Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-22, 14:30 Autor: Witold Wośtak

Najemcy z targowiska Centrum chcą rozmów z prezydentem. Ratusz mówi, że było wiele spotkań. W tle wybory

Targowisko Centrum w Opolu
Targowisko Centrum w Opolu
Urząd Miasta Opola nie rozmawia z drobnymi przedsiębiorcami. Taki zarzut wysunął Krzysztof Drynda, przewodniczący klubu radnych Razem dla Opola, podczas konferencji prasowej na targowisku Centrum.
Najemcy mieli jedynie dostać do podpisania aneks o przedłużeniu umowy do sierpnia 2019 roku, co jest, ich zdaniem, niepoważną propozycją.

- Apelujemy o spotkanie prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego z kupcami i radnymi - mówi Drynda, deklarując, że Razem dla Opola utworzy program "Miejskie targowiska". - Po pierwsze on będzie zakładać podejście bardziej biznesowe. Skoro jest problem ze znalezieniem nowych najemców, być może czynsze za dzierżawę są zbyt wysokie. Po drugie potrzebne są wieloletnie umowy – ich przedłużenie na co najmniej 5 lub 10 lat pomogłoby w sposób odpowiedzialny ze strony miasta. Z drugiej strony dawałoby wiele spokoju kupcom tutaj funkcjonującym.

Jan Izydorczyk, jeden z najemców, zaznacza, że na targowisku nie było przedstawicieli ratusza, a raz odwiedził ich jedynie kierownik zakładu komunalnego.

- On pytał o nasze stanowisko w sprawie ewentualnego przedłużenia umów. Powiedzieliśmy oczywiście o okresie od 5 do 10 lat a w razie likwidacji targowiska chcieliśmy przeniesienia naszych pawilonów na nowo uzgodnione i wskazane miejsce. W odpowiedzi dostaliśmy 2 tygodnie na wyburzenie naszych własności po ostatecznym wygaśnięciu umów.

Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola, odpowiada, że było niejedno spotkanie oraz negocjacje z przedstawicielami ratusza. - Najemcy mają w rękach konkretną ofertę - podkreśla.

- Po pierwsze i przede wszystkim proponujemy przedsiębiorcom bezterminowe umowy na targowisku obok. Jeżeli nie godzą się na naszą propozycję w tym momencie, a przypomnę, że umowy kończą się ostatniego dnia sierpnia tego roku, proponujemy aneks do umowy i przedłużenie najmu dzierżawy tych gruntów do końca sierpnia przyszłego roku.

Rzecznik podkreśla, że docelowo w miejscu targowiska Centrum zostaną wybudowane mieszkania, bo widać ich deficyt w mieście.
Krzysztof Drynda
Jan Izydorczyk
Katarzyna Oborska - Marciniak

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 17:11 Bus przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas wymiany kół Cztery zastępy straży pożarnej pomagały w wyciągnięciu mężczyzny, który został przygnieciony przez busa. Do zdarzenia doszło na ulicy Szczęśliwej w Opolu tuż ... » więcej 2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:00 Czwartek dniem żałoby w Opolu. Opolanie wstrząśnięci wydarzeniami w Gdańsku Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Początkowo żałoba miała obowiązywać w środę, ale data została zmieniona. » więcej 2019-01-16, godz. 13:43 Nysanin, który w Internecie namawiał do przestępstw i nienawiści, usłyszał zarzuty Publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz stosowanie gróźb wobec grupy osób, z uwagi na ich przynależność polityczną. Takie zarzuty ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:01 Materiał wybuchowy zniszczył bankomat w Tułowicach. Trwa policyjne dochodzenie W nocy włamano się do jednego z bankomatów w Tułowicach. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z dyskontów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy z ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 47 milionów złotych na ścieżki rowerowe w powiecie opolskim Za 47 milionów złotych powstaną w powiecie opolskim ścieżki rowerowe. Inwestycję prowadzi powiat opolski, a znaczną część pieniędzy - prawie 39 mln złotych - ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:23 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »