Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-16, 14:40 Autor: Piotr Wójtowicz

Sąd Okręgowy: Bartłomiej Stawiarski vs Julian Kruszyński

Bartłomiej Stawiarski i Julian Kruszyński po przeciwnych stronach na sali Sądu Okręgowego w Opolu
Bartłomiej Stawiarski i Julian Kruszyński po przeciwnych stronach na sali Sądu Okręgowego w Opolu
Poseł PiS Bartłomiej Stawiarski pozwał burmistrza Namysłowa z PO Juliana Kruszyńskiego o naruszenie dóbr osobistych. Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces, w którym parlamentarzysta domaga się od samorządowca przeprosin. Sprawa dotyczy wypowiedzi Juliana Kruszyńskiego, który stwierdził, że Bartłomiej Stawiarski otrzymał mieszkanie z zasobu komunalnego na preferencyjnych warunkach.
Parlamentarzysta przed dzisiejszą rozprawą podkreślał, że mieszkanie otrzymał, ale stanowiska nie wykorzystywał ponieważ 7 lat temu nie był osobą publiczną.

- Ja mam dowody. Faktycznie mieszkanie otrzymałem z zasobu komunalnego, ale w 2011 roku nie sprawowałem żadnej funkcji publicznej. Dopiero w 2014 zostałem wicestarostą - przypomniał i dodał, że mieszkanie, które nie zostało wyremontowane wykupił na zasadzie bonifikaty, którą ustala rada miejska.

Cały spór sięga lipca ubiegłego roku. Wówczas parlamentarzysta negatywnie wypowiedział o pomyśle burmistrza, który chciał przyjąć rodzinę uchodźców z Syrii. Bartłomiej Stawiarski stwierdził, że gmina najpierw powinna pomóc własnym mieszkańcom. W odpowiedzi na te słowa Julian Kruszyński w wywiadzie dla Gazety Wyborczej stwierdził: "Dziwię się posłowi Stawiarskiemu, który sam bez wielkiej kolejki wszedł w posiadanie dużego mieszkania komunalnego, wyremontowanego, które po znacznej zniżce za grosze potem wykupił".

Dziś Julian Kruszyński proszony o wypowiedź, powiedział, że nie będzie komentował sprawy aż do jej zakończenia. - W tym momencie komentarze są nie na miejscu. Jestem tutaj jako osoba prywatna - zaznaczył.

Poseł Bartłomiej Stawiarski domaga się od burmistrza Juliana Kruszyńskiego przeprosin i wpłaty pięciu tysięcy złotych na lokalny dom dziecka. Kolejny termin rozprawy, na której będą wysłuchani świadkowie wyznaczono na 24 września.
Bartłomiej Stawiarski
Julian Kruszyński

Wiadomości z regionu

2018-10-18, godz. 15:15 "Była jedna książka na 80 studentów". Opolska anglistyka kończy 40 lat Trudne początki i skromny zasób książek, a dzisiaj dobrze wyposażona biblioteka i jubileusz. Instytut Anglistyki Uniwersytetu Opolskiego obchodzi 40-lecie dzi ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:01 28-letni kierowca zginął w wypadku na DK 45 w miejscowości Jasienie [AKTUALIZACJA] Wypadek śmiertelny na DK 45 na trasie Opole - Kluczbork. Na odcinku Jasienie - Lasowice Wielkie samochód osobowy, z nieustalonej jeszcze przyczyny, wypadł z d ... » więcej 2018-10-18, godz. 15:00 KWW Mniejszość Niemiecka podsumowuje kampanię wyborczą. "To był intensywny i szybki czas" KWW Mniejszość Niemiecka podsumował kończącą się kampanię wyborczą. Komitetowi udało się zebrać 11 tysięcy podpisów poparcia pod listami ponad 600 kandydatów. ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:29 Polityczny spór o drewno. Kandydat na burmistrza Namysłowa publikuje wystąpienie pokontrolne NIK Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Stawiarski, walczący o fotel burmistrza Namysłowa na dzisiejszej konferencji prasowej upublicznił dokumenty nadesłane ... » więcej 2018-10-18, godz. 14:13 W Zawadzkiem przybędzie nowy zielony skwer dla mieszkańców Klepisko, na którym parkują samochody i krzywy chodnik na wiosnę zmienią się w zielony zakątek, w którym mieszkańcy będą mogli odpocząć. Taką metamorfozę ma p ... » więcej 2018-10-18, godz. 13:10 Darmowe porady dotyczące mediacji Do jutra w Prokuraturze Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu można bezpłatnie uzyskać informacje o mediacji w postępowaniu karnym. » więcej 2018-10-18, godz. 13:00 Kandydaci ruchu Kukiz'15 mówią o zaniedbywaniu dalszych dzielnic Opola. Przykładem - Grudzice - Opole to nie tylko ulica Krakowska, rynek i ścisłe centrum - podkreślali podczas konferencji prasowej kandydaci ruchu Kukiz'15. Chodzi między innymi o wydat ... » więcej 2018-10-18, godz. 12:58 Po 70 latach czeski pociąg ponownie zatrzyma się w Głuchołazach i Pokrzywnej. "Jest zielone światło" - Jest zielone światło dla przekształcenia połączenia tranzytowego w turystyczne do Republiki Czeskiej przez Głuchołazy i Pokrzywną - mówiła na dzisiejszej ko ... » więcej 2018-10-18, godz. 12:20 25-latek wpadł z narkotykami ukrytymi w plecaku. Policjantom tłumaczył, że znalazł je na dworcu 20 gramów narkotyków znaleźli nyscy policjanci w plecaku należącym do 25-latka. Mężczyzna wpadł podczas kontroli na trasie z Otmuchowa do Nysy. » więcej 2018-10-18, godz. 11:30 Pojawił się chętny na dworek w Komornie, ale zrezygnował Kolejna próba sprzedaży zabytkowego dworku w Komornie zakończyła się fiaskiem. Nie znalazł się chętny na 6 hektarów zabytkowego parku, dworek z przełomu XVIII ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »