Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-16, 14:00 Autor: Joanna Matlak

Podpiszą umowę i rozpoczną pracę w listopadzie. Inwestycja przy stacji Opole Wschód może ruszać

Skrzyżowanie ulic ul. Oleskiej i ul. Batalionów Chłopskich [mat. prasowe UMO]
Skrzyżowanie ulic ul. Oleskiej i ul. Batalionów Chłopskich [mat. prasowe UMO]
Skrzyżowanie ulic ul. Oleskiej i ul. Batalionów Chłopskich [mat. prasowe UMO]
Skrzyżowanie ulic ul. Oleskiej i ul. Batalionów Chłopskich [mat. prasowe UMO]
Jeszcze w listopadzie mogą ruszyć prace przy przebudowie układu komunikacyjnego przy stacji kolejowej Opole Wschodnie.
Wykonawcę inwestycji wyłoniono już jakiś czas temu, ale umowa nie mogła zostać podpisana, ponieważ przetargi, które przekraczają wartość 20 mln euro musiał sprawdzić Urząd Zamówień Publicznych. Ostatecznie jest już zielone światło dla inwestycji - co oznacza, że ratusz może przystąpić do podpisania umowy z wykonawcą.

- Umowa jest załącznikiem do procedury przetargowej, ale teraz trzeba ją odpowiednio uzupełnić o dane, wykonawca musi przedłożyć gwarancję bankową, czyli takie wszystkie formalne, ale też ważne z punktu widzenia zabezpieczenia kontraktu dokumenty. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by odbyło się to jak najszybciej, więc myślę, że jest to kwestia dni. Czy to będzie ten tydzień, czy przyszły to trudno powiedzieć, bo nad tym teraz pracujemy - mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

Przypomnijmy, inwestycja wiąże się z całkowitą przebudową skrzyżowania ulic Oleskiej i Batalionów Chłopskich. Powstanie tam centrum przesiadkowe, a nad Oleską estakada. Planowany jest także tunel do ul. Rataja.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Banimex i Azi Bud. Jej koszt to ponad 136 mln, z czego dofinansowanie unijne wynosi 60 procent.
Małgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2018-11-19, godz. 22:15 Sławomir Kłosowski: nasz wyborczy sukces wynika z matematyki - Wygraliśmy w sejmikach, w dużych miastach nie poszło nam tak jak zakładaliśmy, a opozycja się zmobilizowała - ocenił w Loży Radiowej Radia Opole europoseł P ... » więcej 2018-11-19, godz. 21:12 Leszek Jan Wiącek rozpoczął piątą kadencję na stanowisku burmistrza Wołczyna Leszek Jan Wiącek został zaprzysiężony na burmistrza Wołczyna. Będzie to jego piąta kadencja na tym stanowisku. » więcej 2018-11-19, godz. 20:00 Policja publikuje portret mężczyzny wyłowionego z Odry Kędzierzyńscy policjanci opublikowali portret mężczyzny wyłowionego z Odry we wrześniu zeszłego roku. Przypomnijmy - Ciało znaleziono 17 września 2017 roku w ... » więcej 2018-11-19, godz. 20:00 Ruszył trzeci przetarg na przebudowę placu św. Sebastiana w Opolu Opole nie rezygnuje z rewitalizacji placu św. Sebastiana. Po dwóch nieudanych przetargach, kilka dni temu Urząd Miasta Opola ogłosił trzeci. » więcej 2018-11-19, godz. 19:30 Rewolucja w powiecie nyskim. Zmiany we władzach powiatu i prezydium rady Duże zmiany we władzach powiatu nyskiego. Podczas dzisiejszej (19.11) inauguracyjnej sesji rady powiatu wybrano nowy zarząd oraz prezydium rady. » więcej 2018-11-19, godz. 18:30 Bez zmian na szczycie nyskiej rady gminy. Rządząca koalicja dysponuje 17 głosami Nie będzie zmiany przewodniczącego nyskiej rady gminy. W prezydium rady - podobnie jak w poprzedniej kadencji - zasiądzie jeszcze trzech wiceprzewodniczących. » więcej 2018-11-19, godz. 17:15 Zmiany w radzie powiatu strzeleckiego Zanim jeszcze nowa rada się ukonstytuowała, doszło do zmiany jej składu. Z mandatu zrezygnował Mieczysław Wojtaszek (PiS). Jak poinformował w oświadczeniu pra ... » więcej 2018-11-19, godz. 16:01 Zamknięte ulice, zmiana pierwszeństwa ruchu. Kierowcy - uwaga na opolskim Zaodrzu W związku z budową obwodnicy Piastowskiej drogowcy zamykają ul. Cmentarną, Zbożową i 10. Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. » więcej 2018-11-19, godz. 15:09 Szedł pobić i nastraszyć, dźgnął nożem i zabił. Ruszył proces ws. morderstwa na Armii Krajowej w Opolu Przed opolskim Sądem Okręgowym ruszył proces w sprawie głośnego zabójstwa w kamienicy przy ul. Armii Krajowej w Opolu. Miłoszowi Cz., oskarżonemu o spowodowan ... » więcej 2018-11-19, godz. 14:54 Zaatakowany w Kadłubie mały Mikołaj w najbliższych dniach może opuścić szpital. Jego stan ustabilizował się 10-miesięczny Mikołaj, zaatakowany w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi, najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu opuści szpital. Dziecko zostało przeniesione ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »