Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-17, 20:00 Autor: Ewelina Laxy

Kukiz'15 przedstawił "jedynki" do sejmiku województwa

Kukiz
Kukiz'15 przedstawia jedynki do sejmiku województwa [fot. Ewelina Laxy]
Działacze Kukiz'15 zaprezentowali "jedynki" do sejmiku województwa. Kolejno liderami w poszczególnych okręgach będą: Wojciech Jagiełło w okręgu 1. (Opole i powiat opolski), Ryszard Czekaj w okręgu 2. (Kluczbork, Olesno, Namysłów), reprezentujący Prawicę dla Rzeczypospolitej prof. Andrzej Szymański w okręgu 3. (Kędzierzyn-Koźle, Strzelce Opolskie), prof. Jan Szczegielniak w okręgu 4. (Głubczyce, Krapkowice, Prudnik) i Robert Tistek w okręgu 5. (obejmującym Brzeg i Nysę).
- Chcemy oprzeć kampanię na trzech podstawowych filarach: jawności, zrównoważonym budżecie i samorządach obywatelskich - mówi Paweł Grabowski z Kukiz'15, kandydat na prezydenta Opola. - Żeby w końcu nastąpiła jawność życia publicznego zwłaszcza w urzędach, samorządach. Kukiz'15 proponuje zrównoważony budżet, po to, żebyśmy nie zadłużali i nie podrzucali, tak naprawdę, gorącego kartofla naszym dzieciom. Trzeci filar: przywrócić samorządy obywatelom. Władza często mówi, że trzeba słuchać obywateli. Pytanie, czy tak naprawdę słyszy często wyrażany głos niezadowolenia. My chcemy dokonać pewnej zmiany, dlatego ci zwykli, normalni ludzie, którzy kandydują do samorządu z Kukiz'15.

Jak mówi prof. Andrzej Szymański, prawnik oraz wykładowca Uniwersytetu Opolskiego, trudno powiedzieć czym będą zajmowali się wybrani do sejmiku.

- Wiem jednak, czego nie będę robił - mówi lider na liście w okręgu 3 - Nie będę brał łapówek, nie będę dawał łapówek i nie będę kradł. I pod tym, myślę, jest w stanie podpisać się każdy, kto startuje do wyborów. Myślę, że obywatele zasługują na "czystych" polityków i chciałem to zadeklarować na samym początku.

- Jest mnóstwo osób, które znają się na wszystkim. Ja się na wszystkim nie znam. Trochę znam się na zdrowiu i myślę, że tym się będę zajmował. Nie w sensie, żeby ulżyć chorym, ale trzeba byłoby zrobić coś, żebyśmy nie chorowali. Spróbuję powiedzieć jak to zrobić - dodaje prof. Jan Szczegielniak kandydujący z okręgu powiatów: głubczyckiego, prudnickiego i krapkowickiego, fizjoterapeuta, wykładowca Politechniki Opolskiej, a równocześnie pracownik szpitala w Głuchołazach.

Jak zaznacza Paweł Grabowski, na listach nie zabrakło też kobiet.

Kolejnych kandydatów, w tym ubiegających się o fotele burmistrzów, czy wójtów, a także koncepcje merytoryczne i programy polityczne ugrupowanie Kukiz'15 będzie ogłaszało podczas kolejnych konferencji prasowych.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, a druga 4 listopada.
Paweł Grabowski
prof. Andrzej Szymański, prof. jan Szczegielniak

Wiadomości z regionu

2018-12-16, godz. 07:30 Będą ponowne wybory radnego w gminie Lasowice Wielkie. Wydano karty z innego okręgu Na wniosek komisarza wyborczego w jednym z okręgów gminy Lasowice Wielkie dojdzie do powtórnych wyborów kandydatów do rady gminy. » więcej 2018-12-15, godz. 20:15 30 lat działa już Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz świętuje jubileusz 30-letnia istnienia. Członkowie stowarzyszenia i jego sympatycy spotkali się, by podsumować nie tylko rocz ... » więcej 2018-12-15, godz. 20:00 Najlepsi młodzi delegaci komitetów ONZ nagrodzeni w Opolu. Zakończyła się 9. edycja SilMUN-a Organizatorzy Śląskich Modelowych Obrad ONZ nagrodzili najlepszych mówców spośród komitetów i przyznali tytuł najlepszego delegata zgromadzenia ogólnego ONZ. ... » więcej 2018-12-15, godz. 18:12 "Opolanie są otwarci na kolędę polską i na kolędę niemiecką." Weihnachtsmarkt na opolskim rynku Coroczny Weihnachtsmarkt organizowany w Opolu jest okazją do zadbania o tożsamość kulturową i pogłębienie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Świątecz ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:15 Pożegnanie szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej Podpułkownik Zbigniew Łukasiewicz zakończył pracę na stanowisku szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej. Uroczyste pożegnanie wojskowego odbyło się podczas zbió ... » więcej 2018-12-15, godz. 16:00 Ks. Pierskała przyszedł z opłatkiem do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Rozumiemy, że święta to czas, kiedy Boża Dziecina urodziła się w stajence, więc umiemy być solidarni z biednymi i z potrzebującymi, a każdy jest w jakiejś p ... » więcej 2018-12-15, godz. 15:10 Akcja na Odrze w Opolu. Strażacy wyciągnęli z rzeki kobietę Kilkadziesiąt minut trwała akcja opolskich strażaków przy podejmowaniu z wody kobiety, która na wysokości mostu w ciągu ul. Spychalskiego w Opolu miała wejść ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:04 Zderzenie dwóch osobówek w Popielowie Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Wolności w Popielowie w powiecie opolskim. Trzy osoby zostały poszkodowane. » więcej 2018-12-15, godz. 13:00 Orkiestry dęte w Strzeleczkach zagrają charytatywnie dla małego Kacpra Co najmniej 5 orkiestr wystąpi podczas Bożonarodzeniowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Strzeleczkach. Jutrzejsza (16.12) impreza będzie tak naprawdę akcją char ... » więcej 2018-12-15, godz. 12:00 Ciecierzyn: Rodzina Aleksandry J. nie korzystała z pomocy społecznej, ale to pracownicy OPS powiadomili policję o możl ... - Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Byczynie na polecenie kierownika powiadomili policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Aleksandrę J. z Ciec ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »