Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-14, 16:15 Autor: Witold Wośtak

Koalicja Obywatelska pokazała listy do sejmiku. Są nazwiska między innymi byłych parlamentarzystów

Prezentacja list wyborczych Koalicji Obywatelskiej do sejmiku [fot. Witold Wośtak]
Prezentacja list wyborczych Koalicji Obywatelskiej do sejmiku [fot. Witold Wośtak]
Koalicja Obywatelska zaprezentowała listy do Sejmiku Województwa Opolskiego. Na czele okręgów stoją: Zbigniewa Kubalańca, Andrzej Buła, Brygida Kolenda-Łabuś, Zbigniew Ziółko i Piotr Wach.
Andrzej Buła, lider opolskich struktur PO, dziękował władzom krajowym partii za możliwość ułożenia list. - Wierzę, że wyborcy znajdą w kandydatach Koalicji Obywatelskiej osoby godne zaufania - zaznacza. - Podziękowania dla pań i panów kandydatów. Nie odwracacie się od spraw ważnych w regionie i nie odwracacie się od samorządu. Chcecie poddać się ocenie społecznej swoich wyborców. Drużyna dobrych ludzi jest dobra, bo jest wyjątkowa pod względem zawodowym i społecznym. Są dobrzy, ponieważ ponad standard angażują się dla swoich mieszkańców.

Witold Zembaczyński, przewodniczący Nowoczesnej w województwie opolskim, uważa, że lider pokroju Andrzeja Buły poprowadzi Koalicję do zwycięstwa.

- Ci liderzy okręgów pod przewodnictwem Andrzeja Buły będą również realizować program przedstawiony przez Koalicję Obywatelską na konwencji samorządowej. Ujmujemy się za kwestiami ekologicznymi, polityką senioralną czy transportem uczniów. Zrobienie tego wszystkiego na Opolszczyźnie oraz kontynuacja rozpoczętych projektów musi oprzeć się na dobrej ekipie.

Zbigniew Kubalańca jest radnym miejskim w Opolu, ale też dyrektorem Departamentu Edukacji i Rynku Pracy w urzędzie marszałkowskim. - Te wybory są dla mnie dużym wyzwaniem - ocenia. - Poza tym weryfikacja, jak z jednej strony mieszkańcy oceniają moją ośmioletnią pracę na rzecz miasta Opola. Równie ważne jest to, jak moi współpracownicy na niwie edukacyjnej i rynku pracy postrzegają moją pracę w urzędzie marszałkowskim. To dla mnie wielki test i oczywiście wielka niepewność, czy uzyskam ten mandat do sejmiku.

Na listach Koalicji Obywatelskiej są też między innymi: Tadeusz Jarmuziewicz, Janusz Trzepizur, Andrzej Sałacki oraz Janina Okrągły.
Andrzej Buła
Witold Zembaczyński
Zbigniew Kubalańca

Wiadomości z regionu

2018-09-18, godz. 22:30 Sabina Nowosielska ogłosiła program wyborczy i kandydatów na radnych Sabina Nowosielska będzie ubiegać się o reelekcję na stanowisko prezydenta Kędzierzyna-Koźla. Dzisiaj (18.09) przedstawiła swój program wyborczy i kandydatów ... » więcej 2018-09-18, godz. 22:15 Wioski wzięły wszystko. Znamy wyniki głosowania na Strzelecki Budżet Obywatelski Projekty, które będą realizowane z przyszłorocznego budżetu obywatelskiego, ulokowane będą w sołectwach wiejskich gminy Strzelce Opolskie. Największą popularn ... » więcej 2018-09-18, godz. 22:00 Pijany, wiekowy rowerzysta na drodze wojewódzkiej Jeden dzień i trzech pijanych kierujących. Tak wygląda wtorkowa statystyka strzeleckiej policji. Rekordzistą okazał się 72-letni rowerzysta. O tym, że jedzie ... » więcej 2018-09-18, godz. 21:00 Prudnik: zrewidowano napis na pomniku ofiar nazistów Zmieni się inskrypcja na prudnickim pomniku więźniów największego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Jest niezgodna z ustawą o zakazie propagowania komunizm ... » więcej 2018-09-18, godz. 20:15 Opolskie! Wspólna sprawa - KWW Mniejszość Niemiecka ogłosiła pełne listy kandydatów na wybory samorządowe KWW Mniejszość Niemiecka ogłosiła kandydatów na radnych sejmiku, rad gmin i powiatów oraz wójtów i burmistrzów, którzy wystartują w zbliżających się wyborach ... » więcej 2018-09-18, godz. 20:00 Głuchołaski ambulans prezentem dla armeńskiego szpitala Głuchołaski Zakład Opieki Zdrowotnej przekazał niepotrzebną już karetkę placówce, która znajduje się w Talinie. To miasto partnerskie, z którym powiat nyski w ... » więcej 2018-09-18, godz. 20:00 Kolejny kandydat na burmistrza Brzegu. Lokalny komitet rusza do wyborów Obywatelski komitet „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” oficjalnie rozpoczął kampanię. Dziś (18.09) liderzy lokalnego ugrupowania przedstawili kandydata n ... » więcej 2018-09-18, godz. 18:45 Umowa patronacka miedzy kluczborskim ogólniakiem, a opolskim uniwersytetem nabierze wymiaru praktycznego Zajęcia na opolskiej uczelni i korzystanie z jej zasobów dydaktycznych. Pogłębianie wiedzy, głównie z chemii i biologii. W ramach umowy z Collegium Medicum op ... » więcej 2018-09-18, godz. 18:30 Maciej Sonik chwali się poparciem pod listami kandydatów, a Andrzej Kasiura pyta o merytoryczną kampanię Ponad 4250 podpisów poparcia pod listami kandydatów do łącznie trzech rad gmin i rady powiatu krapkowickiego zebrał Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Sonika. ... » więcej 2018-09-18, godz. 17:30 Związek Inwalidów Wojennych RP ma 100 lat. "To godna organizacja" Związek Inwalidów Wojennych RP obchodzi stulecie. Obecnie organizacja na Opolszczyźnie liczy około 200 członków. Zrzesza osoby, które walczyły jeszcze podczas ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »