Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-18, 11:00 Autor: Marzena Śmierciak

Doda z zespołem Virgin zaśpiewa dziś na Pikniku Ekologicznym "Opole w rytmie natury"

Łukasz Śmierciak [fot. Łukasz Fura]
Łukasz Śmierciak [fot. Łukasz Fura]
Doda gwiazdą pikniku „Opole w rytmie natury”
Doda gwiazdą pikniku „Opole w rytmie natury”
Miasteczko Ekologiczne z atrakcjami zachęcającymi do segregacji odpadów stanie dziś na opolskim osiedlu Armii Krajowej. Pod hasłem „Opole w rytmie natury” urząd miasta organizuje piknik ekologiczny. Gwiazdą wieczoru będzie Doda z zespołem Virgin. Po niej opolanie będą mogli zobaczyć muzyczne widowisko pirotechniczne.
- Dzisiejszy piknik to część projektu finansowanego z pieniędzy unijnych, a będziemy popularyzować temat recyklingu i segregację odpadów - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji opolskiego urzędu miasta.

- Niewłaściwa segregacja przekłada się na procent odzysku tych odpadów - mówił poranny gość. - Ja mam dane dotyczące 2017 roku, z których wynika, że 95 procent mieszkańców deklaruje segregowanie odpadów, natomiast inną sprawą jest jakość tej segregacji. Około 40 procent, w zależności od asortymentu, udaje się odzyskać na cele recyklingu, przetworzyć na produkty, które później możemy kupić w sklepach. Jak widać, bardzo dużo jest jeszcze do zrobienia - dodał naczelnik.

Piknik pod hasłem „Opole w rytmie natury” rozpoczyna się o godz. 15.00 na osiedlu Armii Krajowej i potrwa do wieczora. Przygotowano m.in. Miasteczko Ekologiczne, w którym będzie można zajrzeć do Mobilnego Parku Nauki z wodną oczyszczalnią, elektrownią, wirem i tamą wodną. Będzie można wziąć udział w wyścigu z grawitacją, zajrzeć do skrzyni zmysłu słuchu, czy wziąć udział w wielkim złudzeniu optycznym.

- W tzw. eko-domie dowiemy się, jak żyć bardziej ekologicznie - mówi Łukasz Śmierciak. - Zobaczymy, w jaki sposób różne urządzenia generują zużycie prądu i w jaki sposób można ograniczyć to zużycie. Będzie także takie atelier fotograficzne: my kontra smog. Tutaj będzie można wesprzeć tę akcję przeciwdziałania niskiej emisji w środowisku. Będą różnego rodzaju warsztaty, eko-kosmetyki, zabawki z odzysku, recyklingowa biżuteria. Pokażemy, co powstaje z tych odpadów, które udaje się segregować i później odzyskać, tworząc nowe produkty, które byłyby droższe, gdybyśmy tworzyli je od podstaw - mówi naczelnik opolskiej promocji.

W programie pikniku jest też m.in. spektakl dla dzieci, występ zespół Ravel, czy Maciej Orłoś, który z ekspertem będzie rozmawiał o ochronie środowiska.

Koncert Dody rozpocznie się na osiedlu AK w Opolu o godz. 21:00. Na finał całego pikniku - muzyczne widowisko pirotechniczne.

Wstęp na piknik jest bezpłatny. Dodajmy, że to dzisiejsze wydarzenie inauguruje cykl pikników ekologicznych, które w kolejnych tygodniach będą organizowane w poszczególnych dzielnicach Opola.
Łukasz Śmierciak cz.1
Łukasz Smierciak cz.2

Wiadomości z regionu

2019-11-17, godz. 15:36 Opolcon 2019. Fani fantastyki i gier zawitali do Opola Postaci z gier i filmów goszczą w Opolu na 7. Konwencie Fanów Fantastyki Opolcon 2019. Opolski Klub Fantastyki Fenix przygotował dla miłośników fantastyki bardzo… » więcej 2019-11-17, godz. 15:20 Kolejny dzień Międzynarodowego Turnieju Taekwondo. Przyjechało 670 zawodników 670 zawodników reprezentujących 35 klubów z 6 państw przyjechało do Opola na Międzynarodowy Turniej Taekwondo (16-17.11). W rywalizacji udział biorą zarówno najmłodsi… » więcej 2019-11-17, godz. 13:44 Wypadek na autostradzie. 4 osoby poszkodowane, nie ma przejazdu, lądowały dwa śmigłowce LPR [AKTUALIZACJA] W wyniku wypadku został zablokowany opolski odcinek A4 w kierunku Wrocławia na 266 kilometrze, na wysokości miejscowości Wysoka w powiecie strzeleckim, między… » więcej 2019-11-17, godz. 12:37 Powrót do przeszłości. Gry i konsole z ubiegłego wieku można zobaczyć w Brzegu na festiwalu RetroSfera Komputery, gry i konsole z minionych lat można oglądać w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu, gdzie trwa Retrosfera. Organizatorzy przygotowali ponad 70 stanowisk… » więcej 2019-11-17, godz. 08:37 Dziś Światowy Dzień Ubogich. Opolskie obchody rozpoczęła w południe msza święta w katedrze - Staramy się dotrzeć do najbardziej potrzebujących osób - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' siostra Aldona Skrzypiec, jałmużnik biskupa opolskiego… » więcej 2019-11-17, godz. 08:00 Wołczyński magistrat daje mieszkańcom nowe możliwości aktywnego spędzania czasu Kolejne dwie Otwarte Strefy Aktywności są dostępne dla mieszkańców gminy Wołczyn. » więcej 2019-11-16, godz. 20:51 "Zdrowie pod kontrolą". Przyszli lekarze zachęcają do wykonywania bezpłatnie badań profilaktycznych Pomiar ciśnienia krwi, czy cukru można dzisiaj (16.11) bezpłatnie zbadać w centrum handlowym przy ulicy Wrocławskiej. Studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu… » więcej 2019-11-16, godz. 20:50 Gala wręczenia nagród 17. Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego "Karpik 2019". Grand Prix dla Macieja Trzepałki… Po raz 17. nagrodzono laureatów Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego 'Karpik 2019'. W tym roku 125 rysowników z 24 krajów nadesłało 206 prac. Jury już… » więcej 2019-11-16, godz. 13:59 Marsz Szlachetnej Paczki przeszedł ulicami Opola. "Baza rodzin otwarta, czekamy na darczyńców" Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. W ten sposób wolontariusze komunikowali mieszkańcom, że od rana darczyńcy mogą już wybierać… » więcej 2019-11-16, godz. 12:25 III Noc Zawodów w oleskim ogólniaku Po raz trzeci odbyła się (15.11) Noc Zawodów w Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnie. Uczniowie klas maturalnych wysłuchali prelekcji zaproszonych gości. Wśród nich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »