Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-22, 16:05 Autor: Witold Wośtak

Namysłowianie i działacze ruchu Kukiz'15 zbierali podpisy w sprawie imigrantów

Zbiórka podpisów w Namysłowie [fot. Robert Tistek]
Zbiórka podpisów w Namysłowie [fot. Robert Tistek]
Zbiórka podpisów w Namysłowie [fot. Robert Tistek]
Zbiórka podpisów w Namysłowie [fot. Robert Tistek]
Zbierają podpisy w Namysłowie, bo chcą przeprowadzenia referendum na temat ewentualnego przyjęcia do miasta imigrantów.
Na początku lipca burmistrz Julian Kruszyński zadeklarował chęć przyjęcia Syryjczyków, więc grupa mieszkańców zwróciła się do opolskich działaczy ruchu Kukiz'15 o pomoc w zbiórce podpisów. Efektem finalnym ma być projekt uchwały, w myśl której władze gminy Namysłów nie będą mogły podjąć decyzji o przyjęciu imigrantów bez konsultacji z mieszkańcami.

- Potrzeba 200-300 podpisów, a większość ludzi w Namysłowie uważa, że lepiej pomagać w Syrii, niż ściągać ich tutaj - mówi Robert Tistek z ruchu Kukiz'15. - Mieszkańcy Namysłowa występują w ramach swoich zapatrywań. Oni chcieli normalnie rozmawiać z burmistrzem, tyle że nie zostali dopuszczeni do głosu. Zbieraliśmy już podpisy w sprawie imigrantów. Od dawna chcemy referendum, żeby obywatele mieli szansę wypowiedzenia się i żeby nikt nie mógł wysunąć zarzutu, że władza jednego czy drugiego szczebla podjęła autorytatywną decyzję.

Podpisy pod projektem uchwały muszą zostać zebrane do początku września. Przypomnijmy, że równolegle działacze ruchu Kukiz'15 zbierają w całym kraju głosy poparcia w sprawie organizacji ogólnopolskiego referendum w sprawie przyjmowania Syryjczyków.
Robert Tistek

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 22:30 Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni. O funkcję ubiegać się będą prorektor ds. studenckich i inwestycji pr ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Benzen i brak wałów - o tym mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z kandydatami na parlamentarzystów Kwestie poprawy jakości powietrza, budowy obwodnicy i transportu, a także szkolnictwo i wsparcie dla przedsiębiorców - między innymi o tym rozmawiali dzisiaj ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:45 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 20:30 Opole: opóźnia się remont ulicy Oleskiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość Kończy się remont pierwszego odcinka ulicy Oleskiej Opolu. Jutro (20.09) drogowcy mają rozpocząć układanie nawierzchni asfaltowej między rondem Rotmistrza Wit ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:30 Pod okiem strażaków młodzież uczyła się jak ratować życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy [ZDJĘCIA] Usztywniali kończyny, bandażowali rany i reanimowali ofiary wypadków. 17 drużyn ze szkół podstawowych w Opolu pod okiem opolskich strażaków szlifowało umiejęt ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:00 Na Opolszczyźnie skróciły się kolejki do tomografu, rezonansu i usunięcia zaćmy. To jeden z lepszych wyników w kraju Najlepiej w kraju wypada województwo opolskie pod względem skrócenia kolejek na badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Niewiele gorzej jest z oczeki ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Krajowi liderzy Lewicy w Opolu przekonywali do "Paktu dla kobiet" Lewicobus z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem i Włodzimierzem Czarzastym szefem SLD, odwiedził Opolszczyznę. Na placu Wolności w Opolu krajowi liderz ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Kompleks mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych powstanie w Prudniku W budynku szkoły zawodowej w Prudniku mają znajdować się mieszkania treningowe. Starostwo stara się o rządowe dofinansowanie i liczy na pozytywną decyzję, co ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:00 Cisek: w Łanach centrum miejscowości ma się zazielenić Na razie centrum miejscowości Łany w gminie Cisek szpeci brzydki, pusty plac, ale już niedługo to miejsce ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Spory teren ma stać ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »