Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-21, 13:15 Autor: Katarzyna Doros

PO-Nowoczesna zmienia kandydata na prezydenta Opola. Porowska: "To absolutna kompromitacja i blamaż"

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Absolutna kompromitacja i absolutny blamaż. Od razu widać, że jedna z największych partii w Opolu jest do wyborów samorządowych po prostu nieprzygotowana - tak o nagłej zmianie reprezentanta Koalicji Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Opola, powiedziała Violetta Porowska, kandydatka Zjednoczonej Prawicy.
- Najpierw nie potrafili znaleźć kandydata, aż w końcu znaleźli kandydata nietrafionego, o którym wszyscy mówili, że nie można na tak odpowiedzialne stanowisko jak prezydent Opola, wyciągać kogoś, kto doświadczenia samorządowego, zarządczego, po prostu nie ma. To dobrze, że nie będzie kandydata, który nawet nie potrafi podejmować dyskusji o Opolu, bo o tym Opolu nic nie wie i do tego dyletanctwa po prostu się przyznawał - mówi Violetta Porowska.

Nową kandydatką PO, Nowoczesnej, PSL i Unii Pracy na prezydenta Opola została Barbara Kamińska. Zdaniem Violetty Porowskiej Platforma Obywatelska kolejny raz popełnia ten sam błąd wystawiając kandydatkę spoza Opola. - To osoba, która pochodzi z Murowa i o specyfice Opola może powiedzieć to, co wie po prostu ze słyszenia. Nie sądzę, żeby to był kandydat, który może podjąć jakościową dyskusję o potrzebach miasta - dodaje Porowska.
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 18:00 W USK w Opolu przeprowadzono nowatorską operację tętniaka aorty W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu po raz pierwszy, bez otwierania jamy brzusznej, przeprowadzono operację tętniaka aorty brzusznej, który objął tęt ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:30 Opole: Marcin Ociepa zapewnia, że pamięta o wyborczych obietnicach Marcin Ociepa zapewnia, że po wygranych wyborach parlamentarnych nie zapomniał o swoich obietnicach złożonych podczas kampanii. Obecny wiceminister przedsiębi ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Konsultacje, diety i karty EKUZ. "Środa z profilaktyką" jutro (23.10) w przychodni Centrum w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje 'Środę z profilaktyką' w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania. Chętni dowiedzą si ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:00 Nietypowa, powyborcza konferencja prasowa Mniejszości Niemieckiej 'Afera UW' - pod takim hasłem odbyła się dzisiaj (22.10) dość nietypowa konferencja Mniejszości Niemieckiej. Rozszerzenie tytułu to 'Afera Udane Wybory'. Prze ... » więcej 2019-10-22, godz. 14:15 Pechowe miejsce. To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny Drugi raz w tym miesiącu kierowca jadący z nadmierną prędkością wypadł na łuku z drogi wojewódzkiej 423 w Rozwadzy koło Zdzieszowic i zakończył podróż w ogród ... » więcej 2019-10-22, godz. 13:45 W Kamieniu Śląskim debatują o 15-leciu Polski w Unii Europejskiej Powrót do Europy. 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej - taki jest temat 24. Seminarium Śląskiego, które dzisiaj (22.10) rozpoczęło się w Kamieniu Śl ... » więcej 2019-10-22, godz. 13:30 Centrum Dialogu Obywatelskiego otwarte dzisiaj dla cudzoziemców W Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu dzisiaj (22.10) dzień otwarty dla cudzoziemców. Wydarzenie zorganizowano w ramach Dni Ukraińskich, które mają na celu ... » więcej 2019-10-22, godz. 12:15 Strzelce Opolskie: Bajeczne melodie w wykonaniu najmłodszych Ponad dwustu małych artystów zaprezentuje się dzisiaj (22.10) na scenie Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Od przedszkolaków po uczniów klas ... » więcej 2019-10-22, godz. 12:00 Kędzierzyn-Koźle: policyjny pies wywąchał, gdzie ukrył się złodziej-włamywacz Furia - czworonożna funkcjonariuszka policji z Kędzierzyna-Koźla, wytropiła złodzieja - włamywacza. Dzięki jej nosowi, 37-latek usłyszał 12 zarzutów i trafił ... » więcej 2019-10-22, godz. 10:45 Poranni goście Radia Opole. "Trudno zmierzyć efektywność turystycznej promocji, ale Opole jest lubiane za granicą" - Kontrola dotyczyła nie tylko działań stricte promocyjnych, ale także innych aspektów takich jak kadry, księgowość czy finanse - powiedział w rozmowie ' W cz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »