Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-14, 16:15 Autor: Witold Wośtak

Koalicja Obywatelska pokazała listy do sejmiku. Są nazwiska między innymi byłych parlamentarzystów

Prezentacja list wyborczych Koalicji Obywatelskiej do sejmiku [fot. Witold Wośtak]
Prezentacja list wyborczych Koalicji Obywatelskiej do sejmiku [fot. Witold Wośtak]
Koalicja Obywatelska zaprezentowała listy do Sejmiku Województwa Opolskiego. Na czele okręgów stoją: Zbigniewa Kubalańca, Andrzej Buła, Brygida Kolenda-Łabuś, Zbigniew Ziółko i Piotr Wach.
Andrzej Buła, lider opolskich struktur PO, dziękował władzom krajowym partii za możliwość ułożenia list. - Wierzę, że wyborcy znajdą w kandydatach Koalicji Obywatelskiej osoby godne zaufania - zaznacza. - Podziękowania dla pań i panów kandydatów. Nie odwracacie się od spraw ważnych w regionie i nie odwracacie się od samorządu. Chcecie poddać się ocenie społecznej swoich wyborców. Drużyna dobrych ludzi jest dobra, bo jest wyjątkowa pod względem zawodowym i społecznym. Są dobrzy, ponieważ ponad standard angażują się dla swoich mieszkańców.

Witold Zembaczyński, przewodniczący Nowoczesnej w województwie opolskim, uważa, że lider pokroju Andrzeja Buły poprowadzi Koalicję do zwycięstwa.

- Ci liderzy okręgów pod przewodnictwem Andrzeja Buły będą również realizować program przedstawiony przez Koalicję Obywatelską na konwencji samorządowej. Ujmujemy się za kwestiami ekologicznymi, polityką senioralną czy transportem uczniów. Zrobienie tego wszystkiego na Opolszczyźnie oraz kontynuacja rozpoczętych projektów musi oprzeć się na dobrej ekipie.

Zbigniew Kubalańca jest radnym miejskim w Opolu, ale też dyrektorem Departamentu Edukacji i Rynku Pracy w urzędzie marszałkowskim. - Te wybory są dla mnie dużym wyzwaniem - ocenia. - Poza tym weryfikacja, jak z jednej strony mieszkańcy oceniają moją ośmioletnią pracę na rzecz miasta Opola. Równie ważne jest to, jak moi współpracownicy na niwie edukacyjnej i rynku pracy postrzegają moją pracę w urzędzie marszałkowskim. To dla mnie wielki test i oczywiście wielka niepewność, czy uzyskam ten mandat do sejmiku.

Na listach Koalicji Obywatelskiej są też między innymi: Tadeusz Jarmuziewicz, Janusz Trzepizur, Andrzej Sałacki oraz Janina Okrągły.
Andrzej Buła
Witold Zembaczyński
Zbigniew Kubalańca

Wiadomości z regionu

2019-01-20, godz. 20:00 Czy straż miejska w Namysłowie przestanie istnieć? Pomysł burmistrza będą musieli poprzeć radni Namysłowska straż miejska może wkrótce przestać istnieć. Chce tego nowy włodarz miasta, który likwidację formacji zapowiadał jeszcze w kampanii wyborczej. » więcej 2019-01-20, godz. 19:00 Sieć szkół się nie zmieni, za to powstaną nowe boiska Samorząd gminy Krapkowice przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Nie są planowane żadne zmiany w sieci placówek oświatowych, ale za to w budżecie zapisano ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Opolscy politycy rozmawiali o reakcji całej Polski na zabójstwo prezydenta Adamowicza Zabójstwo Pawła Adamowicza i żałoba towarzysząca temu tragicznemu zdarzeniu, to temat Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy rozmawiali, co zrobić, by ws ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Edukacja, pieniądze i rozrywka. Grupa AZOTY ZAK S.A. dla głubczyckiej młodzieży Stypendia dla najlepszych uczniów, poznawanie procesów produkcyjnych, wyjazdy na mecze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czy pomoc przy organizacji ważnych szkolnych wy ... » więcej 2019-01-20, godz. 16:00 Wspólnie przeszkolą nauczycieli pływania, bo tak jest taniej Dzieci z Leśnicy jeżdżą na lekcje wychowania fizycznego na basen do Zdzieszowic. O ich bezpieczeństwo dbają ratownicy, którzy są członkami WOPR Leśnica. Teraz ... » więcej 2019-01-20, godz. 15:17 Uwaga, smog! Mieszkańcy oddychają dziś fatalnym powietrzem [AKTUALIZACJA] Mieszkańcy Opola i okolic, jeśli tylko mogą, powinni dziś (20.01) zostać w domach. Jak pokazują urządzenia pomiarowe, w przeważającej części miasta powietrze ... » więcej 2019-01-20, godz. 14:13 Filipińczycy będą studiować na Uniwersytecie Opolskim Opolska uczelnia otwiera się na kolejny kierunek rozwoju kontaktów międzynarodowych. Tym razem to Azja Południowo-Wschodnia. » więcej 2019-01-20, godz. 12:30 Ponad stu uczniów z Grodkowa skorzystało z programu Erasmus Plus. W tym roku na zagraniczne praktyki pojadą także nauc ... Szkoła z Grodkowa po raz kolejny bierze udział w programie Erasmus Plus. W tym roku, oprócz uczniów, z możliwości zagranicznego wyjazdu skorzysta także część ... » więcej 2019-01-20, godz. 11:51 Ofiara mrozu na Opolszczyźnie. To 55-letni mieszkaniec powiatu głubczyckiego Dziś (20.01) rano w powiecie głubczyckim znaleziono ciało mężczyzny, który zmarł na skutek wychłodzenia. » więcej 2019-01-20, godz. 11:15 Dlaczego śnieg jest biały? Poranna rozmowa Radia Opole w Światowym Dniu Śniegu Powstaje w górnych warstwach atmosfery. To woda w stanie stałym. Kiedy opada na ziemię, drogowcy mają ręce pełne roboty, za to cieszą się narciarze, czy dziec ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »