Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-13, 18:40 Autor: Maciej Stępień

Sporna dotacja dla brzeskich Romów. Młodzież Wszechpolska krytykuje władze miasta

Młodzież Wszechpolska zabrała dziś głos ws. ministerialnej dotacji na rzecz Romów [fot. Maciej Stępień]
Młodzież Wszechpolska zabrała dziś głos ws. ministerialnej dotacji na rzecz Romów [fot. Maciej Stępień]
Kilka dni temu na stronie internetowej urzędu pojawiła się informacja o tym, że Brzeg będzie realizował zadania pod nazwą: “Zakup ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci pochodzenia romskiego” oraz “Zakup przyborów szkolnych dla dzieci pochodzenia romskiego”. Wsparcie możliwe będzie dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu integracji społeczności romskiej w Polsce. Informacja ta wywołała falę negatywnych komentarzy w sieci, a dziś konferencję prasową zorganizował opolski zarząd koła Młodzieży Wszechpolskiej.
Zdaniem Witolda Rychlika rodziny romskie korzystają z pomocy socjalnej oraz programów ministerialnych. Z kolei dzieci polskie mogą liczyć wyłącznie na wsparcie ośrodków pomocy społecznej.

- Cel naszej konferencji i wniosku, jaki złożyliśmy do magistratu jest taki, że apelujemy do burmistrza Brzegu, by albo zaprzestał udziału w tym ministerialnym programie, albo rekompensował polskim, ubogim uczniom to, że wspomaga mniejszość romską.

Odpowiedź burmistrza Brzegu na zarzuty jest krótka. – Pomagamy wszystkim, niezależnie od koloru skóry, czy wyznania – tłumaczy Jerzy Wrębiak.

- Zawsze pomagałem osobom potrzebującym i biednym. Niezależnie od rasy, wyznania, koloru skóry, poglądów i nie wiem, co sobie tam jeszcze co niektórzy wymyślą. Z mojej strony jest pełna aprobata do tego typu działań, które oczywiście firmuję.

Dodajmy, że ministerialna dotacja na wsparcie romskich dzieci wyniosła około 12 tysięcy złotych.
Witold Rychlik i Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2018-10-22, godz. 22:00 "Utrzymaliśmy stan posiadania" - komentarz posła PO Tomasza Kostusia do wyborów do Rady Miasta Opola Siedmiu radnych miejskich w Opolu będzie mieć Koalicja Obywatelska PO.Nowoczesna - wynika z nieoficjalnych informacji. Komitet Arkadiusza Wiśniewskiego zdobęd ... » więcej 2018-10-22, godz. 21:00 Kasiura będzie rządzić Krapkowicami przez kolejne 5 lat. Sonik gratuluje i docenia frekwencję Andrzej Kasiura będzie burmistrzem Krapkowic przez kolejną kadencję. W niedzielnym głosowaniu zdobył 4758 głosów, czyli o 508 więcej niż jego rywal starosta M ... » więcej 2018-10-22, godz. 20:30 Jarosław Kielar burmistrzem Kluczborka na piątą kadencję. Jego komitet z samodzielną większością w radzie miasta Blisko 78 proc. poparcia otrzymał w wyborach dotychczasowy burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar. Oznacza to, że będzie pełnił tę funkcję przez piątą kadencję. ... » więcej 2018-10-22, godz. 20:03 Koalicja Obywatelska zwyciężyła w wyborach do sejmiku wojewódzkiego na Opolszczyźnie Frekwencja w wyborach samorządowych w województwie opolskim wyniosła 48,63 procent. W wyborach do sejmiku wojewódzkiego zwyciężyła Koalicja Obywatelska, na kt ... » więcej 2018-10-22, godz. 20:00 Znamy radnych Kędzierzyna-Koźla i Brzegu Opolska Delegatura Krajowego Biura Wyborczego składy rad gmin w Kędzierzynie-Koźlu i w Brzegu. » więcej 2018-10-22, godz. 19:45 Jarosław Tkaczyński i Zbigniew Kitajgrodzki powalczą w II turze o urząd burmistrza Praszki O tym, kto zostanie burmistrzem Praszki zdecyduje II tura wyborów. W walce o fotel burmistrza startowało czterech kandydatów. » więcej 2018-10-22, godz. 19:00 Komitet A.Wiśniewskiego ma większość w radzie miasta. Razem dla Opola i komitet Marcina Gambca bez mandatów KWW Arkadiusza Wiśniewskiego świętuje zwycięstwo w wyborach do rady miasta Opola. Spośród 25 mandatów klubowi przyznano łącznie 13 mandatów, po trzy w okręgac ... » więcej 2018-10-22, godz. 18:30 Kordian Kolbiarz wysoko wygrywa w Nysie. Kolejna tura w Brzegu, Dobrzeniu Wielkim i Baborowie W Nysie Kordian Kolbiarz pozostawił w tle swoich rywali. Uzyskał on poparcie 14063 wyborców. II tura w Dobrzeniu Wielkim. O fotel wójta ubiegają się Piotr Szl ... » więcej 2018-10-22, godz. 18:20 Podejrzany o śmiertelne potrącenie kobiety w Opolu zatrzymany. Wpadł w ręce służb w Belgii Bułgar, podejrzany o śmiertelne potrącenie kobiety, do którego doszło w maju br. przy ul. Ozimskiej w Opolu, jest już w rękach mundurowych. Jak informuje prok ... » więcej 2018-10-22, godz. 18:00 W powiecie nyskim wyborcza dogrywka tylko w Głuchołazach. Na czele pozostałych gmin bez zmian Tylko w jednej gminie powiatu nyskiego konieczna będzie druga tura wyborów na burmistrza. Włodarze wszystkich pozostałych gmin zachowują swoje stanowiska. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »