Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-17, 20:00 Autor: Ewelina Laxy

Kukiz'15 przedstawił "jedynki" do sejmiku województwa

Kukiz
Kukiz'15 przedstawia jedynki do sejmiku województwa [fot. Ewelina Laxy]
Działacze Kukiz'15 zaprezentowali "jedynki" do sejmiku województwa. Kolejno liderami w poszczególnych okręgach będą: Wojciech Jagiełło w okręgu 1. (Opole i powiat opolski), Ryszard Czekaj w okręgu 2. (Kluczbork, Olesno, Namysłów), reprezentujący Prawicę dla Rzeczypospolitej prof. Andrzej Szymański w okręgu 3. (Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie), prof. Jan Szczegielniak w okręgu 4. (Głubczyce, Krapkowice, Prudnik) i Robert Tistek w okręgu 5. (obejmującym Brzeg i Nysę).
- Chcemy oprzeć kampanię na trzech podstawowych filarach: jawności, zrównoważonym budżecie i samorządach obywatelskich - mówi Paweł Grabowski z Kukiz'15, kandydat na prezydenta Opola. - Żeby w końcu nastąpiła jawność życia publicznego zwłaszcza w urzędach, samorządach. Kukiz'15 proponuje zrównoważony budżet, po to, żebyśmy nie zadłużali i nie podrzucali, tak naprawdę, gorącego kartofla naszym dzieciom. Trzeci filar: przywrócić samorządy obywatelom. Władza często mówi, że trzeba słuchać obywateli. Pytanie, czy tak naprawdę słyszy często wyrażany głos niezadowolenia. My chcemy dokonać pewnej zmiany, dlatego ci zwykli, normalni ludzie, którzy kandydują do samorządu z Kukiz'15.

Jak mówi prof. Andrzej Szymański, prawnik oraz wykładowca Uniwersytetu Opolskiego, trudno powiedzieć czym będą zajmowali się wybrani do sejmiku.

- Wiem jednak, czego nie będę robił - mówi lider na liście w okręgu 3 - Nie będę brał łapówek, nie będę dawał łapówek i nie będę kradł. I pod tym, myślę, jest w stanie podpisać się każdy, kto startuje do wyborów. Myślę, że obywatele zasługują na "czystych" polityków i chciałem to zadeklarować na samym początku.

- Jest mnóstwo osób, które znają się na wszystkim. Ja się na wszystkim nie znam. Trochę znam się na zdrowiu i myślę, że tym się będę zajmował. Nie w sensie, żeby ulżyć chorym, ale trzeba byłoby zrobić coś, żebyśmy nie chorowali. Spróbuję powiedzieć jak to zrobić - dodaje prof. Jan Szczegielniak kandydujący z okręgu powiatów: głubczyckiego, prudnickiego i krapkowickiego, fizjoterapeuta, wykładowca Politechniki Opolskiej, a równocześnie pracownik szpitala w Głuchołazach.

Jak zaznacza Paweł Grabowski, na listach nie zabrakło też kobiet.

Kolejnych kandydatów, w tym ubiegających się o fotele burmistrzów, czy wójtów, a także koncepcje merytoryczne i programy polityczne ugrupowanie Kukiz'15 będzie ogłaszało podczas kolejnych konferencji prasowych.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, a druga 4 listopada.
Paweł Grabowski
prof. Andrzej Szymański, prof. jan Szczegielniak

Wiadomości z regionu

2018-10-22, godz. 08:30 Tragiczny weekend na drogach Opolszczyzny. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w nocy z soboty na niedzielę - Na terenie Opolszczyzny w trakcie minionego weekendu zarejestrowaliśmy 8 wypadków drogowych, w których dwie osoby zginęły, a 10 zostało rannych - mówi podin ... » więcej 2018-10-22, godz. 08:20 Oni zostają na swoich miejscach. Po wyborach bez zmian w Zdzieszowicach, Jemielnicy i Skoroszycach W Zdzieszowicach bój o fotel burmistrza wygrała urzędująca Sybilla Zimerman (KWW Zgoda to Przyszłość), która wyprzedziła swojego jedynego kontrkandydata, star ... » więcej 2018-10-22, godz. 07:55 Bój o władzę trwa. Druga tura w Niemodlinie, Lubszy, Popielowie i Murowie. Kasiura zostaje w Krapkowicach W drugiej turze o fotel burmistrza Niemodlina zmierzą się Dorota Koncewicz z PSL-u i Mariusz Nieckarz z PiS-u. W Murowie Michał Golenia (KWW Mniejszość Niemie ... » więcej 2018-10-22, godz. 07:20 WYBORCZA NOC Z RADIEM OPOLE. Dowiedz się, kto będzie rządził w Twojej gminie i powiecie Joachim Wojtala pozostaje burmistrzem Gogolina, Waldemar Czaja wójtem Zębowic, w Pawłowiczkach wygrał Jerzy Treffon, w Świerczowie będzie II tura - zmierzą si ... » więcej 2018-10-22, godz. 07:15 Zmiany w Prószkowie. Burmistrzem Krzysztof Cebula Krzysztof Cebula wygrał walkę o fotel burmistrza gminy Prószków. Niezależny kandydat wyprzedził Różę Malik, kandydatkę KWW Mniejszość Niemiecka. » więcej 2018-10-22, godz. 06:30 Druga tura w Ujeździe. W Cisku i Grodkowie już po wyborach Będzie druga tura w głosowaniu na burmistrza gminy Ujazdu. Hubert Ibrom z Mniejszości Niemieckiej otrzymał 1289 głosów, do zwycięstwa zabrakło mu równo 100 gł ... » więcej 2018-10-22, godz. 05:40 Bez zmian w Izbicku, Tułowicach, Radłowie i Kamienniku W Izbicku i Tułowicach urzędujący włodarze nie mieli rywali.W gminie Izbicko Brygida Pytel dostała 1397 głosów 'za' i 535 'przeciw'. W Tułowicach Andrzej Weso ... » więcej 2018-10-22, godz. 05:23 Wyniki wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów [GODZ. 8:39, AKTUALIZACJA] Trwa liczenie głosów w wyborach na wójta, burmistrza, prezydenta. Sprawdź kto będzie rządził w Twojej gminie. » więcej 2018-10-22, godz. 05:10 Leonard Pietruszka w Komprachcicach i Krzysztof Ficoń w Bierawie. Nie mieli rywali, nadal będą rządzić Leonard Pietruszka w Komprachcicach i Krzysztof Ficoń w Bierawie nie mieli rywali i obaj zachowają stanowisko wójta. Pietruszkę poparło 2658 wyborców, przeciw ... » więcej 2018-10-22, godz. 05:05 Druga tura w Lubrzy. Mariusz Kozaczek powalczy z Krzysztofem Barwieńcem W podprudnickiej Lubrzy będzie druga tura. Urzędujący wójt Mariusz Kozaczek z PSL dostał 968 głosów zmierzy się z Krzysztofem Barwieńcem, który dostał 811 gło ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »