Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-07, 10:40 Autor: Marek Świercz

PILNE Strażacy zabezpieczają pojemniki na składowisku w Dąbrowie [NOWE INFORMACJE]

Pojemniki z chemikaliami w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
Pojemniki z chemikaliami w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
W Dąbrowie w powiecie opolskim strażacy interweniują na składowisku zbiorników z substancją. To prawdopodobnie kwas ze śladowymi ilościami chloru.
Jak przekazał nam dyżurny KW PSP, doszło do rozszczelnienia pojemnika lub pojemników i w otoczeniu unosi się drażniący zapach. Ze zgłoszenia wynika, iż jest tam 30 zbiorników z nieznaną substancją, ale to weryfikują strażacy.

Na miejscu jest już grupa chemiczna z Opola, wezwano także chemików z Kędzierzyna Koźla, którzy mają urządzenia do stwierdzenia, co to za substancje i czy są one trujące. Teren magazynu jest zamknięty, nie mają tam dostępu postronne osoby. Na miejscu jest już policja, także inspektor ochrony środowiska.

Jak ustalił reporter Radia Opole Witold Wośtak chemikalia są składowane w 30 zbiornikach 1000 litrowych i około 30 - 250 litrowych. Pierwsze nieco dokładniejsze wyniki ekspertyzy chemicznej maja być znane w ciągu najbliższej godziny, sprawa ustalenia składu chemicznego substancji się skomplikuje jeśli okaże się, że składowano tam mieszaninę większej liczby składników, gdyż nie wszystkie daje się od razu określić sprzętem, którym dysponują strażacy. Jak ustalił nasz reporter umowa z dzierżawcą magazynu z chemikaliami była podpisana od kwietnia. Teren magazynu jest zamknięty, nie mają tam dostępu postronne osoby. Na miejscu jest już policja, także inspektor ochrony środowiska.
Dariusz Gieroń KW PSP
Dariusz Gieroń KW PSP cz. 2

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Za mało jest organizacji zajmujących się dystrybucją żywności dla ubogich. Happening w Białej Za dużo marnujemy żywności, a jednocześnie są tacy, których na nią nie stać. Przypomniał o tym happening na rynku w Białej. Zorganizowano go z okazji Światowe ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:00 Ruszył 8 Opolski Festiwal Gór. Wśród gości m.in. najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczął się 8 Opolski Festiwal Gór, który potrwa do soboty. Podczas festiwalu będzie okazja do porozmawiania z legenda ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:15 "Czysty Region" będzie walczył z dużymi śmieciami. "Wywozimy gabaryty, a następnego dnia już pojawiają się kolejne" Związek międzygminny „Czysty Region” wypowiada walkę śmieciom gabarytowym, które zalegają wokół altan śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie będą prow ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Inauguracja roku akademickiego w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. "To oficjalne rozpoczęcie stud ... 1360 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Kosmetologia, dietetyka i fizjoterapia, to te kierunki, ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Wspierają pacjentki chore na raka i otaczają troską. Za nami V Konferencja Onkologiczna o roli pielęgniarek Rola pielęgniarek onkologicznych, wielodyscyplinarna opieka nad pacjentem, problemy i wyzwania - to główne tematy, które poruszono podczas V Konferencji Onkol ... » więcej 2019-10-17, godz. 17:00 Daj znak urzędnikom, że chcesz wymienić piec Planujesz wymianę starego 'kopciucha' na nowy, ekologiczny piec? Powiedz o tym urzędnikom, a może dostaniesz zwrot części nakładów. W Kędzierzynie-Koźlu prowa ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:55 Zawodnik Startu Namysłów, który połamał nos sędziemu, zawieszony na 2 lata Wydział Dyscypliny OZPN nałożył 2-letnią dyskwalifikację na zawodnika Startu Namysłów, który po spotkaniu złamał nos sędziemu zawodów. Do zdarzenia doszło w w ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:30 Głogówek: popiersie pisarza stanęło w nowym miejscu obok biblioteki jego imienia Ponownie odsłonięto pomnik Rafała Urbana w Głogówku. Popiersie tego pisarza stanęło pod koniec lat 70. ubiegłego wieku nieopodal bramy zamkowej. Przed pięciu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »