Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-15, 19:10 Autor: Joanna Matlak

Pięć firm chce budować centrum przesiadkowe w ramach inwestycji przy dworcu Opole Wschód

Skrzyżowanie przy dworcu Opole Wschodnie [fot. materiały prasowe UMO]
Skrzyżowanie przy dworcu Opole Wschodnie [fot. materiały prasowe UMO]
Najdroższa oferta jednego z wykonawców opiewa na 190 mln złotych, najtańszą przedstawiła firma Banimex, ta sama, która budowała most na ul. Niemodlińskiej.
Na przebudowę skrzyżowania przy ul. Oleskiej i Batalionów Chłopskich miasto zapisało w budżecie ponad 135 mln złotych, a oferta Banimexu przewyższa ją o około 700 tys. złotych.

- Szczerze mówiąc, spodziewałam się, że ceny będą znacznie wyższe - mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

- Różnica między poszczególnymi ofertami nie jest duża, bo kolejna to około 140 mln. Procedura jest teraz bardzo prosta: najpierw zweryfikujemy, czy oferty są prawidłowe i jeśli tak będzie, to będziemy przystępować do rozstrzygnięcia. Jest to na tyle nieduża kwota, że prawdopodobnie tę kwotę dołożymy. Mamy te środki w projekcie - mówi Stelnicka.

Z uwagi na wielkość inwestycji, przetarg musi jeszcze sprawdzić Urząd Zamówień Publicznych.

Do inwestycji zastrzeżenia mają jednak ekolodzy, którzy uważają, że część terenu nie ma ważnej decyzji środowiskowej. Ratusz odpiera, że chodzi o działkę, która została zabezpieczona na cele projektowe, a finalnie prace nie będą tam prowadzone.
Małgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2018-12-13, godz. 13:00 Klub KO nie chce sztucznych ogni podczas Sylwestra i miejskich imprez w Opolu. Ratusz: radni chcą upolitycznić Sylwest ... Nie chcą fajerwerków na Sylwestrze w Opolu ani na innych imprezach organizowanych przez miasto - klub radnych Koalicji Obywatelskiej wystąpił dziś z apelem do ... » więcej 2018-12-13, godz. 12:27 W Opolu upamiętniono rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. "Oby nigdy nie było powtórki" Mija 37 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Z tej okazji delegacje opolskich instytucji złożyły wiązanki kwiatów na Skwerze Solidarności w Opolu. » więcej 2018-12-13, godz. 12:00 Konieczne jest zwiększenie finansowania psychiatrii dziecięcej. O problemie dyskutowano podczas konwentu marszałków - Nie było ministra zdrowia, ale byli wiceministrowie. Rozmawialiśmy m.in. o koniecznym zwiększeniu dostępu do psychiatrii dziecięcej - powiedział w porannej ... » więcej 2018-12-13, godz. 12:00 Rozświetlą Opole nadzieją i radością. Marsz przypomni postać św. Łucji Przejdą ulicami miasta, żeby podzielić się światłem i nadzieją w sercach. Po raz pierwszy ulicami Opola przejdzie pochód zadedykowany patronce 13 dnia grudnia ... » więcej 2018-12-13, godz. 10:45 Multimedialny pomnik-ławka stanie w Pawłowiczkach Pomnik w formie multimedialnej ławki stanie w Pawłowiczkach. Ma to być uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Projekt „Ławki Niepod ... » więcej 2018-12-13, godz. 10:30 Porady prawne w ramach ogólnopolskiej akcji - "Grudzień Konsumenta na Rynku Finansowym" Porady będą udzielana dzisiaj (13.12), a skierowane będą do klientów, którzy są stroną nieuczciwych umów, toksycznych produktów lub nieuczciwych praktyk ze st ... » więcej 2018-12-13, godz. 10:02 Suche krany w Ciężkowicach i Polskiej Cerekwi Poważna awaria sieci wodociągowej w gminie Polska Cerekiew. Obecnie wstrzymana jest dostawa wody w całej miejscowości Ciężkowice a także w Polskiej Cerekwi na ... » więcej 2018-12-13, godz. 09:30 Ogrzewalnia dla bezdomnych w Opolu? Taki plan ma urząd miasta Nie wiadomo jeszcze, gdzie miałaby mieścić się ogrzewalnia. Na razie trwają pierwsze rozmowy z właścicielami i administratorami budynków, gdzie potencjalnie b ... » więcej 2018-12-13, godz. 08:15 O szkodliwości uzależnień słuchali i opowiadali nastolatkowie z Praszki 'Żyj z pasją' - pod takim hasłem zorganizowano I Regionalny Przystanek Profilaktyczny 'Stop Uzależnieniom Praszka 2018'. W akcji wzięli udział uczniowie trzec ... » więcej 2018-12-13, godz. 07:15 Karp gotowy na święta. W tym roku nieco droższy. "Większa ryba to mniej ości" Niemodliński karp jest gotowy na święta. W Gospodarstwie Rybackim od kilku dni ustawiają się kolejki kupujących, którzy chcą kupić rybę. W tym roku w sprzedaż ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »