Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-18, 20:15 Autor: Ewelina Laxy

Opolskie! Wspólna sprawa - KWW Mniejszość Niemiecka ogłosiła pełne listy kandydatów na wybory samorządowe

Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
KWW Mniejszość Niemiecka ogłosiła kandydatów na radnych sejmiku, rad gmin i powiatów oraz wójtów i burmistrzów, którzy wystartują w zbliżających się wyborach samorządowych. Komitet wystawia kandydatów w 34 gminach, 7 powiatach i 4 okręgach sejmikowych.
- Nasze hasło wybraliśmy starannie i demokratycznie - mówi Rafał Bartek, pełnomocnik KWW Mniejszość Niemiecka, jednocześnie "jedynka" do sejmiku w okręgu nr 1 (Opole i powiat opolski). - Zdecydowaliśmy się na hasło: Opolskie! Wspólna sprawa. Uważamy, że w momencie, kiedy trwa tak mocny spór polityczny, gdzieś na górze, który dzieli społeczeństwo na co dzień, powinniśmy pamiętać, że to, co regionalne, to nas powinno zawsze łączyć. Zawsze łączyło nas w przeszłości i powinno nas również łączyć w przyszłości.

Wśród liderów do sejmiku znaleźli się też: Herbert Czaja (okręg 2, powiaty: namysłowski, oleski i kluczborski), Roman Kolek (okręg 4, powiaty: kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki), a także Zuzanna Donath-Kasiura (okręg 3, powiaty: krapkowicki, prudnicki i głubczycki).

- Mam świadomość, że polityka regionalna ma duże znaczenie - mówi kandydatka. - Polityka regionalna kształtuje nasz wizerunek na zewnątrz i dlatego potrzeba, aby w sejmiku zasiadali mądrzy ludzie, którzy rozumieją nasz region, których serca rozumnie patrzą na nasz region, których rozum kocha ludzi, ziemię, mieszkańców, którzy po prostu czują ten region i potrafią wziąć za niego odpowiedzialność.

KWW Mniejszość Niemiecka popiera także kandydatów startujących z innych komitetów, w tym kandydatów na wójtów, burmistrzów, czy prezydenta.

- Nasz program opieramy na sześciu filarach: rodzinie, edukacji, gospodarce, infrastrukturze, społeczeństwie obywatelskim i ekologii - zaznacza Rafał Bartek. - Szukanie rozwiązań, pomocy dla seniorów, ale też i wsparcia dla gospodarki, które pojawiła się tutaj głównie ze względów językowych. Będziemy, z pewnością, jako jeden ze swoich celów stawiać to, aby placówki dwujęzyczne, które się sprawdzają, powstawały w kolejnej kadencji niemalże w każdej gminie naszego regionu. Jeżeli chcemy zadbać o to, aby ta gospodarka była tu nie tylko dzisiaj, ale zakorzeniła się na dłużej, to musimy z nią współpracować i odpowiadać na jej potrzeby.

Łącznie z list KWW wystartuje ponad 600 osób, które powalczą o miejsca w radach gmin, powiatów, samorządzie województwa, a także o fotele włodarzy miast.
Rafał Bartek1
Zuzanna Donath-Kasiura
Rafał Bartek2

Wiadomości z regionu

2019-10-20, godz. 13:03 Sport i rekreacja na świeżym powietrzu. Opolanie zdają test Coopera Ponad dwieście osób stawiło się na miejskim stadionie lekkoatletycznym, żeby sprawdzić swoją kondycję. Już kolejny raz opolanie wzięli udział w teście Coopera ... » więcej 2019-10-20, godz. 11:05 "Siła wieku w człowieku". Dzisiaj (20.10) obchodzimy Europejski Dzień Seniora Obecnie na świecie żyje ponad 600 mln osób powyżej 60. roku życia. W Polsce w 2018 było ich 9,5 miliona. » więcej 2019-10-20, godz. 09:39 Wypadek na autostradzie A4, na 232 kilometrze. Lądował helikopter LPR Do zdarzenia doszło o godzinie 7:11 między węzłami Opole Zachód i Opole Południe - w kierunku na Katowice. » więcej 2019-10-20, godz. 07:53 Plac św. Sebastiana w Opolu oficjalnie otwarty. Przebudowa wzbudza mieszane uczucia wśród mieszkańców [ZDJĘCIA] Opolanie mogą już w pełni korzystać ze zrewitalizowanego placu świętego Sebastiana. Uroczystemu otwarciu (19.10) odnowionej przestrzeni towarzyszyły liczne at ... » więcej 2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »