Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-16, 14:40 Autor: Piotr Wójtowicz

Sąd Okręgowy: Bartłomiej Stawiarski vs Julian Kruszyński

Bartłomiej Stawiarski i Julian Kruszyński po przeciwnych stronach na sali Sądu Okręgowego w Opolu
Bartłomiej Stawiarski i Julian Kruszyński po przeciwnych stronach na sali Sądu Okręgowego w Opolu
Poseł PiS Bartłomiej Stawiarski pozwał burmistrza Namysłowa z PO Juliana Kruszyńskiego o naruszenie dóbr osobistych. Przed Sądem Okręgowym w Opolu trwa proces, w którym parlamentarzysta domaga się od samorządowca przeprosin. Sprawa dotyczy wypowiedzi Juliana Kruszyńskiego, który stwierdził, że Bartłomiej Stawiarski otrzymał mieszkanie z zasobu komunalnego na preferencyjnych warunkach.
Parlamentarzysta przed dzisiejszą rozprawą podkreślał, że mieszkanie otrzymał, ale stanowiska nie wykorzystywał ponieważ 7 lat temu nie był osobą publiczną.

- Ja mam dowody. Faktycznie mieszkanie otrzymałem z zasobu komunalnego, ale w 2011 roku nie sprawowałem żadnej funkcji publicznej. Dopiero w 2014 zostałem wicestarostą - przypomniał i dodał, że mieszkanie, które nie zostało wyremontowane wykupił na zasadzie bonifikaty, którą ustala rada miejska.

Cały spór sięga lipca ubiegłego roku. Wówczas parlamentarzysta negatywnie wypowiedział o pomyśle burmistrza, który chciał przyjąć rodzinę uchodźców z Syrii. Bartłomiej Stawiarski stwierdził, że gmina najpierw powinna pomóc własnym mieszkańcom. W odpowiedzi na te słowa Julian Kruszyński w wywiadzie dla Gazety Wyborczej stwierdził: "Dziwię się posłowi Stawiarskiemu, który sam bez wielkiej kolejki wszedł w posiadanie dużego mieszkania komunalnego, wyremontowanego, które po znacznej zniżce za grosze potem wykupił".

Dziś Julian Kruszyński proszony o wypowiedź, powiedział, że nie będzie komentował sprawy aż do jej zakończenia. - W tym momencie komentarze są nie na miejscu. Jestem tutaj jako osoba prywatna - zaznaczył.

Poseł Bartłomiej Stawiarski domaga się od burmistrza Juliana Kruszyńskiego przeprosin i wpłaty pięciu tysięcy złotych na lokalny dom dziecka. Kolejny termin rozprawy, na której będą wysłuchani świadkowie wyznaczono na 24 września.
Bartłomiej Stawiarski
Julian Kruszyński

Wiadomości z regionu

2018-12-10, godz. 23:20 Pożar w budynku mieszkalnym w Lewinie Brzeskim Pięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru , a następnie oddymianiu pomieszczeń budynku mieszkalnego przy ul. Kościuszki w Lewinie Brz ... » więcej 2018-12-10, godz. 23:10 Osobówka uderzyła w obmurowanie mostu na ul. Luboszyckiej w Kępie Policja ustala , kto prowadził samochód , który uderzył w jeden ze słupków obmurowania mostu przy ul. Luboszyckiej w Kępie. » więcej 2018-12-10, godz. 20:15 Biała wstążka jest gestem solidarności z kobietami, które doświadczyły agresji Z białą wstążką przeciwko przemocy wobec kobiet - pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i wolontariusze uświadamiali ora ... » więcej 2018-12-10, godz. 19:00 O wyzwaniach dla mniejszości niemieckiej z pełnomocnikiem rządu RFN Mniejszość niemiecka potrzebuje konkretnych działań i ciągłego otwierania się na młodych - Opolszczyznę odwiedził pełnomocnik rządu Republiki Federalnej Niemi ... » więcej 2018-12-10, godz. 18:15 Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska chce zamknąć fermę świń w Domaszkowicach Ferma świń w Domaszkowicach zostanie zamknięta do 3 marca 2019 roku. Tak orzekł Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Hodowla na 6,5 tysiąca sztuk działa b ... » więcej 2018-12-10, godz. 17:30 Solidarność w Opolu nie ufa już minister edukacji Solidarność żąda odwołania ze stanowiska minister edukacji Anny Zalewskiej z powodu - utraty zaufania. Piotr Pakosz, szef sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowa ... » więcej 2018-12-10, godz. 17:15 Sąd: antyaborcyjne plakaty nie są "nieprzyzwoite". Działacze fundacji PRO uniewinnieni Sąd odwoławczy w Opolu uniewinnił sześciu działaczy fundacji PRO Prawo do Życia, ukaranych w czerwcu za wywieszenie antyaborcyjnych plakatów przed szpitalem g ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:30 Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. W ten sposób protestują przeciw niskim płacom Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. Jedni wysłali zwolnienia chorobowe a inni poszli oddać krew. W ten sposób kadra prot ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:11 Kamil Bortniczuk dołączył do Opolskiego Zespołu Parlamentarnego Opolski Zespół Parlamentarny zyskał nowego członka. Wstąpił do niego poseł Kamil Bortniczuk, który po wyborach samorządowych mandat w parlamencie objął po Bar ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:01 Wstrzyknęła mężowi insulinę, gdy ten spał. Tragedia w Lewinie Brzeskim Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym z budynków na terenie miasta. 53-letnia kobieta będąc pod znacznym działaniem alkoholu, podała swojemu mężowi insulinę. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »