Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-22, 08:30 Autor: Witold Wośtak

Ośmioro repatriantów to dopiero początek sprowadzania rodaków ze Wschodu do Olesna

Nowe mieszkania [fot. Monika Pawłowska]
Nowe mieszkania [fot. Monika Pawłowska]
Sylwester Lewicki [fot. Justyna Krzyżanowska]
Sylwester Lewicki [fot. Justyna Krzyżanowska]
Budynek z osiemnastoma mieszkaniami dla repatriantów powstanie w Oleśnie. Na razie do miasta zaproszono dwie 4-osobowe rodziny, które przyjadą już pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.
Okazuje się jednak, że to dopiero początek działań samorządu gminnego odnośnie repatriantów. Jak mówi burmistrz Sylwester Lewicki, przygotowano już koncepcję budynku wielorodzinnego i zlecono wykonanie stosownej dokumentacji.

- Prowadzimy też daleko zaawansowane rozmowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w sprawie finansowania - dodaje. - Wiadoma sprawa, że skorzystamy również z dotacji celowych, podobnych do właśnie finalizowanych. Mamy więc nadzieję na niezbyt duży wysiłek finansowy gminy. Biorąc natomiast pod uwagę samą ideę oraz chęć jej realizacji, temat bardzo nas interesuje i chcemy to zrobić.

Przypomnijmy, w środę (20.06) burmistrz Lewicki podpisał porozumienie z wojewodą Adrianem Czubakiem o dotacji w wysokości 320 tysięcy. Pieniądze z budżetu państwa zostaną wydane na remont dwóch mieszkań dla rodaków ze Wschodu. Lokale znajdują się przy ulicy Labora.
Sylwester Lewicki

Wiadomości z regionu

2020-01-29, godz. 10:00 Nowe pomysły na nyską wieżę ciśnień. Obiekt ma zostać uruchomiony jeszcze przed wakacjami Władze Nysy mają nowy pomysł na zagospodarowanie fortecznej wieży ciśnień. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, opuszczony obiekt ma szansę na 'ożywienie'… » więcej 2020-01-29, godz. 09:00 Stegu Arena w gronie trzech najlepszych obiektów sportowych w Polsce Opolska Stegu Arena nominowana do DEMES 2019 - najważniejszej nagrody biznesu sportowego w kraju. O tytuł najlepszego obiektu sportowego powalczy z drugą pod względem… » więcej 2020-01-29, godz. 08:15 Tym razem aktywność fizyczna. Kolejna profilaktyczna środa z NFZ Pokażą jakie wybrać ćwiczenia, jak wzmocnić swoje ciało i na co zwrócić uwagę, wybierając produkty ze sklepowej półki. 'Aktywność fizyczna', to temat dzisiejszej… » więcej 2020-01-29, godz. 07:32 Sprzedaż portu w Koźlu była legalna i zasadna. Prokuratura umarza śledztwo Prokuratura Okręgowa w Opolu uznała, że sprzedaż przez miasto portu w Koźlu prywatnej spółce była zasadna i legalna. Umorzono dochodzenie wszczęte na wniosek byłego… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Bonifratrzy utworzą w Prudniku Warsztaty Terapii Zajęciowej Wieloletnie zaniechania mają być nadrobione - w Prudniku powstaną Warsztaty Terapii Zajęciowej. Jest to zadanie powiatu, który zrealizuje tamtejszy zakon Bonifratrów… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Wicestarosta nyski nadal kieruje EKOM-em. Nowy prezes spółki zostanie wybrany za kilka tygodni Jeszcze przez kilka tygodni Damian Nowakowski będzie łączył funkcję prezesa miejskiej spółki komunalnej ze stanowiskiem wicestarosty nyskiego. » więcej 2020-01-28, godz. 21:00 Trzech młodych mieszkańców Kluczborka odpowie za nielegalny połów ryb. Ogłuszali je za pomocą petard Trwa policyjne dochodzenie pod kątem nielegalnego połowu ryb na zalewie w Ligocie Górnej (gmina Kluczbork). Do zdarzenia doszło 30 grudnia wieczorem. » więcej 2020-01-28, godz. 18:58 Zamiast chodnikiem idą przez błoto. Pasażerowie z pośpiechu skracają sobie drogę przy remontowanym dworcu autobusowym Ruszyła budowa centrum przesiadkowego Opole Główne. Teren został ogrodzony. Problem w tym, że pasażerowie, którzy chcą sobie skrócić drogę między dworcem PKP a… » więcej 2020-01-28, godz. 18:45 Nowy sekretarz i zastępca wójta w gminie Walce Z nowym rokiem w urzędzie gminy Walce pojawiły się nowe osoby na czołowych stanowiskach. Wójt ma już zastępcę, uporządkowane zostały też sprawy związane ze stanowiskiem… » więcej 2020-01-28, godz. 18:00 Spór wokół kompostowni odpadów w Przedmościu obok Praszki. Mieszkańcy mówią o bombie ekologicznej Mieszkańcy Przedmościa (gmina Praszka) nie chcą kompostowni odpadów we wsi. Inwestycja jest już jednak realizowana. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »