Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-22, 14:30 Autor: Witold Wośtak

Najemcy z targowiska Centrum chcą rozmów z prezydentem. Ratusz mówi, że było wiele spotkań. W tle wybory

Targowisko Centrum w Opolu
Targowisko Centrum w Opolu
Urząd Miasta Opola nie rozmawia z drobnymi przedsiębiorcami. Taki zarzut wysunął Krzysztof Drynda, przewodniczący klubu radnych Razem dla Opola, podczas konferencji prasowej na targowisku Centrum.
Najemcy mieli jedynie dostać do podpisania aneks o przedłużeniu umowy do sierpnia 2019 roku, co jest, ich zdaniem, niepoważną propozycją.

- Apelujemy o spotkanie prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego z kupcami i radnymi - mówi Drynda, deklarując, że Razem dla Opola utworzy program "Miejskie targowiska". - Po pierwsze on będzie zakładać podejście bardziej biznesowe. Skoro jest problem ze znalezieniem nowych najemców, być może czynsze za dzierżawę są zbyt wysokie. Po drugie potrzebne są wieloletnie umowy – ich przedłużenie na co najmniej 5 lub 10 lat pomogłoby w sposób odpowiedzialny ze strony miasta. Z drugiej strony dawałoby wiele spokoju kupcom tutaj funkcjonującym.

Jan Izydorczyk, jeden z najemców, zaznacza, że na targowisku nie było przedstawicieli ratusza, a raz odwiedził ich jedynie kierownik zakładu komunalnego.

- On pytał o nasze stanowisko w sprawie ewentualnego przedłużenia umów. Powiedzieliśmy oczywiście o okresie od 5 do 10 lat a w razie likwidacji targowiska chcieliśmy przeniesienia naszych pawilonów na nowo uzgodnione i wskazane miejsce. W odpowiedzi dostaliśmy 2 tygodnie na wyburzenie naszych własności po ostatecznym wygaśnięciu umów.

Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola, odpowiada, że było niejedno spotkanie oraz negocjacje z przedstawicielami ratusza. - Najemcy mają w rękach konkretną ofertę - podkreśla.

- Po pierwsze i przede wszystkim proponujemy przedsiębiorcom bezterminowe umowy na targowisku obok. Jeżeli nie godzą się na naszą propozycję w tym momencie, a przypomnę, że umowy kończą się ostatniego dnia sierpnia tego roku, proponujemy aneks do umowy i przedłużenie najmu dzierżawy tych gruntów do końca sierpnia przyszłego roku.

Rzecznik podkreśla, że docelowo w miejscu targowiska Centrum zostaną wybudowane mieszkania, bo widać ich deficyt w mieście.
Krzysztof Drynda
Jan Izydorczyk
Katarzyna Oborska - Marciniak

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »