Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-20, 13:05 Autor: Joanna Matlak

Kandydat na prezydenta Opola z Kukiz'15 z pakietem pomysłów dla seniorów

Kandydat na prezydenta Opola z Kukiz
Kandydat na prezydenta Opola z Kukiz'15 z pakietem pomysłów dla seniorów. Konferencja Pawła Grabowskiego [fot. Joanna Matlak]
Paweł Grabowski postuluje o utworzenie tzw. Banku czasu, rozwój ogródków działkowych czy stworzenie miejskiej aplikacji, która przekazywałaby informacje o osobach starszych potrzebujących pomocy.
- To jest taki bank w którym seniorzy mogliby informować, że posiadają jakąś ilość czasu, że w konkretnym dniu są wolni i wówczas można np. tworzyć wspólne inicjatywy seniorów dla seniorów, a z drugiej strony zaangażować ich w działalność na rzecz młodzieży. Z całą pewnością, gdyby własnie seniorzy mogli ten czas poświęcić, zniknęłoby to poczucie osamotnienia - mówi Grabowski.

- Chciałbym też, żeby ogródki działkowe się zmieniły – dodaje Paweł Grabowski.

- Moja propozycja jest taka, żeby prezydent miasta organizował np. konkurs na najpiękniejszy ogród działkowy, natomiast chciałbym w to zaangażować samych seniorów. Jeśli chodzi o miejską aplikację to chodzi o to, żeby każdy mieszkaniec mógł poinformować, że w jego sąsiedztwie mieszka osoba samotna albo która może potrzebować pomocy. Dzięki temu miasto mogłoby uzyskać informacje o tym, gdzie należy wysłać swoich pracowników, czy to pracowników centrum seniora, czy wolontariuszy, którzy mogliby pójść zapytać się czy wszystko jest w porządku i czy senior nie potrzebuje pomocy.

Grabowski zwrócił też uwagę na potrzebę zmian w infrastrukturze miejskiej. Chodzi o utworzenie placów zabaw, z których seniorzy mogliby korzystać konsultując się np. z fizjoterapeutą.
Paweł Grabowski
Paweł Grabowski

Wiadomości z regionu

2019-07-19, godz. 14:00 Prof. Marian Łukaniszyn pokieruje Politechniką Opolską W związku ze śmiercią prof. Marka Tukiendorfa, Rektora Politechniki Opolskiej, na czele uczelni, zgodnie z obowiązującymi przepisami, stanął pierwszy zastępca ... » więcej 2019-07-19, godz. 13:00 Mundurowi z PG po służbie zatrzymali pijanego kierowcę Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu zatrzymali po służbie pijanego kierowcę. Miał we krwi promil ... » więcej 2019-07-19, godz. 12:50 Wakacyjne remonty szkół. Ponad 13 milionów wyda na ten cel samorząd Opola Ponad 13 milionów złotych na remonty szkół wyda w tym roku samorząd Opola. To o milion więcej niż w 2018 roku. » więcej 2019-07-19, godz. 12:08 Zderzenie na DK 46 Ponad półtorej godziny trwały utrudnienia na drodze krajowej 46 na wysokości Malerzowic Wielkich. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Ni ... » więcej 2019-07-19, godz. 11:15 SLD, Wiosna i Razem chcą utworzyć koalicyjny komitet wyborczy - Kończy się projekt Koalicja Europejska i chwała Bogu, bo zakończył się 'chocholi taniec' Grzegorza Schetyny - powiedział w 'Poglądach i osądach' Piotr Woźni ... » więcej 2019-07-19, godz. 10:48 Kolejne automaty zarekwirowała opolska KAS Nielegalny salon gier zlikwidowali na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego mundurowy Krajowej Administracji Skarbowej z Opola. » więcej 2019-07-19, godz. 10:30 PSL o swoich szansach w zbliżających się wyborach parlamentarnych - Koalicja Polska to projekt zrzeszający osoby o przekonaniach chadeckich i centrowych - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Marcin Oszańca, rzeczn ... » więcej 2019-07-19, godz. 10:00 Przedszkolaki z Opola będą oddychały czystszym powietrzem Oczyszczacze, które zakupił Urząd Miasta Opola są już w większości zamontowane, a cały proces montażu zakończy się w sierpniu. W tej chwili trwają procedury o ... » więcej 2019-07-19, godz. 09:15 Planujesz dziecko - powiedz to samorządowcom. W Korfantowie sondują temat budowy nowego żłobka Choć żłobek w Korfantowie funkcjonuje niecały rok, to już brakuje w nim miejsc. Planowane zwiększenie naboru nie zaspokoi wszystkich potrzeb, dlatego władze g ... » więcej 2019-07-19, godz. 08:00 Oleski, strzelecki i kluczborski - te powiaty odwiedzi w piątek (19.07) bus Rodzina 500+ Kolejne miejscowości w powiatach kluczborski, strzeleckim i oleskim odwiedzi dziś (19.07) bus Rodzina 500+. Zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez urząd ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »