Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-16, 14:40 Autor: Piotr Wójtowicz

Sąd Okręgowy: Bartłomiej Stawiarski vs Julian Kruszyński

Bartłomiej Stawiarski i Julian Kruszyński po przeciwnych stronach na sali Sądu Okręgowego w Opolu
Bartłomiej Stawiarski i Julian Kruszyński po przeciwnych stronach na sali Sądu Okręgowego w Opolu
Poseł PiS Bartłomiej Stawiarski pozwał burmistrza Namysłowa z PO Juliana Kruszyńskiego o naruszenie dóbr osobistych. Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces, w którym parlamentarzysta domaga się od samorządowca przeprosin. Sprawa dotyczy wypowiedzi Juliana Kruszyńskiego, który stwierdził, że Bartłomiej Stawiarski otrzymał mieszkanie z zasobu komunalnego na preferencyjnych warunkach.
Parlamentarzysta przed dzisiejszą rozprawą podkreślał, że mieszkanie otrzymał, ale stanowiska nie wykorzystywał ponieważ 7 lat temu nie był osobą publiczną.

- Ja mam dowody. Faktycznie mieszkanie otrzymałem z zasobu komunalnego, ale w 2011 roku nie sprawowałem żadnej funkcji publicznej. Dopiero w 2014 zostałem wicestarostą - przypomniał i dodał, że mieszkanie, które nie zostało wyremontowane wykupił na zasadzie bonifikaty, którą ustala rada miejska.

Cały spór sięga lipca ubiegłego roku. Wówczas parlamentarzysta negatywnie wypowiedział o pomyśle burmistrza, który chciał przyjąć rodzinę uchodźców z Syrii. Bartłomiej Stawiarski stwierdził, że gmina najpierw powinna pomóc własnym mieszkańcom. W odpowiedzi na te słowa Julian Kruszyński w wywiadzie dla Gazety Wyborczej stwierdził: "Dziwię się posłowi Stawiarskiemu, który sam bez wielkiej kolejki wszedł w posiadanie dużego mieszkania komunalnego, wyremontowanego, które po znacznej zniżce za grosze potem wykupił".

Dziś Julian Kruszyński proszony o wypowiedź, powiedział, że nie będzie komentował sprawy aż do jej zakończenia. - W tym momencie komentarze są nie na miejscu. Jestem tutaj jako osoba prywatna - zaznaczył.

Poseł Bartłomiej Stawiarski domaga się od burmistrza Juliana Kruszyńskiego przeprosin i wpłaty pięciu tysięcy złotych na lokalny dom dziecka. Kolejny termin rozprawy, na której będą wysłuchani świadkowie wyznaczono na 24 września.
Bartłomiej Stawiarski
Julian Kruszyński

Wiadomości z regionu

2018-08-14, godz. 10:53 Kolejny skwer w Brzegu przeszedł remont Mieszkańcy Brzegu mogą już w pełni korzystać z odnowionego skweru przylegającego do Rynku. » więcej 2018-08-14, godz. 10:25 Opole uczci Święto Wojska Polskiego. Piknik żołnierski dla mieszkańców Przemarszem żołnierzy, defiladą i grochówką jutro (15.08) Opole uczci Święto Wojska Polskiego. O 10:30 obchody rozpocznie uroczysta msza święta w katedrze opo ... » więcej 2018-08-14, godz. 05:00 W Kamieniu Śląskim upamiętniono zaginionego ks. Krzysztofa Grzywocza. Modlili się w jego intencji opolscy pielgrzymi [ ... Tłumy pielgrzymów, m.in. uczestnicy 42. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej, modliły się w intencji zaginionego przed rokiem ks. Krzysztofa Grzywocza. W sanktuarium ... » więcej 2018-08-14, godz. 05:00 Strażacy zmienią stroje. Czarne zastąpią... piaskowożółte. Będą dobre na upały Już nie czarne a piaskowożółte - polscy strażacy wymieniają mundury. Nowe kolory mają być lepiej widoczne o zmierzchu i w nocy. » więcej 2018-08-13, godz. 22:35 Potrącenie nietrzeźwego pieszego na DK 45 w Osowcu Potrącenie pieszego na drodze krajowej numer 45 z Opola do Kluczborka. Do zdarzenia doszło na wysokości Osowca. » więcej 2018-08-13, godz. 22:00 Pielgrzymować można także siedząc w domu. Opolscy pątnicy liczą na duchowe wsparcie Organizatorzy 42. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej zachęcają do duchowego udziału w wydarzeniu. W tym celu przygotowano różne materiały zarówno w internecie, jak ... » więcej 2018-08-13, godz. 20:10 Kolejny wypadek na "krajówce". Jedna osoba poszkodowana W Rudziczce koło Prudnika na drodze krajowej numer 41 kierujący skodą nie zachował ostrożności i najechał na tył agregatu przyczepionego do ciągnika rolniczeg ... » więcej 2018-08-13, godz. 19:30 NIK chce zmian przepisów w transporcie. Przeładowane TIR-y pogarszają stan dróg wojewódzkich Transporty drewna są dużym problemem dla utrzymania dobrego stanu dróg wojewódzkich. Tak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Według NIK-u konieczna jes ... » więcej 2018-08-13, godz. 18:30 Klub Razem dla Opola chce rozszerzenia programu Opolska Rodzina Bilety za złotówkę do 21 roku życia, większe wsparcie w ochronie zdrowia - klub radnych Razem dla Opola chce rozszerzenia programu Opolska Rodzina w latach 20 ... » więcej 2018-08-13, godz. 17:45 Opole: zderzenie kierującego skuterem z samochodem osobowym W Opolu na Armii Krajowej koło stacji paliw 'Bliska' doszło do zderzenia motorowerzysty - dostawcy pizzy z autem osobowym. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »