Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-22, 14:30 Autor: Witold Wośtak

Najemcy z targowiska Centrum chcą rozmów z prezydentem. Ratusz mówi, że było wiele spotkań. W tle wybory

Targowisko Centrum w Opolu
Targowisko Centrum w Opolu
Urząd Miasta Opola nie rozmawia z drobnymi przedsiębiorcami. Taki zarzut wysunął Krzysztof Drynda, przewodniczący klubu radnych Razem dla Opola, podczas konferencji prasowej na targowisku Centrum.
Najemcy mieli jedynie dostać do podpisania aneks o przedłużeniu umowy do sierpnia 2019 roku, co jest, ich zdaniem, niepoważną propozycją.

- Apelujemy o spotkanie prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego z kupcami i radnymi - mówi Drynda, deklarując, że Razem dla Opola utworzy program "Miejskie targowiska". - Po pierwsze on będzie zakładać podejście bardziej biznesowe. Skoro jest problem ze znalezieniem nowych najemców, być może czynsze za dzierżawę są zbyt wysokie. Po drugie potrzebne są wieloletnie umowy – ich przedłużenie na co najmniej 5 lub 10 lat pomogłoby w sposób odpowiedzialny ze strony miasta. Z drugiej strony dawałoby wiele spokoju kupcom tutaj funkcjonującym.

Jan Izydorczyk, jeden z najemców, zaznacza, że na targowisku nie było przedstawicieli ratusza, a raz odwiedził ich jedynie kierownik zakładu komunalnego.

- On pytał o nasze stanowisko w sprawie ewentualnego przedłużenia umów. Powiedzieliśmy oczywiście o okresie od 5 do 10 lat a w razie likwidacji targowiska chcieliśmy przeniesienia naszych pawilonów na nowo uzgodnione i wskazane miejsce. W odpowiedzi dostaliśmy 2 tygodnie na wyburzenie naszych własności po ostatecznym wygaśnięciu umów.

Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Opola, odpowiada, że było niejedno spotkanie oraz negocjacje z przedstawicielami ratusza. - Najemcy mają w rękach konkretną ofertę - podkreśla.

- Po pierwsze i przede wszystkim proponujemy przedsiębiorcom bezterminowe umowy na targowisku obok. Jeżeli nie godzą się na naszą propozycję w tym momencie, a przypomnę, że umowy kończą się ostatniego dnia sierpnia tego roku, proponujemy aneks do umowy i przedłużenie najmu dzierżawy tych gruntów do końca sierpnia przyszłego roku.

Rzecznik podkreśla, że docelowo w miejscu targowiska Centrum zostaną wybudowane mieszkania, bo widać ich deficyt w mieście.
Krzysztof Drynda
Jan Izydorczyk
Katarzyna Oborska - Marciniak

Wiadomości z regionu

2020-07-05, godz. 20:40 Nie żyje Rafał Neugebauer, wicestarosta kluczborski Nie żyje Rafał Neugebauer, wicestarosta kluczborski. O śmierci samorządowca poinformowało starostwo powiatowe w Kluczborku. Rafał Neugebauer zmarł po ciężkiej… » więcej 2020-07-05, godz. 20:40 RAPORT DNIA: 5 zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. 6 osób pokonało COVID-19 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 231 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci kolejnych pięciu chorych. 5 przypadków zachorowań na COVID-19 dotyczy mieszkańców… » więcej 2020-07-05, godz. 20:05 WYBORY 2020: Posłowie Zjednoczonej Prawicy w Kluczborku przekonywali do głosowania na Andrzeja Dudę - Stawiamy na rodzinę, silną prezydenturę i obronność kraju - mówił do mieszkańców Kluczborka wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Podczas wiecu poparcia… » więcej 2020-07-05, godz. 18:17 Brawura, alkohol, kąpiel w miejscach niestrzeżonych to najczęstsze przyczyny utonięć. WOPR apeluje o rozsądek Tylko wczoraj (04.05) w Polsce utonęło 6 osób, a w czerwcu woda pochłonęła 113 ofiar. Brawura, alkohol i przecenianie swoich możliwości to najczęstsze przyczyny… » więcej 2020-07-05, godz. 18:15 "To unikatowe przedsięwzięcie w skali kraju". Politechnika pomoże w transporcie drewnianego zabytku ze Sławięcic do skansenu… Politechnika Opolska pomoże w transporcie zabytkowego XIX-wiecznego drewnianego domu do skansenu w Bierkowicach. Mowa o pawilonie ogrodowym zwanym domkiem syberyjskim… » więcej 2020-07-05, godz. 17:30 Opolska policja przypomina: obowiązek zakrywania nosa i ust nie został całkowicie zniesiony Opolska policja przypomina, że mimo poluzowania obostrzeń sanitarnych i wakacyjnej pogody w wielu miejscach nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Wprowadzone… » więcej 2020-07-05, godz. 17:15 Opolski ZUS wypłacił ponad 1,5 miliona złotych dodatku solidarnościowego dla 1222 mieszkańców regionu Opolski ZUS przekazał ponad 1,5 miliona złotych dodatku solidarnościowego mieszkańcom regionu, którzy stracili pracę na etacie po 15 marca. Warunkiem otrzymania… » więcej 2020-07-05, godz. 15:15 Jest akt oskarżenia ws. rodzinnego gangu fałszerzy dokumentów. Obejmuje 19 osób 19 osób stanie przed sądem we Wrocławiu w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się profesjonalnym przerabianiem dowodów osobistych i podrabianiem… » więcej 2020-07-05, godz. 13:17 WYBORY 2020: Ostatnia prosta kampanii wyborczej. PiS stawia na spotkania bezpośrednie w terenie Za tydzień druga tura wyborów prezydenckich. Sztaby wyborcze walczą o głosy poparcia dla swoich kandydatów. O ostatniej prostej kampanii wyborczej w rozmowie 'W… » więcej 2020-07-05, godz. 10:26 Na zmienionych zasadach, ale odbędzie się Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę W reżimie sanitarnym, ograniczonych do 30 osób grupach, bez noclegów i podzielona na sztafety. Tak będzie wyglądała tegoroczna Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »