ramienia Platformy Obywatelskiej zaznaczał, że przy realizacji tego typu inwestycji gmina stara się pozyskiwać środki z wielu źródeł.

- Staramy się z całej siły, wykorzystujemy co się da, natomiast z rządowych nie ukrywam, że tez korzystamy. Skierowaliśmy gro wniosków, które zostały rozstrzygnięte - mówił.

Wśród poruszanych tematów znalazła się też kanalizacja gminy czy stan infrastruktury sportowej.
Piotr Janczar
Damian Nowakowski
Artur Banasiak
Michał Warchał

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »