Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-29, 08:30 Autor: Joanna Matlak

Radni dołożyli pieniądze do remontu mostu im. Ireny Sendlerowej w Opolu

Wyspa Bolko i Park Nadodrzański [fot. Adam Wołek]
Wyspa Bolko i Park Nadodrzański [fot. Adam Wołek]
Jest szansa, że modernizacja "zielonego" mostu im. Ireny Sendlerowej prowadzącego na opolską wyspę Bolko rozpocznie się jeszcze w tym roku.
Do przetargu zgłosiły się trzy firmy, jednak propozycja każdej z nich przekraczała możliwości budżetowe miasta, które na tę inwestycję zapisało 4 mln złotych. Ostatecznie radni Opola na ostatniej sesji zgodzili się na przekazanie dodatkowych 3 mln złotych, dzięki czemu prace mogą ruszyć.

- Cena jest wyższa niż zakładaliśmy, ale patrząc na to, co się dzieje na rynku budowlanym, to nie jest najgorzej - mówi Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Rozpoczęcie powinno nastąpić w tym roku i celowo zostało to zorganizowane w okresie zimowym, wtedy kiedy najmniej ludzi korzysta z tego mostu. Nie ma co ukrywać, że w okresie letnim tych odwiedzających i mieszkańców Opola, którzy korzystają z mostu, jeśli chcą przejść na drugą stronę, jest najwięcej. Trzeba patrzeć na to, że to co docelowo powstanie, posegreguje ten ruch, który się odbywa i do sytuacji, w której rowerzyści potrącają pieszych czy piesi którzy chodzą po części rowerowej, nie powinno już dochodzić - mówi Bahryj.

Ostatecznie remont mostu będzie kosztować 7,7 mln złotych.
Zbigniew Bahryj

Wiadomości z regionu

2019-06-17, godz. 20:00 Roszady w kluczborskim szpitalu. "Potrzeba nowego zarządzania" Zmiany personalne w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku. Prezes Sylwia Jarczewska złożyła wypowiedzenie. Zastąpił ją Marcin Kisilica. » więcej 2019-06-17, godz. 19:45 Arbuzy to dla niego pestka. Absolwent ZSZ nr 4 w Opolu wicemistrzem Polski w carvingu Daniel Bewko, tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu został drugim wicemistrzem Polski w carvingu. Mistrzostwa rozegrano w Ostoi Chobienic ... » więcej 2019-06-17, godz. 19:29 Brzeski stadion nadal bez patrona. Radni nie uwzględnili także wniosku o nadanie imienia powstającemu rondu. "Nie chce ... - Propozycje patronów są dobre, ale nie chcemy działać zbyt wcześnie - w ten sposób władze Brzegu komentują fakt nieuwzględnienia petycji w sprawie nadania na ... » więcej 2019-06-17, godz. 18:00 Opolskie służby gotowe do sezonu letniego. O bezpieczeństwo zadbają m.in. policjanci, strażacy, woprowcy - Począwszy od policji, straży pożarnej, woprowców, czy służb sanitarnych, nasze służby są gotowe do tego, aby wszystkie osoby, a zwłaszcza dzieci spędzili be ... » więcej 2019-06-17, godz. 18:00 Loża Radiowa: Poseł Jerzy Naszkiewicz chce w sejmie zabiegać o przywrócenie kolei w powiecie głubczyckim - Mam kilka pomysłów, które zacząłem wdrażać w Głubczycach, ale nie wiem, czy mi się uda je zrealizować. Cztery miesiące, które pozostały do kolejnych wyborów ... » więcej 2019-06-17, godz. 17:45 Dzięki takim inicjatywom pamięć o pomordowanych nie zniknie. Rozstrzygnięto I edycję konkursu "Katyń zbrodnia bez kary" Biografie, kroniki, prace plastyczne. 11 zgłoszeń wpłynęło na wojewódzki konkurs 'Katyń zbrodnia bez kary'. Ich autorami byli uczniowie szkół ponadpodstawowyc ... » więcej 2019-06-17, godz. 16:45 Opole: Z powodu prac na stopniu we Wróblinie w Odrze brakuje wody Nie susza, a modernizacja jazu we Wróblinie przyczyną bardzo niskiego stanu wody w Odrze w Opolu. » więcej 2019-06-17, godz. 15:59 Zaatakowała nożem konkubenta. Sąd skazał kobietę na 3 lata Sąd Okręgowy w Opolu skazał Beatę S. na 3 lata więzienia, za dźgnięcie swojego konkubenta nożem w klatkę piersiową. Do zdarzenia doszło w styczniu tego roku w ... » więcej 2019-06-17, godz. 15:56 "Podstawą jest ład i porządek". Konkurs na najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne rozstrzygnięty Violetta i Norbert Jantos z Łowkowic (w gminie Kluczbork) zwycięzcami konkursu KRUS na 'Bezpieczne Gospodarstwo Rolne' na Opolszczyźnie. Małżeństwo prowadzi 4 ... » więcej 2019-06-17, godz. 15:30 Zmiany w ruchu na ulicach Opola W piątek i sobotę (21-22.06) odtwarzana będzie nawierzchnia na ul. Kołłątaja, natomiast w poniedziałek (24.06) na ul. Oleskiej, w pobliżu Dworca Wschodniego k ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »