Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-16, 14:00 Autor: Joanna Matlak

Podpiszą umowę i rozpoczną pracę w listopadzie. Inwestycja przy stacji Opole Wschód może ruszać

Skrzyżowanie ulic ul. Oleskiej i ul. Batalionów Chłopskich [mat. prasowe UMO]
Skrzyżowanie ulic ul. Oleskiej i ul. Batalionów Chłopskich [mat. prasowe UMO]
Skrzyżowanie ulic ul. Oleskiej i ul. Batalionów Chłopskich [mat. prasowe UMO]
Skrzyżowanie ulic ul. Oleskiej i ul. Batalionów Chłopskich [mat. prasowe UMO]
Jeszcze w listopadzie mogą ruszyć prace przy przebudowie układu komunikacyjnego przy stacji kolejowej Opole Wschodnie.
Wykonawcę inwestycji wyłoniono już jakiś czas temu, ale umowa nie mogła zostać podpisana, ponieważ przetargi, które przekraczają wartość 20 mln euro musiał sprawdzić Urząd Zamówień Publicznych. Ostatecznie jest już zielone światło dla inwestycji - co oznacza, że ratusz może przystąpić do podpisania umowy z wykonawcą.

- Umowa jest załącznikiem do procedury przetargowej, ale teraz trzeba ją odpowiednio uzupełnić o dane, wykonawca musi przedłożyć gwarancję bankową, czyli takie wszystkie formalne, ale też ważne z punktu widzenia zabezpieczenia kontraktu dokumenty. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by odbyło się to jak najszybciej, więc myślę, że jest to kwestia dni. Czy to będzie ten tydzień, czy przyszły to trudno powiedzieć, bo nad tym teraz pracujemy - mówi Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

Przypomnijmy, inwestycja wiąże się z całkowitą przebudową skrzyżowania ulic Oleskiej i Batalionów Chłopskich. Powstanie tam centrum przesiadkowe, a nad Oleską estakada. Planowany jest także tunel do ul. Rataja.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Banimex i Azi Bud. Jej koszt to ponad 136 mln, z czego dofinansowanie unijne wynosi 60 procent.
Małgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 08:00 Przezorny zawsze ubezpieczony. Kietrz udrażnia odpływy przed wiosennymi roztopami Kietrz już przygotowuje się do wiosny. Nie czekając na pierwsze górskie roztopy, gmina udrażnia najważniejsze odpływy na polach i łąkach. » więcej 2019-01-21, godz. 07:19 Zła jakość powietrza utrzymuje się na południu Opolszczyzny Stacje pomiarowe w Zdzieszowicach i Kędzierzynie-Koźlu wskazują, że powietrze jest bardzo złej jakości. Normy dotyczące pyłów PM 10 i PM 2,5 przekroczone są n ... » więcej 2019-01-20, godz. 23:27 Drugie Światełko do Nieba w Opolu. Mieszkańcy upamiętnili prezydenta Gdańska i wyrazili poparcie dla Owsiaka Mieszkańcy Opola wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka i uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza. O 19:30 spotkali się na Rynku, bo po zabójstwie prezydent ... » więcej 2019-01-20, godz. 23:06 Znamy wyniki wyborów uzupełniających do Rady Gminy Turawa Aneta Buczek i Artur Pikos wygrali w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Turawa. » więcej 2019-01-20, godz. 22:59 W Nysie dziecko podtruło się tlenkiem węgla podczas kąpieli Do zdarzenia doszło przed godz. 22:00 (20.01), w budynku przy ul. Komisji Edukacji Narodowej. » więcej 2019-01-20, godz. 22:17 Tragedia w Gogolinie. Policja znalazła zwłoki kobiety i mężczyzny w domu jednorodzinnym Dwa ciała znaleźli policjanci w jednym z domów jednorodzinnych w Gogolinie. Jak dowiedziało się Radio Opole, to 53-letnia lekarka i 57-letni optyk. » więcej 2019-01-20, godz. 20:00 Czy straż miejska w Namysłowie przestanie istnieć? Pomysł burmistrza będą musieli poprzeć radni Namysłowska straż miejska może wkrótce przestać istnieć. Chce tego nowy włodarz miasta, który likwidację formacji zapowiadał jeszcze w kampanii wyborczej. » więcej 2019-01-20, godz. 19:00 Sieć szkół się nie zmieni, za to powstaną nowe boiska Samorząd gminy Krapkowice przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Nie są planowane żadne zmiany w sieci placówek oświatowych, ale za to w budżecie zapisano ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Opolscy politycy rozmawiali o reakcji całej Polski na zabójstwo prezydenta Adamowicza Zabójstwo Pawła Adamowicza i żałoba towarzysząca temu tragicznemu zdarzeniu, to temat Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy rozmawiali, co zrobić, by ws ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Edukacja, pieniądze i rozrywka. Grupa AZOTY ZAK S.A. dla głubczyckiej młodzieży Stypendia dla najlepszych uczniów, poznawanie procesów produkcyjnych, wyjazdy na mecze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czy pomoc przy organizacji ważnych szkolnych wy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »