Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-18, 20:15 Autor: Ewelina Laxy

Opolskie! Wspólna sprawa - KWW Mniejszość Niemiecka ogłosiła pełne listy kandydatów na wybory samorządowe

Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
Konwencja Mniejszości Niemieckiej w Opolu [fot. Ewelina Laxy]
KWW Mniejszość Niemiecka ogłosiła kandydatów na radnych sejmiku, rad gmin i powiatów oraz wójtów i burmistrzów, którzy wystartują w zbliżających się wyborach samorządowych. Komitet wystawia kandydatów w 34 gminach, 7 powiatach i 4 okręgach sejmikowych.
- Nasze hasło wybraliśmy starannie i demokratycznie - mówi Rafał Bartek, pełnomocnik KWW Mniejszość Niemiecka, jednocześnie "jedynka" do sejmiku w okręgu nr 1 (Opole i powiat opolski). - Zdecydowaliśmy się na hasło: Opolskie! Wspólna sprawa. Uważamy, że w momencie, kiedy trwa tak mocny spór polityczny, gdzieś na górze, który dzieli społeczeństwo na co dzień, powinniśmy pamiętać, że to, co regionalne, to nas powinno zawsze łączyć. Zawsze łączyło nas w przeszłości i powinno nas również łączyć w przyszłości.

Wśród liderów do sejmiku znaleźli się też: Herbert Czaja (okręg 2, powiaty: namysłowski, oleski i kluczborski), Roman Kolek (okręg 4, powiaty: kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki), a także Zuzanna Donath-Kasiura (okręg 3, powiaty: krapkowicki, prudnicki i głubczycki).

- Mam świadomość, że polityka regionalna ma duże znaczenie - mówi kandydatka. - Polityka regionalna kształtuje nasz wizerunek na zewnątrz i dlatego potrzeba, aby w sejmiku zasiadali mądrzy ludzie, którzy rozumieją nasz region, których serca rozumnie patrzą na nasz region, których rozum kocha ludzi, ziemię, mieszkańców, którzy po prostu czują ten region i potrafią wziąć za niego odpowiedzialność.

KWW Mniejszość Niemiecka popiera także kandydatów startujących z innych komitetów, w tym kandydatów na wójtów, burmistrzów, czy prezydenta.

- Nasz program opieramy na sześciu filarach: rodzinie, edukacji, gospodarce, infrastrukturze, społeczeństwie obywatelskim i ekologii - zaznacza Rafał Bartek. - Szukanie rozwiązań, pomocy dla seniorów, ale też i wsparcia dla gospodarki, które pojawiła się tutaj głównie ze względów językowych. Będziemy, z pewnością, jako jeden ze swoich celów stawiać to, aby placówki dwujęzyczne, które się sprawdzają, powstawały w kolejnej kadencji niemalże w każdej gminie naszego regionu. Jeżeli chcemy zadbać o to, aby ta gospodarka była tu nie tylko dzisiaj, ale zakorzeniła się na dłużej, to musimy z nią współpracować i odpowiadać na jej potrzeby.

Łącznie z list KWW wystartuje ponad 600 osób, które powalczą o miejsca w radach gmin, powiatów, samorządzie województwa, a także o fotele włodarzy miast.
Rafał Bartek1
Zuzanna Donath-Kasiura
Rafał Bartek2

Wiadomości z regionu

2018-10-15, godz. 21:00 Kapsuła czasu trafiła na wieżę brzeskiego ratusza Lokalna gazeta, mapy i grafiki - to tylko niektóre przedmioty, które trafiły na wieżę renesansowego zabytku. W południe na brzeskim ratuszu umieszczono kapsuł ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:30 Opolska ginekologia wysłała sprzęt medyczny na Madagaskar Opolskie Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii przekazało sprzęt medyczny na Madagaskar. Inkubatory, wózki do transportu niemowląt, czy pompy infuzy ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:30 Aktywizują zawodowo. Ruszył Tydzień Kariery w Opolu - W Polsce mamy około pół miliona osób z niepełnosprawnościami, które można zaktywizować zawodowo - uważa Przemysław Żydok, prezes Fundacji Aktywizacja. Na te ... » więcej 2018-10-15, godz. 19:00 Kandydaci do rady miasta Opola z KWW Marcina Gambca mają pomysły na służbę zdrowia Lepszy dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, większa ochrona seniorów i edukacja zdrowotna. To postulaty przedstawicieli KWW Marcina Gambca. » więcej 2018-10-15, godz. 18:34 Schetyna i Lubnauer chwalą Kamińską, Wiśniewskiemu zarzucają, że należy do "nieformalnej sieci powiązań". Jest odpowie ... Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer w wyborach na prezydenta Opola wspierają Barbarę Kamińską. Obecnemu włodarzowi Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu zarzuca ... » więcej 2018-10-15, godz. 18:19 Kornel Morawiecki, lider partii Wolni i Solidarni przyjechał do Opola Kornel Morawiecki, działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL i lider partii Wolni i Solidarni spotkał się z leśnikami w Opolu. Wśród najważniejszych ... » więcej 2018-10-15, godz. 18:10 Bezpłatna komunikacja miejska pozwoli odkorkować miasto. Kandydat na burmistrza Brzegu ma pomysł na udrożnienie miejsk ... Grzegorz Chrzanowski z komitetu wyborczego „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił możliwości odkorkowania mia ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:47 Ruszyła likwidacja oddziału wewnętrznego SP ZOZ w Głuchołazach. "Będziemy czynić starania, żeby oddział znów funkcjono ... Oddział wewnętrzny SPZOZ w Głuchołazach znajduje się w trakcie procedury likwidacyjnej - informuje opolski oddział NFZ. Mimo kilkumiesięcznych starań, dyrekcj ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:30 Mateusz Morawiecki bohaterem 3. edycji akcji bilboardowej PO i Nowoczesnej. Szef kancelarii premiera odpowiada - to br ... Platforma Obywatelska i Nowoczesna uruchomiły trzecią edycję 'Konwoju wstydu'. Tym razem na mobilnym bilbordzie zaprezentowano zdjęcie premiera Mateusza Moraw ... » więcej 2018-10-15, godz. 17:20 35-letni sprawca pożaru kamienicy socjalnej w Prudniku skazany na 25 lat. W ogniu zginęły 2 kobiety Wyrok 25 lat więzienia usłyszał przed Sądem Okręgowym 35-letni Sebastian K. Mężczyzna został skazany za spalenie dwóch kobiet w Prudniku. Prokurator żądał dla ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »