Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-23, 18:07 Autor: Witold Wośtak

Razem dla Opola ma pomysły, jak usprawnić pracę urzędu miasta, ale ratusz już szykuje się do zmian

Konferencja prasowa Razem dla Opola [fot. Witold Wośtak]
Konferencja prasowa Razem dla Opola [fot. Witold Wośtak]
Połączenie wydziału komunikacji i wydziału spraw obywatelskich było błędem. Krzysztof Drynda, przewodniczący klubu radnych Razem dla Opola, przekonywał o tym podczas konferencji prasowej. Zwrócił uwagę na problem długich kolejek przy rejestracji pojazdów i odbiorze prawa jazdy.
Jego zdaniem miastu potrzebna jest jednostka odpowiedzialna wyłącznie za dwie wspomniane sprawy i osobna ścieżka dla firm. - Poza tym chcielibyśmy zlikwidować kolejki przez kolejkomaty i skuteczny system elektronicznej rezerwacji wizyty - mówi Drynda.

- Nie mam na myśli takiego systemu, jaki funkcjonował w Opolu wcześniej. On byłby zdecydowanie lepiej skonstruowany. Chodzi o dostępność wyłącznie dla klientów indywidualnych. Problem z rezerwacją elektroniczną polegał na tym, że kolejne godziny były rezerwowane przez różnego rodzaju pośredników i firmy leasingowe. Taki system ma sens pod warunkiem przeznaczenia go wyłącznie dla osób indywidualnych.

Krzysztof Drynda dodaje, że gdyby powstały 2 wydziały, potrzebne jest również wydłużenie godzin pracy obu jednostek do 18:00 choć 2 lub 3 dni w tygodniu. Jego zdaniem, da się to zrobić, przesuwając kilkoro pracowników z innych wydziałów.

Daria Placek z zespołu prasowego urzędu miasta, odpowiada, że wydział spraw obywatelskich funkcjonuje prawidłowo. - Poza tym radny Drynda nie podaje żadnych danych, więc nie zna obłożenia sprawami poszczególnych komórek urzędu - zaznacza.

- Przestoje pojawiają się jedynie w wakacje, a przyczyną są urlopy. Ze szczególną sytuacją mamy natomiast do czynienia przy rejestracji pojazdów. Pamiętamy o cyklicznych awariach rządowego programu CEPiK, natomiast wcześniej funkcjonujący nasz system rejestracji internetowej nie sprawdził się. Właśnie dlatego zrezygnowaliśmy z niego, ale wprowadziliśmy działania zaradcze – we wrześniu uruchomimy nowy system. Informowaliśmy zresztą o planowanym systemie kolejkowym z urządzeniami wydającymi numerki.

Daria Placek dodaje, że dla usprawnienia obsługi zainstalowano wpłatomaty, a poza tym można płacić kartą. Wydłużono też godziny pracy - w czwartki drzwi urzędu są otwarte do 17:00.
Krzysztof Drynda
Daria Placek

Wiadomości z regionu

2019-02-19, godz. 22:15 Głuchołazy: szpital inwestuje w rozwój rehabilitacji wirtualnej. Jako jeden z pierwszych na świecie Diagnostykę, leczenie i rehabilitację mają na wyższym poziomie. Taki jest efekt modernizacji i doposażenia Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach. Na ... » więcej 2019-02-19, godz. 21:30 PiS przedstawiło kandydatów do Europarlamentu. Anna Zalewska "jedynką" w okręgu opolskim i dolnośląskim Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów startujących z pierwszych dwóch miejsc w swoich okręgach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W okręgu obejm ... » więcej 2019-02-19, godz. 21:30 Będzie objazd na DW 901 w okolicy Dobrodzienia. Chodzi o zamknięcie odcinka w Bzinicy Starej Niemal 50 kilometrów będzie mieć objazd z Bzinicy Starej do Dobrodzienia. Przypomnijmy, jutro (20.02) po południu zamknięty zostanie pięciokilometrowy odcinek ... » więcej 2019-02-19, godz. 21:28 Wypadek na DK 46 w Grodźcu. Dwie osoby są ranne Po godzinie 20:00 na ul. Częstochowskiej zderzyły się honda jazz i dacia dokker. Według wstępnych informacji dwie osoby zostały poszkodowane. » więcej 2019-02-19, godz. 20:00 Brzeżanie źle segregują odpady. Samorząd apeluje o baczne przyglądanie się temu, co ląduje w śmietniku W oficjalnym komunikacie Urzędu Miejskiego w Brzegu czytamy, że mieszkańcy w styczniu wyprodukowali blisko 900 ton odpadów. Z kolei śmieci segregowanych czyst ... » więcej 2019-02-19, godz. 18:15 Opieka nad owczarkiem Dino była właściwa? Sąd w Kluczborku utrzymał w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa Sąd Rejonowy w Kluczborku utrzymał w mocy decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie owczarka Dino. Zażalenie złożyło Towarzystwo Opieki nad Zwierzęta ... » więcej 2019-02-19, godz. 18:15 Uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Opolu pamiętają o swoim patronie Urodził się dokładnie 546 lat temu. Mikołaj Kopernik polski astronom, matematyk, lekarz i ekonomista, autor przełomowego dzieła „O obrotach sfer niebieskich” ... » więcej 2019-02-19, godz. 17:15 Nowa kaplica w szpitalu MSWiA w Głuchołazach Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach ma nową kaplicę. Miejsce do modlitwy znajduje się teraz w piwnicy obiektu. » więcej 2019-02-19, godz. 16:45 Specjalny zespół pracuje nad zapobieganiem pedofilii i nadużyciami w diecezji opolskiej W połowie lutego w diecezji opolskiej powstał zespół przygotowujący program prewencji w zakresie ochrony dzieci i młodzieży. » więcej 2019-02-19, godz. 16:15 "Truje nas technologiczny trup". Wraca problem ze spalarnią odpadów medycznych w Opolu. Jest petycja do marszałka Mieszkańcy dzielnicy Kolonia Gosławicka w Opolu domagają się likwidacji spalarni odpadów medycznych. Spalarnia znajduje się w pobliżu Uniwersyteckiego Szpital ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »