Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-14, 18:30 Autor: Marzena Śmierciak

Opole: zderzenie radiowozu i auta cywilnego. To był nowy samochód dla opolskiej policji

Wypadek z udziałem radiowozu [fot. Mario]
Wypadek z udziałem radiowozu [fot. Mario]
Wypadek z udziałem radiowozu [fot. Mario]
Wypadek z udziałem radiowozu [fot. Mario]
Wypadek z udziałem radiowozu [fot. Mario]
Wypadek z udziałem radiowozu [fot. Mario]
W Opolu na skrzyżowaniu ulicy Oleskiej z obwodnicą północną po godzinie 17.00 doszło do wypadku. Z nieustalonych jeszcze przyczyn zderzyły się policyjny radiowóz i auto cywilne.
Policyjny samochód marki Kia, który brał udział w zdarzeniu, jechał w kolumnie kilku nowych radiowozów z Warszawy, które zostały przekazane na stan opolskiej policji - przekazał nam dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Obaj kierowcy - 30-latek z osobowego Renault oraz 37-letni policjant - trafili do szpitala na badania. Wieczorem zostali wypisani.

Dokładne okoliczności tego zdarzenia nie są jeszcze znane. Na miejscu pracują strażacy oraz policja. Ze względu na udział policjanta w zdarzeniu drogowym został wezwany prokurator.

Jak ustaliliśmy, policyjny radiowóz jadący w kolumnie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Był jednak, jak i pozostałe auta na sygnałach uprzywilejowania - świetlnych i dźwiękowych. Radiowóz, który zderzył się z osobówką nie był pierwszym w kolumnie. Kierowca auta osobowego wjechał na skrzyżowanie na zielonym świetle.

Dodajmy, nie było to jedyne zdarzenie drogowe z udziałem policyjnego samochodu w piątek (14.09) w Opolu. Po godz.10.00 rano na ul. Wrocławskiej policjantka prowadząca oznakowany radiowóz nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył poprzedzającego auta. Nic nikomu się nie stało. Funkcjonariuszka została ukarana mandatem.

Wiadomości z regionu

2018-11-14, godz. 11:00 Uniwersytet Opolski staje się coraz bardziej międzynarodowy. Nowe udogodnienia dla zagranicznych żaków Uniwersytet Opolski zdobył grant NAWA w wysokości ponad 100 tysięcy złotych w konkursie programu Welcome to Poland Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Dof ... » więcej 2018-11-14, godz. 09:47 Droga wojewódzka nr 423 w Kątach Opolskich wciąż zablokowana. Wczoraj ( 13.11) przed północą na drogę, przed jadącą ciężarówkę pełną cementu, wyskoczyła sarna. » więcej 2018-11-14, godz. 09:45 Katarzyna Czochara: Serdeczność i radość dominowała w tłumie maszerującym przez Warszawę 11 listopada. - Jestem przeszczęśliwa, że my jako społeczeństwo okazję do świętowania świętowania różnych bardzo ważnych rocznic. Niedawno świętowaliśmy 1050-lecie państwa ... » więcej 2018-11-14, godz. 06:30 Solarna ławka XXI wieku jest testowana w Gogolinie Ławka solarna stanęła obok pomnika Karolinki i Karlika w centrum Gogolina. Ten element małej infrastruktury ma zasilanie słoneczne, a jego dodatkową funkcją j ... » więcej 2018-11-14, godz. 06:00 Rusza pierwszy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Opolu. W programie liczne prelekcje i warsztaty Warsztaty, spotkania, wymiana doświadczeń, czy wspólne projekty - to składa się na organizowany po raz pierwszy w Opolu Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. O ... » więcej 2018-11-14, godz. 05:45 Na gogolińskim składowisku nie było nielegalnych odpadów niebezpiecznych. Tak wynika ze śledztwa Umorzone zostanie najpewniej śledztwo w sprawie nielegalnego składowania odpadów niebezpiecznych przez Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe w Gogolinie. P ... » więcej 2018-11-13, godz. 20:15 W regionie zawyją syreny alarmowe. Ruszają ogólnopolskie ćwiczenia wojskowe Przez trzy najbliższe dni w całej Polsce, w tym również na terenie województwa opolskiego zawyją syreny alarmowe. Od środy (14.11) do piątku (16.11) Dowództwo ... » więcej 2018-11-13, godz. 19:45 Biskup i prezydent Opola zapraszają ubogich do wspólnego stołu W najbliższą niedzielę w Opolu będzie obchodzony Światowy Dzień Ubogich. Święto rozpocznie się w samo południe mszą świętą w opolskiej katedrze, natomiast o 1 ... » więcej 2018-11-13, godz. 19:15 Wilki wróciły do opolskich lasów? Nadleśniczy Marek Bocianowski uspokaja - Wilki są widywane na otwartej przestrzeni, przemieszczając się muszą czasem przejść przez jezdnię - powiedział w Loży Radiowej Marek Bocianowski, nadleśnicz ... » więcej 2018-11-13, godz. 17:45 Wojsko zachęca młodych nysan do podjęcia służby. "Większość młodych ludzi nie wie, że może wstąpić w nasze szeregi" Armia zachęca młodych ludzi do wstępowania w swe szeregi. Po wizycie w Kluczborku, żołnierze z Brzegu zawitali do Nysy, gdzie przez cały tydzień prowadzić będ ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »