Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-14, 16:15 Autor: Witold Wośtak

Koalicja Obywatelska pokazała listy do sejmiku. Są nazwiska między innymi byłych parlamentarzystów

Prezentacja list wyborczych Koalicji Obywatelskiej do sejmiku [fot. Witold Wośtak]
Prezentacja list wyborczych Koalicji Obywatelskiej do sejmiku [fot. Witold Wośtak]
Koalicja Obywatelska zaprezentowała listy do Sejmiku Województwa Opolskiego. Na czele okręgów stoją: Zbigniewa Kubalańca, Andrzej Buła, Brygida Kolenda-Łabuś, Zbigniew Ziółko i Piotr Wach.
Andrzej Buła, lider opolskich struktur PO, dziękował władzom krajowym partii za możliwość ułożenia list. - Wierzę, że wyborcy znajdą w kandydatach Koalicji Obywatelskiej osoby godne zaufania - zaznacza. - Podziękowania dla pań i panów kandydatów. Nie odwracacie się od spraw ważnych w regionie i nie odwracacie się od samorządu. Chcecie poddać się ocenie społecznej swoich wyborców. Drużyna dobrych ludzi jest dobra, bo jest wyjątkowa pod względem zawodowym i społecznym. Są dobrzy, ponieważ ponad standard angażują się dla swoich mieszkańców.

Witold Zembaczyński, przewodniczący Nowoczesnej w województwie opolskim, uważa, że lider pokroju Andrzeja Buły poprowadzi Koalicję do zwycięstwa.

- Ci liderzy okręgów pod przewodnictwem Andrzeja Buły będą również realizować program przedstawiony przez Koalicję Obywatelską na konwencji samorządowej. Ujmujemy się za kwestiami ekologicznymi, polityką senioralną czy transportem uczniów. Zrobienie tego wszystkiego na Opolszczyźnie oraz kontynuacja rozpoczętych projektów musi oprzeć się na dobrej ekipie.

Zbigniew Kubalańca jest radnym miejskim w Opolu, ale też dyrektorem Departamentu Edukacji i Rynku Pracy w urzędzie marszałkowskim. - Te wybory są dla mnie dużym wyzwaniem - ocenia. - Poza tym weryfikacja, jak z jednej strony mieszkańcy oceniają moją ośmioletnią pracę na rzecz miasta Opola. Równie ważne jest to, jak moi współpracownicy na niwie edukacyjnej i rynku pracy postrzegają moją pracę w urzędzie marszałkowskim. To dla mnie wielki test i oczywiście wielka niepewność, czy uzyskam ten mandat do sejmiku.

Na listach Koalicji Obywatelskiej są też między innymi: Tadeusz Jarmuziewicz, Janusz Trzepizur, Andrzej Sałacki oraz Janina Okrągły.
Andrzej Buła
Witold Zembaczyński
Zbigniew Kubalańca

Wiadomości z regionu

2018-11-16, godz. 21:30 W powiecie nyskim spada przestępczość i rośnie wykrywalność zdarzeń. "Świadczy to o dobrej pracy policjantów" Przestępczość w powiecie nyskim spada - tak wynika z policyjnych statystyk. Oprócz tego, większy odsetek zgłoszonych spraw kończy się ukaraniem sprawcy. » więcej 2018-11-16, godz. 20:30 Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu pełen atrakcji: Diabelski Młyn, Strefa Snow Parku i Marsz Mikołajów Na opolskim rynku trwa montaż pierwszych choinek i drewnianych stoisk. 1 grudnia w stolicy regionu ruszy Jarmark Bożonarodzeniowy, najdłuższy w historii, bo p ... » więcej 2018-11-16, godz. 19:00 Pracownicy więziennictwa i naukowcy podsumowali 100 lat pracy penitencjarnej w niepodległej Polsce Oddziaływanie poprzez pracę podstawą efektywnej resocjalizacji. Na ogólnopolskiej konferencji w Opolu praktycy i teoretycy związani ze służbą więzienną w Pols ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:30 "Dołącz do nas" - mundurowi zachęcają do podjęcia służby w policji 'Dołącz do nas' - tym hasłem mundurowi z opolskiego garnizonu zachęcają do podjęcia służby w policji. Kampania ma prezentować, jak z punktu widzenia praktyka ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:15 Mężczyzna, który pobił niemowlę aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa Sąd aresztował na 3 miesiące 36-latka, który wczoraj (15.11) pobił 10-miesięczne dziecko w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi. Prokuratura postawiła mężczyźnie ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:00 Po raz ostatni oddali hołd Orlętom Lwowskim. Uroczystość w gimnazjum Wraz z galą upamiętniającą stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, jak co roku Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu oddało też hołd swoim pa ... » więcej 2018-11-16, godz. 16:15 Furiat zaatakował dwie kobiety, zanim pobił niemowlę. "Boga prosiłam, żeby tylko wyjść z tego auta" 36-latek, który wczoraj (15.11) w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi wtargnął do przypadkowego domu i pobił 10-miesięcznego chłopca, wcześniej zaatakował dwie ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:30 Jechała pod prąd i natrafiła na radiowóz. Próbowała uciekać, bo była nietrzeźwa 2 promile alkoholu w organizmie miała 58-letnia kobieta, która została zatrzymana przez brzeskich policjantów. Kierująca chryslerem na ulicy Trzech Kotwic jec ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:15 Miał przemycić 5 ton haszyszu. Prokurator chce 15 lat, obrona uniewinnienia. Oskarżony mówi o zemście białoruskich słu ... Kierowanie grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy i przemyt 5 ton haszyszu z Hiszpanii przez Polskę na Białoruś - za te czyny przed opolskim sądem odpow ... » więcej 2018-11-16, godz. 12:08 Pobite dziecko z Kadłuba jest w stanie stabilnym. Wymaga dalszej obserwacji Stan pobitego 10-miesięcznego chłopca jest stabilny. Dziecko trafiło wczoraj (15.11) do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego po pobiciu przez obcego mężczyzn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »