Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-11, 09:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Strzelecka Spółdzielnia Socjalna rośnie w siłę. Po barze przyszedł czas na bistro

Strzelecka Spółdzielnia Socjalna rośnie w siłę [fot. FB Strzelecka Spółdzielnia Socjalna]
Strzelecka Spółdzielnia Socjalna rośnie w siłę [fot. FB Strzelecka Spółdzielnia Socjalna]
Do uruchomienia 4 punktu gastronomicznego przymierza się Strzelecka Spółdzielnia Socjalna. Aktualnie, to działające już ponad dekadę przedsiębiorstwo społeczne, prowadzi stołówkę, bar z domowym jedzeniem przy ulicy Opolskiej oraz przygotowuje posiłki regeneracyjne dla pracowników strzeleckich zakładów.
W ofercie ma także dietę pudełkową. Pracownice spółdzielni zajmują się również obsługą systemu przyzywowego w mieszkaniach chronionych na Osiedlu Piastów. - Mamy nowy pomysł na kolejną formę działalności, która liczymy, że znajdzie uznanie wśród mieszkańców miasta - mówi Klaudia Michalska ze Strzeleckiej Spółdzielni Socjalnej.

- Będzie to bistro. Chcielibyśmy tam zaprosić wszystkich. I starszych i młodszych. Będzie tam na pewno taka trochę inna kuchnia, niż w pozostałych naszych lokalach. To ma być bardziej miejsce spotkań - dodaje Michalska.

Strzelecka Spółdzielnia Socjalna powstała na bazie zlikwidowanego gospodarstwa pomocniczego gminy. Zatrudnia obecnie 26 osób.
Klaudia Michalska

Wiadomości z regionu

2019-12-15, godz. 19:15 Mieszkańcy Głogówka mogą korzystać z bezpłatnego lodowiska. Niewykluczone, że w przyszłości ślizgawka trafi na miejscowy… Mieszkańcy Głogówka mogą już korzystać z lodowiska przy miejscowej Szkole Podstawowej nr 2. Pierwszy raz po niemal rocznej przerwie, na taflę wyjechało kilkanaścioro… » więcej 2019-12-15, godz. 19:15 Głogówek bawi się i pomaga, także Polakom na Litwie. W mieście odbył się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy Stoiska ze smakołykami i świątecznymi ozdobami, przejażdżki saniami Mikołaja czy świąteczne pieśni. To wszystko czekało dziś (15.12) na odwiedzających jarmark… » więcej 2019-12-15, godz. 19:00 Wypadek przy ul. Technologicznej w Opolu Do zderzenia trzech aut doszło w Opolu, przy ul. Technologicznej. Dwie osoby zostały poszkodowane. Jeden z samochodów leży na boku. Trasa jest całkowicie zabl… » więcej 2019-12-15, godz. 18:15 Będą mówić o przebiegu obwodnicy Olesna. Ruszają spotkania w terenie Ruszają spotkania informacyjne dot. planowanej budowy obwodnicy Olesna w ciągu drogi krajowej nr 11. Pierwsze - w poniedziałek (16.12) o godz 16 w Miejskim Domu… » więcej 2019-12-15, godz. 17:50 O prawyborach w PO i kandydatach na prezydenta Polski rozmawiali goście Niedzielnej Loży Radiowej Małgorzata Kidawa-Błońska pokonała Jacka Jaśkowiaka w prawyborach i została oficjalną kandydatką Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Prawybory w… » więcej 2019-12-15, godz. 17:15 Na jeden dzień Opole stało się stolicą niemieckiej kolędy. Weihnachtsmarkt na rynku Dbają o zachowanie tożsamości kulturowej i pokazują, że Opole może kojarzyć się także z kolędą niemiecką. Z inicjatywy Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej… » więcej 2019-12-15, godz. 16:50 Jest już dwóch kandydatów na burmistrza Ozimka Opolska delegatura PKW potwierdza na swojej stronie, że zarejestrowały się dwa komitety, które chcą wystawić swoich kandydatów w wyborach uzupełniających na burmistrza… » więcej 2019-12-15, godz. 15:30 Opolski biskup pomocniczy z opłatkiem w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu Opolski biskup pomocniczy ks. Paweł Stobrawa odprawił mszę w szpitalnej kaplicy oraz podzielił się opłatkiem z pracownikami i pacjentami Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2019-12-15, godz. 14:51 "Rękodzieło ucieszy bardziej, niż chińszczyzna". W opolskiej Talentowni trwa Festiwal Prezentów Świąteczne kawy, szydełkowe chusty, czy afrykańskie instrumenty mają być alternatywą dla marketowych zestawów kosmetyków i nietrafionych prezentów. Ponad 20 wystawców… » więcej 2019-12-15, godz. 14:45 "Nie ma wygranych, czy przegranych. Liczy się właściwa komunikacja." Opolskie Centrum Profilaktyki Środowiskowej realizuje… Poszerzenie wiedzy rodziców na temat aktualnych trendów w wychowywaniu dzieci jest celem cyklu spotkań 'Skuteczne Wychowanie 2019', organizowanych przez stowarzyszenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »