Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-07, 07:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Najlepsi na świecie w układaniu kostki Rubika przyjechali do Opola

Zawody w układaniu kostki rubika 1 [fot. Piotr Wójtowicz
Zawody w układaniu kostki rubika 1 [fot. Piotr Wójtowicz
Zawody w układaniu kostki rubika 2 [fot. Piotr Wójtowicz
Zawody w układaniu kostki rubika 2 [fot. Piotr Wójtowicz
Zawody w układaniu kostki rubika 3 [fot. Piotr Wójtowicz
Zawody w układaniu kostki rubika 3 [fot. Piotr Wójtowicz
Zawody w układaniu kostki rubika 4 [fot. Piotr Wójtowicz
Zawody w układaniu kostki rubika 4 [fot. Piotr Wójtowicz
Ułożenie kostki Rubika w ciągu kilku sekund. To potrafią uczestnicy zawodów speedcubbingu, czyli w układaniu kostki Rubika na czas. W zespole Szkół Elektrycznych w Opolu kilkudziesięciu zawodników walczyło o tytuł najlepszego.
Współorganizator Artur Rapiński, nauczyciel w tej szkole tłumaczy, że Polacy należą w tej chwili do najlepszych na świecie, a w imprezie udział wzięli czołowi zawodnicy.

- Przyjechali Jonathan Kłosko, Wojciech Knott czy Tymon Kolasiński, który jest rekordzistą świata i nie dawno zszedł poniżej 2 sekund w ułożeniu średniej kostki Piraminx.

Rekordzista świata wyjaśnia, że kostkę Piraminx układa w sekundę i 87 setnych.

- Są różne metody układania, ale najlepiej nauczyć się wielu i patrzeć, którą użyć w danym pomieszaniu - tłumaczy Tymon Kolasiński.

Podczas zawodów każdy z zawodników ma pięć prób. Do następnego etapu przejdą osoby z najlepszymi czasami, a nowe rekordy zostaną uznane przez Światową Federację Speedcubingu.

Dziś (07.10) ostatni dzień zawodów. W sumie zorganizowano 11 konkurencji.
Zawody organizują Zespół Szkół Elektrycznych oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu.
Zawody w układaniu kostki rubika

Wiadomości z regionu

2018-12-09, godz. 20:43 Pieszy został potrącony na pasach Do zdarzenia doszło na ul. Prószkowskiej w Opolu. » więcej 2018-12-09, godz. 20:30 Opolscy górnicy swoje święto obchodzą przy kartach Barbórka przy skacie. W ten sposób opolscy górnicy obchodzą swoje święto. Przez cały dzień w restauracji Salomon w Opolu przy 28 stolikach rywalizuje 109 zawo ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:45 Ma 30 lat i jest najmłodszym starostą w województwie Tomasz Wiciak dwa tygodnie temu został nowym wicestarostą namysłowskim. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego jest najmłodszym, funkcyjnym samorządowcem powi ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:00 Diecezja opolska ma blisko 60 nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej Biskup Andrzej Czaja ustanowił w katedrze opolskiej 58 osób nadzwyczajnymi szafarzami komunii świętej. Ich zadaniem jest pomoc w rozdzielaniu komunii świętej ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:12 Ryk silników, dym i worki z prezentami. Motomikołaje w Głuchołazach [ZDJĘCIA] Narobili sporo dymu i hałasu, ale przywieźli też ze sobą ogromne worki prezentów. Ponad 40 biało-czerwonych postaci na motorach wjechało na głuchołaski rynek, ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:10 Marsz Mikołajów w Opolu, czyli miłość, dobroć i dobroczynność dla innych Piąty raz przez Opole przeszedł marsz Mikołajów. Ta charytatywna akcja polega na tym, że osoby w przebraniu Mikołaja zbierają datki, które mają pomóc potrzebu ... » więcej 2018-12-09, godz. 16:45 W Kolonowskiem stawiają na edukację ekologiczną najmłodszych Ekologiczne zajęcia dla przedszkolaków i uczniów oraz ich rodziców i dziadków rozpoczynają się w gminie Kolonowskie. Nie będzie to jednak robienie ozdób czy t ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:44 W Niedzielnej Loży Radiowej o tym, czy warto stawiać na węgiel Czy Polska powinna odejść do węgla - to jeden z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. W programie poruszyliśmy temat związany z trwającym w Katowicach Szczytem K ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:16 Trzy miejsca w gminie Dąbrowa mogą odzyskać dawny blask We współpracy z Opolem chcą zagospodarować trzy miejsca i dostosować je do potrzeb środowiska i mieszkańców. Gmina Dąbrowa wraz ze stolicą województwa chce st ... » więcej 2018-12-09, godz. 14:20 37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Mimo represji za opór przeciw władzy nie żałują 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego obchodzono w Opolu. W Muzeum Śląska Opolskiego zebrało się kilkadziesiąt osób, a wśród nich ci, którzy za protesty p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »