Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-09, 20:30 Autor: Katarzyna Doros

Politechnika Opolska otworzyła punkt rekrutacyjny i proponuje "kosmiczne" studia

Otwarcie punktu rekrutacyjnego na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Otwarcie punktu rekrutacyjnego na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Otwarcie punktu rekrutacyjnego na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Otwarcie punktu rekrutacyjnego na Politechnice Opolskiej [fot. Katarzyna Doros]
Lotnictwo, kosmonautyka, inżynieria środowiska i wzornictwo przemysłowe. Politechnika Opolska kusi nowymi kierunkami studiów. Dziś (09.07) oficjalnie otwarto punkt rekrutacyjny, gdzie kandydaci mogą przynosić stosowne dokumenty. W internetowym systemie rejestracji zalogowało się już 1550 kandydatów. Chętnych jest sporo, a miejsc na 25 kierunkach 1220.
- Lotnictwo i kosmonautyka to nasz tegoroczny hit. To jest takie spełnienie marzeń z dzieciństwa z jednej strony, a z drugiej to wyjście naprzeciw potrzebom rynku pracy - mówi Krzysztof Malik, prorektor ds. studenckich i inwestycji na Politechnice Opolskiej. - Ten rodzaj transportu będzie się rozwijał najszybciej, najbardziej intensywnie, również w naszym kraju, gdzie mamy w tym zakresie pewne jeszcze opóźnienia. I w związku z tym będziemy potrzebowali dużą ilość inżynierów, którzy będą obsługiwali naziemne różne obiekty infrastruktury lotniczej.

Wzornictwo przemysłowe, czyli popularny design, ma służyć temu, żeby wszystko było przyjemne w użytkowaniu, oszczędne, a przy tym, żeby miało walor estetyczny. - Uruchamiamy specjalizację inżynierii wzornictwa przemysłowego w motoryzacji. Mamy nadzieję, że nasi studenci będą w przyszłości projektować piękne bolidy, wspaniałe samochody i szybkie motory - dodaje Malik.

Po raz pierwszy w tym roku na Politechnice Opolskiej otwarto także nabór na studia magisterskie na kierunku architektura.

Pierwsze listy przyjętych kandydatów pojawią się już 11 lipca. Więcej informacji na temat rekrutacji na stronie internetowej www.po.opole.pl.
Krzysztof Malik

Wiadomości z regionu

2019-12-07, godz. 22:44 Rudniki już po raz 28. stały się opolską stolicą jazzu. "Wykonawcy, którzy tu przyjeżdżają, to światowa liga" Muzycy jazzowi i fani tego gatunku, już po raz 28. wypełnili dziś (07.12) salę koncertową rudnickiego domu kultury. Podczas kolejnej edycji Spotkania Muzyków Jazzowych… » więcej 2019-12-07, godz. 21:00 W Opolu czuć już świąteczny klimat. Jarmark bożonarodzeniowy przyciąga mieszkańców Mimo braku śniegu, w stolicy regionu czuć już atmosferę zbliżających się świąt. Bożonarodzeniowy jarmark, który od wczoraj (07.12) funkcjonuje na opolskim rynku… » więcej 2019-12-07, godz. 16:40 Olesno rozbłyśnie charytatywnie. Świątecznym iluminacjom będzie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na operację małej Julki Z akcją charytatywną będzie połączone tegoroczne uruchomienie iluminacji świątecznej w Oleśnie. Świąteczne lampki rozbłysną w całym mieście. » więcej 2019-12-07, godz. 16:38 Muzeum Wsi Opolskiej uczy, jak samodzielnie wykonywać świąteczne ozdoby. W skansenie trwają mikołajkowe warsztaty dla całych… Choinkowe bombki na drewnianych sklejkach ozdobione tradycyjnym opolskim wzorem kwiatowym - to tylko niektóre ze świątecznych ozdób, które własnoręcznie wykonują… » więcej 2019-12-07, godz. 16:29 25 zdarzeń w regionie. Uwaga na śliskie drogi Nadal ślisko na opolskich drogach. Od rana na Opolszczyźnie doszło do 25 kolizji. » więcej 2019-12-07, godz. 14:07 Polska muzyka przypomniana! [ZDJĘCIA] Już nie 'zapomniana' a przypomniana została po raz kolejny wyjątkowa polska muzyka w piątkowy (06.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. W dodatku z udziałem wybitnego… » więcej 2019-12-07, godz. 12:27 Mikołajki dla czworonogów. Dzisiaj w Zdzieszowicach festyn charytatywny na rzecz zwierząt Karma dla porzuconych zwierząt, pieniądze na ich leczenie, a także smycze, czy obroże będą zbierane podczas dzisiejszego (07.12) Mikołajkowego Festynu Charytatywnego… » więcej 2019-12-07, godz. 12:00 Uwaga, bardzo ślisko! Seria zdarzeń na drogach, uszkodzony wóz strażacki W Dąbrówce w pow. krapkowickim, na drodze wojewódzkiej 409 doszło do zderzenia samochodów dostawczego z ciężarowym. W Biadaczu samochód wpadł do rowu. Policja… » więcej 2019-12-07, godz. 10:10 Młodzi muzycy, niepełnosprawna młodzież i seniorzy wspólnie nagrywają charytatywną płytę Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu niezwykłej, wielopokoleniowej grupy wypełniają od kilku dni wnętrza zamku w Mosznej. Tam właśnie powstaje… » więcej 2019-12-07, godz. 08:00 Sobota: odwiedź krapkowicki Warsztat Terapii Zajęciowej Dzisiaj (7.12) swoje drzwi szeroko otwiera Warsztat Terapii Zajęciowej w Krapkowicach. Każdy będzie miał możliwość zobaczyć, co tam się dzieje i jak wyglądają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »