Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-22, 14:30 Autor: Witold Wośtak

Najemcy z targowiska Centrum chcą rozmów z prezydentem. Ratusz mówi, że było wiele spotkań. W tle wybory

Targowisko Centrum w Opolu
Targowisko Centrum w Opolu
Urząd Miasta Opola nie rozmawia z drobnymi przedsiębiorcami. Taki zarzut wysunął Krzysztof Drynda, przewodniczący klubu radnych Razem dla Opola, podczas konferencji prasowej na targowisku Centrum.
Najemcy mieli jedynie dostać do podpisania aneks o przedłużeniu umowy do sierpnia 2019 roku, co jest, ich zdaniem, niepoważną propozycją.

- Apelujemy o spotkanie prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego z kupcami i radnymi - mówi Drynda, deklarując, że Razem dla Opola utworzy program "Miejskie targowiska". - Po pierwsze on będzie zakładać podejście bardziej biznesowe. Skoro jest problem ze znalezieniem nowych najemców, być może czynsze za dzierżawę są zbyt wysokie. Po drugie potrzebne są wieloletnie umowy – ich przedłużenie na co najmniej 5 lub 10 lat pomogłoby w sposób odpowiedzialny ze strony miasta. Z drugiej strony dawałoby wiele spokoju kupcom tutaj funkcjonującym.

Jan Izydorczyk, jeden z najemców, zaznacza, że na targowisku nie było przedstawicieli ratusza, a raz odwiedził ich jedynie kierownik zakładu komunalnego.

- On pytał o nasze stanowisko w sprawie ewentualnego przedłużenia umów. Powiedzieliśmy oczywiście o okresie od 5 do 10 lat a w razie likwidacji targowiska chcieliśmy przeniesienia naszych pawilonów na nowo uzgodnione i wskazane miejsce. W odpowiedzi dostaliśmy 2 tygodnie na wyburzenie naszych własności po ostatecznym wygaśnięciu umów.

Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola, odpowiada, że było niejedno spotkanie oraz negocjacje z przedstawicielami ratusza. - Najemcy mają w rękach konkretną ofertę - podkreśla.

- Po pierwsze i przede wszystkim proponujemy przedsiębiorcom bezterminowe umowy na targowisku obok. Jeżeli nie godzą się na naszą propozycję w tym momencie, a przypomnę, że umowy kończą się ostatniego dnia sierpnia tego roku, proponujemy aneks do umowy i przedłużenie najmu dzierżawy tych gruntów do końca sierpnia przyszłego roku.

Rzecznik podkreśla, że docelowo w miejscu targowiska Centrum zostaną wybudowane mieszkania, bo widać ich deficyt w mieście.
Krzysztof Drynda
Jan Izydorczyk
Katarzyna Oborska - Marciniak

Wiadomości z regionu

2020-02-26, godz. 23:00 Przebudowa brzeskiego dworca PKS zakończy się szybciej, niż planowano. Prace mają ruszyć lada dzień W ciągu maksymalnie 2 tygodni rozpoczną się prace związane z utworzeniem brzeskiego centrum przesiadkowego. » więcej 2020-02-26, godz. 21:15 Sąd Okręgowy w Opolu zajął się apelacją w sprawie byłego burmistrza Paczkowa. Wyrok poznamy w marcu W 2019 roku Sąd Rejonowy w Nysie orzekł, że Bogdan Wyczałkowski, burmistrz Paczkowa w latach 2010-2014 nie dopełnił obowiązków i jest winny strat w budżecie gminy… » więcej 2020-02-26, godz. 21:00 Głuchołazy: rozpoczną budowę basenu, gdy znajdą źródło dofinansowanie tej inwestycji W tym roku nie ruszy budowa krytej pływalni w Głuchołazach. Unieważniono przetargi, które miały wyłonić wykonawcę tego zadania. W drugim z tych postępowań wpłynęły… » więcej 2020-02-26, godz. 20:43 Wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu Zablokowana jest DK 40 w Kędzierzynie-Koźlu. Na ul. Głubczyckiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - poinformował Radio Opole dyżurny Komendy Wojewódzkiej… » więcej 2020-02-26, godz. 19:30 Przy namysłowskim liceum ma stanąć stadion za 5 milionów złotych. Starostwo szuka pieniędzy na budowę Jeszcze w tym roku może ruszyć budowa wielofunkcyjnego stadionu w Namysłowie. Planowany w sąsiedztwie miejscowego liceum obiekt ma posłużyć zarówno piłkarzom… » więcej 2020-02-26, godz. 19:00 Biegi Tropem Wilczym w ośmiu opolskich miejscowościach. Mieszkańcy na sportowo upamiętnią Żołnierzy Wyklętych W ośmiu opolskich miejscowościach mieszkańcy na sportowo upamiętnią Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę (1.03) w południe wystartują Biegi Tropem Wilczym. Wydarzenie… » więcej 2020-02-26, godz. 18:15 GDDKiA zaprasza do Byczyny na czwartkowe spotkanie dotyczące przebiegu i budowy S11 O budowie drogi ekspresowej S11 będą rozmawiać jutro (27.02) mieszkańcy gminy Byczyna z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. » więcej 2020-02-26, godz. 17:30 "Stop brawurze na przejazdach kolejowych". Młodzież, seniorzy i samorząd razem w akcji #NaszBezpiecznyPrzejazd2020 Mówią stop pośpiechowi, ignorancji i brawurze na przejazdach kolejowych. Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego wspólnie z forum seniorów i samorządem… » więcej 2020-02-26, godz. 17:15 Specjaliści przekonywali do badania cukru i czytania etykiet produktów spożywczych. Akcja NFZ "Środa z profilaktyką" Cukrzyca jest chorobą XXI wieku. Szacuje się, że cierpi na nią ponad 3 miliony Polaków, a 30% osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Cukrzyca na początku nie daje… » więcej 2020-02-26, godz. 17:00 W "Medyku" w Kędzierzynie-Koźlu ruszył nabór. Musi się zebrać 50 osób, żeby szkoła mogła nadal funkcjonować Mimo tego, że radni sejmiku wczoraj (25.02) podjęli decyzję o zamiarze likwidacji Zespołu Szkół Medycznych w Kędzierzynie-Koźlu, los ten placówki nie jest przesądzony… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »