Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-07, 07:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Najlepsi na świecie w układaniu kostki Rubika przyjechali do Opola

Zawody w układaniu kostki rubika 1 [fot. Piotr Wójtowicz
Zawody w układaniu kostki rubika 1 [fot. Piotr Wójtowicz
Zawody w układaniu kostki rubika 2 [fot. Piotr Wójtowicz
Zawody w układaniu kostki rubika 2 [fot. Piotr Wójtowicz
Zawody w układaniu kostki rubika 3 [fot. Piotr Wójtowicz
Zawody w układaniu kostki rubika 3 [fot. Piotr Wójtowicz
Zawody w układaniu kostki rubika 4 [fot. Piotr Wójtowicz
Zawody w układaniu kostki rubika 4 [fot. Piotr Wójtowicz
Ułożenie kostki Rubika w ciągu kilku sekund. To potrafią uczestnicy zawodów speedcubbingu, czyli w układaniu kostki Rubika na czas. W zespole Szkół Elektrycznych w Opolu kilkudziesięciu zawodników walczyło o tytuł najlepszego.
Współorganizator Artur Rapiński, nauczyciel w tej szkole tłumaczy, że Polacy należą w tej chwili do najlepszych na świecie, a w imprezie udział wzięli czołowi zawodnicy.

- Przyjechali Jonathan Kłosko, Wojciech Knott czy Tymon Kolasiński, który jest rekordzistą świata i nie dawno zszedł poniżej 2 sekund w ułożeniu średniej kostki Piraminx.

Rekordzista świata wyjaśnia, że kostkę Piraminx układa w sekundę i 87 setnych.

- Są różne metody układania, ale najlepiej nauczyć się wielu i patrzeć, którą użyć w danym pomieszaniu - tłumaczy Tymon Kolasiński.

Podczas zawodów każdy z zawodników ma pięć prób. Do następnego etapu przejdą osoby z najlepszymi czasami, a nowe rekordy zostaną uznane przez Światową Federację Speedcubingu.

Dziś (07.10) ostatni dzień zawodów. W sumie zorganizowano 11 konkurencji.
Zawody organizują Zespół Szkół Elektrycznych oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu.
Zawody w układaniu kostki rubika

Wiadomości z regionu

2018-10-16, godz. 14:40 Awaria wodociągu w Nysie. Utrudnienia mogą potrwać do północy Mieszkańcy północnej części Nysy muszą liczyć się dziś z obniżonym ciśnieniem wody, a także z możliwym pogorszeniem jej jakości. » więcej 2018-10-16, godz. 14:30 Opolskie hospicjum Betania potrzebuje rąk do pracy. Rusza nabór wolontariuszy Jak wygląda praca w hospicjum, jakie są przywileje, a jakie obowiązki wolontariusza - na te i inne pytania odpowie dziś (16.10) personel medyczny Betanii, reh ... » więcej 2018-10-16, godz. 14:00 Podpiszą umowę i rozpoczną pracę w listopadzie. Inwestycja przy stacji Opole Wschód może ruszać Jeszcze w listopadzie mogą ruszyć prace przy przebudowie układu komunikacyjnego przy stacji kolejowej Opole Wschodnie. » więcej 2018-10-16, godz. 13:00 Milion złotych dla dzielnic. Propozycje kandydatki na urząd prezydenta Violetty Porowskiej - Każda z dzielnic Opola ma swoją specyfikę, a to oznacza, że idea rad dzielnic musi być wzmocniona - mówiła na dzisiejszej (16.10) konferencji Violetta Porow ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:55 Barbara Kamińska i kandydatki z Koalicji Obywatelskiej o sile kobiet w samorządzie „Kobieta jest siłą!” - z takim hasłem i przekonaniem, że kobiety powinny uczestniczyć aktywnie w każdym samorządzie wystąpiła dziś (16.10) Barbara Kamińska, k ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:30 Zniesławienia nie było. Sąd Rejonowy w Opolu umorzył postępowanie przeciwko rektorowi Politechniki Opolskiej - Politechnika Opolska otrzymała sądowy zakaz rozpowszechniania informacji o prof. Pawle Frączu, byłym pracowniku uczelni - mówi Wojciech Najda, rzecznik pras ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:15 Miejsca do karmienia czy przewijania, a także bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów to niektóre propozycje nyskieg ... Wsparcie psychologiczne dla matek, strefy 'pocałuj i jedź' przy szkołach, a także ogólnodostępne miejsca do przewijania i karmienia dzieci to kolejne propozyc ... » więcej 2018-10-16, godz. 12:00 Benzen zdominował kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu. Czy WIOŚ bagatelizuje sprawę? Kandydaci na prezydenta Kędzierzyna-Koźla obiecują zmniejszenie stężenia benzenu w powietrzu, a nawet całkowitą jego likwidację. Uważają też, że Wojewódzki In ... » więcej 2018-10-16, godz. 11:45 Kandydaci ruchu Kukiz'15 chcą w ratuszu bronić interesów mieszkańców i przedsiębiorców. "Dzisiaj tego nie ma" Czy władze Opola nie dbają o interesy mieszkańców? Podczas konferencji prasowej na Zaodrzu przekonywali o tym przedstawiciele ruchu Kukiz'15. » więcej 2018-10-16, godz. 11:30 Pijany kierowca miał zabrać dzieci na wycieczkę Policjanci z nyskiej drogówki skontrolowali autokar, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Auto było w odpowiednim stanie technicznym, jednak kierowca był p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »