Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-29, 16:30 Autor: Katarzyna Doros

Kończy się pierwszy etap prac na trasie kolejowej Opole - Nysa. Przebudowa wiaduktu i wygodniejsze perony

Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. PKP PLK S.A.]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. PKP PLK S.A.]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. PKP PLK S.A.]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. PKP PLK S.A.]
Kończy się pierwszy etap prac na trasie kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Kończy się pierwszy etap prac na trasie kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Remont linii kolejowej Opole - Nysa [fot. Katarzyna Doros]
Od 10 lipca mieszkańcy Komprachcic będą mogli podróżować do Opola Zachodniego korzystając z wygodniejszych peronów. Sprawny przejazd pociągów z Nysy do Opola będzie możliwy również dzięki przebudowie 13-metrowego wiaduktu koło Szydłowa.
- Wiadukt był w bardzo złym stanie technicznym i mocno ograniczał przejazd pociągów - mówi dyrektor budowy i kontraktu Martin Holy z firmy Skanska. - Zmieniamy przęsła, mamy zrobione prefabrykaty, a to dlatego, żebyśmy przyspieszyli pracę. W środę (04.07) zamontujemy przęsła i później już zamontujemy tory, balastujemy wszystko i podbijamy.

- Następny odcinek, który planujemy oddać do użytku to Komprachcice - Szydłów, prace na tym odcinku potrwają do 31 lipca - dodaje Michał Oziębłowski, kierownik kontraktu. - Następnie przystąpimy do pracy od 1 sierpnia do 28 listopada na odcinku Szydłów - Łambinowice i w przyszłym roku od Łambinowic do Nysy od 11 marca do 12 sierpnia. Do tej pory na odcinku Opole - Komprachcice wymieniliśmy około 6 kilometrów szyn i 3 kilometry torów. Do Szydłowa celowo zostanie wymienionych na nowy około 6-6,5 kilometrów toru. Odcinek od Szydłowa do Nysy to kompleksowa wymiana nawierzchni torowej.

Od 10 lipca do 31 sierpnia między Komprachcicami i Szydłowem będzie wprowadzona komunikacja zastępcza. Od 1 sierpnia komunikacja zastępcza pojawi się także na trasie Szydłów - Łambinowice.

Dzięki inwestycji podróż pomiędzy Nysą i Opolem skróci się do około 55 minut, a pociągi pasażerskie będą mogły osiągać prędkość do 120 km/h. Całkowity koszt remontowanej linii kolejowej Opole-Nysa wynosi 120 mln złotych. Prace mają zakończyć się w kwietniu 2020 roku.
Martin Holy
Michał Oziębłowski

Wiadomości z regionu

2019-11-20, godz. 14:30 Sprawca wypadku na budowie drogi pod Nysą usłyszy wkrótce prokuratorskie zarzuty. Śledczy czekają aż wytrzeźwieje Kierowca pojazdu, który uderzył w ładowarkę na budowie drogi pod Nysą najpóźniej jutro (21.11) usłyszy prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna będąc nietrzeźwy doprowadził… » więcej 2019-11-20, godz. 14:00 Policjanci sprawdzają poziom spalin. Trwa akcja "Smog" 'Kopciuchy' zanieczyszczające nasze powietrze to nie tylko piece, ale również samochody. Choć stan techniczny pojazdów poprawia się, to jednak nadal po polskich… » więcej 2019-11-20, godz. 13:30 Samorządowcy z Opolszczyzny uczą się, jak w ciekawy sposób segregować odpady Edukacja ekologiczna w gminach z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi - to hasło przewodnie regionalnej konferencji dla pracowników samorządowych. Uczestnicy… » więcej 2019-11-20, godz. 13:00 Głuchołazy: prace na gminnym dworcu kolejowym muszą jeszcze trochę potrwać O kilka miesięcy opóźni się zakończenie przebudowy dworca kolejowego w Głuchołazach. Przyczyną są biurokratyczne wymogi. Inwestycja ta realizowana jest w systemie… » więcej 2019-11-20, godz. 12:30 Prokuratura wyjaśnia okoliczności wypadku w mieszkaniu przy Fieldorfa w Opolu Prokuratura wykluczyła udział osób trzecich w związku ze znalezionym - na osiedlu Armii Krajowej w Opolu - mężczyzną z raną postrzałową. Nieprzytomnego 31-latka… » więcej 2019-11-20, godz. 12:15 Kto zgubił rower i pieniądze? Zguby czekają na właścicieli na komendzie policji - Szukamy właściciela kluczyka od zapięcia rowerowego - wartościowy rower oddamy gratis - takie ogłoszenie zmieścili w internecie policjanci z Krapkowic. Mundurowi… » więcej 2019-11-20, godz. 11:19 Sprawcę fałszywych alarmów kryminalni powiązali z podpaleniami oraz oszustwami metodą "na policjanta" Podpalenia, fałszywe alarmy i oszustwa zarzuca się 27-letniemu mieszkańcowi Głogówka. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia. » więcej 2019-11-20, godz. 11:15 Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej będzie miał internat dla uczniów Trwa remont niezagospodarowanego do tej pory skrzydła Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Gdy budowlańcy opuszczą ten obiekt, wprowadzą się… » więcej 2019-11-20, godz. 10:34 Kiepska jakość powietrza w regionie. Możliwy kolejny dzień z przekroczeniem poziomu pyłu PM10 Wydział Monitoringu Środowiska GIOŚ w Opolu przekazał informację o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 dziś (20.11)… » więcej 2019-11-20, godz. 10:18 Czy na najwyższych stanowiskach w państwie płeć ma znaczenie? Poranni goście Radia Opole - Czas na prezydenta kobietę. Dziś siła polityka, to przede wszystkim siła perswazji i rozmowy z różnymi środowiskami - mówi w rozmowie 'W cztery oczy' opolska… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »