Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-07, 10:40 Autor: Marek Świercz

PILNE Strażacy zabezpieczają pojemniki na składowisku w Dąbrowie [NOWE INFORMACJE]

Pojemniki z chemikaliami w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
Pojemniki z chemikaliami w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
W Dąbrowie w powiecie opolskim strażacy interweniują na składowisku zbiorników z substancją. To prawdopodobnie kwas ze śladowymi ilościami chloru.
Jak przekazał nam dyżurny KW PSP, doszło do rozszczelnienia pojemnika lub pojemników i w otoczeniu unosi się drażniący zapach. Ze zgłoszenia wynika, iż jest tam 30 zbiorników z nieznaną substancją, ale to weryfikują strażacy.

Na miejscu jest już grupa chemiczna z Opola, wezwano także chemików z Kędzierzyna Koźla, którzy mają urządzenia do stwierdzenia, co to za substancje i czy są one trujące. Teren magazynu jest zamknięty, nie mają tam dostępu postronne osoby. Na miejscu jest już policja, także inspektor ochrony środowiska.

Jak ustalił reporter Radia Opole Witold Wośtak chemikalia są składowane w 30 zbiornikach 1000 litrowych i około 30 - 250 litrowych. Pierwsze nieco dokładniejsze wyniki ekspertyzy chemicznej maja być znane w ciągu najbliższej godziny, sprawa ustalenia składu chemicznego substancji się skomplikuje jeśli okaże się, że składowano tam mieszaninę większej liczby składników, gdyż nie wszystkie daje się od razu określić sprzętem, którym dysponują strażacy. Jak ustalił nasz reporter umowa z dzierżawcą magazynu z chemikaliami była podpisana od kwietnia. Teren magazynu jest zamknięty, nie mają tam dostępu postronne osoby. Na miejscu jest już policja, także inspektor ochrony środowiska.
Dariusz Gieroń KW PSP
Dariusz Gieroń KW PSP cz. 2

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 20:30 Spór o podwyżki w DPS w Sławięcicach. W sprawę włączył się ministerialny mediator W ubiegłym roku pracownicy trzech jednostek w Kędzierzynie-Koźlu weszli w spór zbiorowy z prowadzącymi je organami. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społe ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:00 Z Komprachcic do Opola autobusem za złotówkę. Mieszkańcy gminy przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać zniżek w rama ... Mieszkańcy Komprachcic przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Władze gminy podpisały w tej sprawie porozumienie z wład ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Miała być kilkumilionowa dotacja, została negatywna rekomendacja. Chodzi o unijny program dotyczący jakości powietrza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie przyzna opolskiemu urzędowi marszałkowskiemu 4,5 miliona złotych. Chodzi o projekt związany z monitorowaniem i ochroną ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Opolskie szkoły dostały laptopy dla punktów informacji i kariery 51 szkół zawodowych z Opolszczyzny otrzymało laptopy, które trafią do Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (tzw. SzPIK-ów), służących rozwijaniu współpracy ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:00 Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach nie było pierwsze Prokuratury okręgu opolskiego prowadziły już kilka innych postępowań w tym samym zakresie. Przede wszystkim chodzi o składowiska w Brzegu, Domaniowie i Pogorz ... » więcej 2019-01-23, godz. 15:30 Sprawdzą stan techniczny, trzeźwość oraz miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Rusza akcja "Bezpieczne ferie" Poprawiają się i stan techniczny pojazdów, i świadomość kierowców, ale kontrole nadal będą wzmożone. Opolska policja rozpoczyna akcję 'Bezpieczne ferie'. Będz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »