Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-07, 10:40 Autor: Marek Świercz

PILNE Strażacy zabezpieczają pojemniki na składowisku w Dąbrowie [NOWE INFORMACJE]

Pojemniki z chemikaliami w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
Pojemniki z chemikaliami w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
W Dąbrowie w powiecie opolskim strażacy interweniują na składowisku zbiorników z substancją. To prawdopodobnie kwas ze śladowymi ilościami chloru.
Jak przekazał nam dyżurny KW PSP, doszło do rozszczelnienia pojemnika lub pojemników i w otoczeniu unosi się drażniący zapach. Ze zgłoszenia wynika, iż jest tam 30 zbiorników z nieznaną substancją, ale to weryfikują strażacy.

Na miejscu jest już grupa chemiczna z Opola, wezwano także chemików z Kędzierzyna Koźla, którzy mają urządzenia do stwierdzenia, co to za substancje i czy są one trujące. Teren magazynu jest zamknięty, nie mają tam dostępu postronne osoby. Na miejscu jest już policja, także inspektor ochrony środowiska.

Jak ustalił reporter Radia Opole Witold Wośtak chemikalia są składowane w 30 zbiornikach 1000 litrowych i około 30 - 250 litrowych. Pierwsze nieco dokładniejsze wyniki ekspertyzy chemicznej maja być znane w ciągu najbliższej godziny, sprawa ustalenia składu chemicznego substancji się skomplikuje jeśli okaże się, że składowano tam mieszaninę większej liczby składników, gdyż nie wszystkie daje się od razu określić sprzętem, którym dysponują strażacy. Jak ustalił nasz reporter umowa z dzierżawcą magazynu z chemikaliami była podpisana od kwietnia. Teren magazynu jest zamknięty, nie mają tam dostępu postronne osoby. Na miejscu jest już policja, także inspektor ochrony środowiska.
Dariusz Gieroń KW PSP
Dariusz Gieroń KW PSP cz. 2

Wiadomości z regionu

2018-08-19, godz. 13:30 Samorządowa Loża Radiowa w Skarbimierzu. Goście audycji wskazywali na potrzebę dialogu. Padł też pomysł rozpisania ref ... Plenerowe studio Radia Opole zawitało do Skarbimierza. Na tamtejszym osiedlu goście audycji dyskutowali na temat pomysłu wchłonięcia tej gminy przez Brzeg. » więcej 2018-08-19, godz. 10:30 W Wójcicach uczczą kolejne obrazy maryjne Już po raz siódmy w Wójcicach, będących od stycznia dzielnicą Otmuchowa, odbędą się Opolskie Dni Madonn Kresowych. To spotkanie, które co roku daje możliwość ... » więcej 2018-08-19, godz. 10:00 Społecznik roku regionu opolskiego. Kończy się nabór kandydatur do tego tytułu Jutro (20.08) mija termin zgłaszania kandydatów do tytułu 'Społecznik roku'. Marszałek województwa opolskiego po raz kolejny ogłosił konkurs, którego celem je ... » więcej 2018-08-19, godz. 06:42 Kolejne tragiczne zdarzenie drogowe na Opolszczyźnie. W wypadku w Kowalach zginął młody mężczyzna 22-latek poniósł śmierć w wyniku wypadku drogowego w miejscowości Kowale na drodze krajowej nr 45 między Praszką a Wieluniem. Do tragicznego zdarzenia doszło ... » więcej 2018-08-18, godz. 21:25 Pod hasłami recyklingu i segregacji odpadów minął dzień w Opolu. Jak oceniają to mieszkańcy, a jak firma z branży? [ZD ... Późnym wieczorem zakończył się piknik 'Opole w rytmie natury' na osiedlu Armii Krajowej. Od 15:00 mieszkańcy, zwłaszcza ci najmłodsi, mogli znaleźć sporo atra ... » więcej 2018-08-18, godz. 20:27 Zderzenie dwóch osobówek w Dobrzeniu Wielkim Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na drodze wojewódzkiej 454 Opole - Namysłów w Dobrzeniu Wielkim. Są utrudnienia w ruchu. » więcej 2018-08-18, godz. 19:11 Oficjalnie: prezydent Arkadiusz Wiśniewski powalczy o reelekcję Arkadiusz Wiśniewski będzie kandydował w wyborach na prezydenta Opola. Urzędujący prezydent stolicy regionu ogłosił tę decyzję na konferencji prasowej podczas ... » więcej 2018-08-18, godz. 17:15 Na porodówce w Namysłowie pojawiły się lampki nocne - dotychczas karmiące matki przeszkadzały sobie nawzajem Lampki nocne w sześciu salach namysłowskiej porodówki zamontowała dziś fundacja Baxter z Lubszy w powiecie brzeskim. » więcej 2018-08-18, godz. 17:12 Trwa ustalanie przyczyny pożaru poddasza domu jednorodzinnego w Marszałkach w gminie Turawa Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem przez prawie trzy godziny. Nikt nie ucierpiał. » więcej 2018-08-18, godz. 14:00 Zakończyła się 42. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. "Wołajmy tu o pokój i miłość wzajemną" [DUŻO ZDJĘĆ] Uroczystą mszą świętą zakończyła się 42. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Wzięło w niej udział prawie 2,5 tysiąca wiernych i blisko 50 kapłanów. Prze ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »