Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-07, 06:00 Autor: Katarzyna Doros

Strzelecka Spółdzielnia Socjalna otworzyła Bistro na Grunwaldzkiej

Bistro na Grunwaldzkiej, nowy punkt gastronomiczny Strzeleckiej Spółdzielni Socjalnej [fot. Katarzyna Doros]
Bistro na Grunwaldzkiej, nowy punkt gastronomiczny Strzeleckiej Spółdzielni Socjalnej [fot. Katarzyna Doros]
Bistro na Grunwaldzkiej, nowy punkt gastronomiczny Strzeleckiej Spółdzielni Socjalnej [fot. Katarzyna Doros]
Bistro na Grunwaldzkiej, nowy punkt gastronomiczny Strzeleckiej Spółdzielni Socjalnej [fot. Katarzyna Doros]
Po stołówce i barze z domowym jedzeniem oraz posiłkach regeneracyjnych dla pracowników strzeleckich zakładów przyszedł czas na bistro. Strzelecka Spółdzielnia Socjalna otwarła kolejny punkt gastronomiczny w Strzelcach Opolskich, tym razem przy ulicy Grunwaldzkiej.
- Chcemy, żeby to było miejsce spotkań przyjazne wszystkim mieszkańcom - mówi Joanna Kałuża, prezes zarządu Strzeleckiej Spółdzielni Socjalnej. - Tutaj jest troszeczkę inna idea niż w pozostałych lokalach. Tutaj zaczynamy od śniadania, a kończymy o późnych godzinach wieczornych np. kolacją. W spółdzielni zatrudniamy osoby przede wszystkim długotrwale bezrobotne i tutaj też większość załogi stanowią osoby, które mają ponad 50 lat i są właśnie zagrożone wykluczeniem społecznym.

- Na śniadanie sadzone jajeczka z cukinią i pomidorem, kiełbaskę na gorąco w takim musie cebulowym i z tostem, mamy też sałatkę jarzynową. W karcie mamy np. taki nasz kotlecik po grunwaldzku, czyli kotlet ze schabu z kością moczony wcześniej w mleku z przyprawami i smażony na głębokim tłuszczu - dodaje Norbert Niedworak, który w Bistro na Grunwaldzkiej jest szefem kuchni.

W sumie strzelecka spółdzielnia zatrudnia 35 osób. Dodajmy, że spółdzielnia powstała na bazie zlikwidowanego gospodarstwa pomocniczego gminy.
Joanna Kałuża, Norbert Niedworak

Wiadomości z regionu

2023-03-23, godz. 21:00 Logistycy organizują zbiórkę rowerów. To akcja charytatywna Stary rower może dostać drugie życie - przekonują żołnierze z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. W piątek (24.03) przed bramą jednostki przy ul. Domańskiego… » więcej 2023-03-23, godz. 20:00 Powodem pandemia i inflacja. Rosną ceny mieszkań w Opolu Rosną ceny mieszkań w Opolu. Według ekspertów z rankomat.pl, w ciągu roku metr kwadratowy podrożał o ponad 16 procent, czyli średnio o 1026 złotych. Pośrednicy… » więcej 2023-03-23, godz. 19:40 Wycieczka na koszt gminy? Radny zastanawia się, czy władze Namysłowa słusznie odwiedziły Włochy Część namysłowskich radnych zarzuca władzom miasta, a także niektórym urzędnikom magistratu nieprawidłowości przy rozliczaniu zagranicznej podróży. » więcej 2023-03-23, godz. 19:10 Na rynku pracy ich brakuje. W Opolu odbyła się olimpiada wiedzy dla przyszłych optyków [ZDJĘCIA] Przyszli okuliści walczyli o indeksy. W Studenckim Centrum Kultury w Opolu odbyły się półfinały i finał Ogólnopolskiego Konkursu Optycznego. Z pytaniami… » więcej 2023-03-23, godz. 18:40 Czy w Ujeździe powstanie gminny ośrodek zdrowia? Jest wielka szansa na to, że w przyszłym roku w Ujeździe będzie funkcjonował nowy ośrodek zdrowia. Od kilku miesięcy gmina prowadzi rozmowy z lekarkami… » więcej 2023-03-23, godz. 18:10 Grożą grzywny i utrata dopłat. Wiosenne wypalanie traw to prawdziwa plaga Tylko w ubiegły weekend opolscy strażacy byli wzywani aż 32 razy do pożarów traw. Co roku wiosną wraca problem wypalania nieużytków. To działania nielegalne… » więcej 2023-03-23, godz. 17:10 Pokaz sprzętu i tradycji. Wojskowi z 19 krajów zawitali do opolskich logistyków Wojskowy Korpus Dyplomatyczny po raz pierwszy odwiedził 10. Opolską Brygadę Logistyczną w Opolu. To grupa attaché wojskowych, którzy stacjonują w naszym… » więcej 2023-03-23, godz. 16:15 Opole: służby sprzątające "odkopują" Krakowską z zimowego piachu i śmieci Zalegający piasek i śmieci znikają z ulicy Krakowskiej w Opolu. W mieście ruszyło sprzątanie chodników po zimie. O brudzie na najważniejszym trakcie pieszym… » więcej 2023-03-23, godz. 15:58 Newton stanie przy Prószkowskiej. Nowa inwestycja Politechniki Opolskiej Od biblioteki po nowoczesne laboratoria informatyczne - to znajdzie się w nowym budynku Politechniki Opolskiej, który stanie na campusie przy ul. Prószkowskiej… » więcej 2023-03-23, godz. 15:15 Strażacy ze Strzelec Opolskich mają nowy wóz bojowy. "Uratował już wielu ludzi" Ponad milion złotych kosztował wóz strażacki, który dziś (23.03) został oficjalnie przekazany Komendzie Powiatowej PSP w Strzelcach Opolskich. Strażacy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »