Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-16, 14:00 Autor: Joanna Matlak

Podpiszą umowę i rozpoczną pracę w listopadzie. Inwestycja przy stacji Opole Wschód może ruszać

Skrzyżowanie ulic ul. Oleskiej i ul. Batalionów Chłopskich [mat. prasowe UMO]
Skrzyżowanie ulic ul. Oleskiej i ul. Batalionów Chłopskich [mat. prasowe UMO]
Skrzyżowanie ulic ul. Oleskiej i ul. Batalionów Chłopskich [mat. prasowe UMO]
Skrzyżowanie ulic ul. Oleskiej i ul. Batalionów Chłopskich [mat. prasowe UMO]
Jeszcze w listopadzie mogą ruszyć prace przy przebudowie układu komunikacyjnego przy stacji kolejowej Opole Wschodnie.
Wykonawcę inwestycji wyłoniono już jakiś czas temu, ale umowa nie mogła zostać podpisana, ponieważ przetargi, które przekraczają wartość 20 mln euro musiał sprawdzić Urząd Zamówień Publicznych. Ostatecznie jest już zielone światło dla inwestycji - co oznacza, że ratusz może przystąpić do podpisania umowy z wykonawcą.

- Umowa jest załącznikiem do procedury przetargowej, ale teraz trzeba ją odpowiednio uzupełnić o dane, wykonawca musi przedłożyć gwarancję bankową, czyli takie wszystkie formalne, ale też ważne z punktu widzenia zabezpieczenia kontraktu dokumenty. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by odbyło się to jak najszybciej, więc myślę, że jest to kwestia dni. Czy to będzie ten tydzień, czy przyszły to trudno powiedzieć, bo nad tym teraz pracujemy - mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

Przypomnijmy, inwestycja wiąże się z całkowitą przebudową skrzyżowania ulic Oleskiej i Batalionów Chłopskich. Powstanie tam centrum przesiadkowe, a nad Oleską estakada. Planowany jest także tunel do ul. Rataja.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Banimex i Azi Bud. Jej koszt to ponad 136 mln, z czego dofinansowanie unijne wynosi 60 procent.
Małgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 11:30 Polski senat ma wpływ na proces legislacyjny, amerykański kontroluje prezydenta. Poranni goście o różnicach w kompeten ... - Senat nie jest graczem, który mógłby cokolwiek blokować - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' prof. Krzysztof Zuba, politolog z Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-10-17, godz. 10:45 Policja publikuje wizerunek Piotra Klemczaka podejrzanego o szereg oszustw. Mężczyzna często zmieniał wizerunek. To on ... Decyzją Prokuratury Rejonowej w Opolu opolska policja publikuje wizerunek Piotra Klemczaka podejrzanego o szereg oszustw. 43-latek posługiwał się różnymi dany ... » więcej 2019-10-17, godz. 09:30 Utrudnienia w centrum Opola. Drogowcy zamykają skrzyżowanie Katedralnej z Książąt Opolskich Miejski Zarząd Dróg w Opolu wprowadza tymczasową organizację ruchu w pobliżu katedry w Opolu. » więcej 2019-10-17, godz. 07:30 W stolicy regionu rusza 8. Opolski Festiwal Gór. " Tutaj każdy dzień jest dobry i interesujący" Podczas tegorocznego spotkania miłośnicy górskich przygód będą mieli okazję pobiegać ulicami Katmandu, przelecieć się paralotnią i helikopterem TOPR, a przy o ... » więcej 2019-10-17, godz. 06:39 Śmiertelny wypadek na DK 39 Kilka minut po godzinie 4:00 w Łukowicach Brzeskich zderzyły się dwa samochody ciężarowe i osobowy. » więcej 2019-10-16, godz. 21:25 Potrącenie rowerzysty na ulicy Ozimskiej w Opolu Do tego zdarzenia doszło dzisiaj (16.10) wieczorem na ulicy Ozimskiej tuż za wiaduktem. » więcej 2019-10-16, godz. 21:25 Ministerstwo chce przełamać impas przy reaktywacji portu w Koźlu. "Włączamy się w ten proces" Ministerstwo żeglugi włączy się w sprawę rozwoju portu w Koźlu. Minister Marek Gróbarczyk zadeklarował, że gdy tylko będą gotowe dokumenty związane z powstani ... » więcej 2019-10-16, godz. 18:00 Ucieczka więźnia podczas badania w szpitalu klinicznym w Opolu. Skazany wyskoczył przez okno Do zdarzenia doszło po godzinie 12 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Jak poinformował ppor. Dawid Makowski, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śle ... » więcej 2019-10-16, godz. 17:30 Uszkodzenia nie są poważne, ale rozległe. Znamy bilans strat po wypadku na przejeździe kolejowym pod Brzegiem Uszkodzenie podwozia i poszycia pociągu to bilans wczorajszego (15.10) wypadku z udziałem składu Przewozów Regionalnych pod Brzegiem. Przypomnijmy, 76-letni k ... » więcej 2019-10-16, godz. 16:55 Wypadek i kolizja na opolskich "krajówkach" [AKTUALIZACJA] Trzy samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 46 z Nysy do Kłodzka. Natomiast na DK 11 między Kluczborkiem a Kępnem doszło do wypadku z udziałem p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »