Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-18, 20:15 Autor: Ewelina Laxy

Opolskie! Wspólna sprawa - KWW Mniejszość Niemiecka ogłosiła pełne listy kandydatów na wybory samorządowe

Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
KWW Mniejszość Niemiecka ogłosiła kandydatów na radnych sejmiku, rad gmin i powiatów oraz wójtów i burmistrzów, którzy wystartują w zbliżających się wyborach samorządowych. Komitet wystawia kandydatów w 34 gminach, 7 powiatach i 4 okręgach sejmikowych.
- Nasze hasło wybraliśmy starannie i demokratycznie - mówi Rafał Bartek, pełnomocnik KWW Mniejszość Niemiecka, jednocześnie "jedynka" do sejmiku w okręgu nr 1 (Opole i powiat opolski). - Zdecydowaliśmy się na hasło: Opolskie! Wspólna sprawa. Uważamy, że w momencie, kiedy trwa tak mocny spór polityczny, gdzieś na górze, który dzieli społeczeństwo na co dzień, powinniśmy pamiętać, że to, co regionalne, to nas powinno zawsze łączyć. Zawsze łączyło nas w przeszłości i powinno nas również łączyć w przyszłości.

Wśród liderów do sejmiku znaleźli się też: Herbert Czaja (okręg 2, powiaty: namysłowski, oleski i kluczborski), Roman Kolek (okręg 4, powiaty: kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki), a także Zuzanna Donath-Kasiura (okręg 3, powiaty: krapkowicki, prudnicki i głubczycki).

- Mam świadomość, że polityka regionalna ma duże znaczenie - mówi kandydatka. - Polityka regionalna kształtuje nasz wizerunek na zewnątrz i dlatego potrzeba, aby w sejmiku zasiadali mądrzy ludzie, którzy rozumieją nasz region, których serca rozumnie patrzą na nasz region, których rozum kocha ludzi, ziemię, mieszkańców, którzy po prostu czują ten region i potrafią wziąć za niego odpowiedzialność.

KWW Mniejszość Niemiecka popiera także kandydatów startujących z innych komitetów, w tym kandydatów na wójtów, burmistrzów, czy prezydenta.

- Nasz program opieramy na sześciu filarach: rodzinie, edukacji, gospodarce, infrastrukturze, społeczeństwie obywatelskim i ekologii - zaznacza Rafał Bartek. - Szukanie rozwiązań, pomocy dla seniorów, ale też i wsparcia dla gospodarki, które pojawiła się tutaj głównie ze względów językowych. Będziemy, z pewnością, jako jeden ze swoich celów stawiać to, aby placówki dwujęzyczne, które się sprawdzają, powstawały w kolejnej kadencji niemalże w każdej gminie naszego regionu. Jeżeli chcemy zadbać o to, aby ta gospodarka była tu nie tylko dzisiaj, ale zakorzeniła się na dłużej, to musimy z nią współpracować i odpowiadać na jej potrzeby.

Łącznie z list KWW wystartuje ponad 600 osób, które powalczą o miejsca w radach gmin, powiatów, samorządzie województwa, a także o fotele włodarzy miast.
Rafał Bartek1
Zuzanna Donath-Kasiura
Rafał Bartek2

Wiadomości z regionu

2018-12-11, godz. 14:00 Ponad 3 tysiące ciasteczek do rozdania. Sołtys Jarnołtówka przed świętami odwiedzi mieszkańców wsi Rozda ponad 3 tysiące ciasteczek i odwiedzi każdego mieszkańca wsi. Sołtys Jarnołtówka po raz kolejny zawita do wszystkim domów ze świątecznymi i noworocznymi ... » więcej 2018-12-11, godz. 13:00 Kawecka zostanie skreślona z PO? "Nie jestem opolskim Kałużą" - Albo przystąpi do klubu, albo automatycznie zostanie skreślona z list członków Platformy Obywatelskiej - pismo z takim ultimatum zarząd partii wysłał do Jol ... » więcej 2018-12-11, godz. 12:45 Obwodnice, stadion w Opolu i renowacja zabytków. Poseł Kostuś z listą wniosków do budżetu państwa na 2019 rok 21 poprawek na łączną wartość ponad 1 miliarda 200 tysięcy złotych do budżetu państwa zgłosi opolski poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś. Parlamentarz ... » więcej 2018-12-11, godz. 12:08 W Sądzie Rejonowym w Opolu kolejny dzień protestu protokolantów Rozprawy się nie odbędą z powodu absencji chorobowej protokolantów - taki komunikat pojawił się na wokandach w Sądzie Rejonowym w Opolu. W ten sposób kadra ad ... » więcej 2018-12-11, godz. 11:30 Karty Opolska Rodzina i Opolski Senior po nowemu. Nie będzie już konieczności odnawiania karty każdego roku Dotychczasowe karty Opolska Rodzina i Opolski Senior będą obowiązywały tylko do końca grudnia. Nowe karty, które uprawniają do zniżek od stycznia, będą wydawa ... » więcej 2018-12-11, godz. 10:19 Narkotyki schowali w lodówce i w termosie. 3 dealerów wpadło w ręce opolskiej policji 3 dealerów narkotyków zatrzymali opolscy policjanci. Do sprawy zabezpieczono około 3000 działek narkotyków, które na czarnym rynku warte są około 80 tysięcy z ... » więcej 2018-12-11, godz. 10:15 Podwójny rocznik uczniów szansą dla szkoły w Komornie Choć uczniowie na razie szykują się do walki o dobre oceny na koniec półrocza, to władze gminy Reńska Wieś zastanawiają się, jaki los czeka Zespół Szkół w Kom ... » więcej 2018-12-11, godz. 10:07 W żłobkach w Opolu trwa montaż oczyszczaczy powietrza. Miasto kupiło 67 sztuk Do pięciu opolskich żłobków publicznych trafiły oczyszczacze powietrza w ramach pilotażowego programu prowadzonego przez miasto. - Zadaniem tych urządzeń jest ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:45 Nie będzie becikowego w Opolu. Radni cofnęli uchwałę w tej sprawie Przedstawiciele Urzędu Miasta Opola tłumaczą, że musieli uporządkować stan prawny w mieście, ponieważ uchwała podjęta w maju tego roku, zawierała błędy. W cze ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:11 Awaria sieci w gminie Bierawa. 4 miejscowości bez wody Z powodu awarii wodociągu 4 miejscowości w gminie Bierawa są pozbawione wody. Suche krany mają mieszkańcy Starej Kuźni, Ortowic, Kotlarni i Goszyc. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »