Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-07, 10:40 Autor: Marek Świercz

PILNE Strażacy zabezpieczają pojemniki na składowisku w Dąbrowie [NOWE INFORMACJE]

Pojemniki z chemikaliami w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
Pojemniki z chemikaliami w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
W Dąbrowie w powiecie opolskim strażacy interweniują na składowisku zbiorników z substancją. To prawdopodobnie kwas ze śladowymi ilościami chloru.
Jak przekazał nam dyżurny KW PSP, doszło do rozszczelnienia pojemnika lub pojemników i w otoczeniu unosi się drażniący zapach. Ze zgłoszenia wynika, iż jest tam 30 zbiorników z nieznaną substancją, ale to weryfikują strażacy.

Na miejscu jest już grupa chemiczna z Opola, wezwano także chemików z Kędzierzyna Koźla, którzy mają urządzenia do stwierdzenia, co to za substancje i czy są one trujące. Teren magazynu jest zamknięty, nie mają tam dostępu postronne osoby. Na miejscu jest już policja, także inspektor ochrony środowiska.

Jak ustalił reporter Radia Opole Witold Wośtak chemikalia są składowane w 30 zbiornikach 1000 litrowych i około 30 - 250 litrowych. Pierwsze nieco dokładniejsze wyniki ekspertyzy chemicznej maja być znane w ciągu najbliższej godziny, sprawa ustalenia składu chemicznego substancji się skomplikuje jeśli okaże się, że składowano tam mieszaninę większej liczby składników, gdyż nie wszystkie daje się od razu określić sprzętem, którym dysponują strażacy. Jak ustalił nasz reporter umowa z dzierżawcą magazynu z chemikaliami była podpisana od kwietnia. Teren magazynu jest zamknięty, nie mają tam dostępu postronne osoby. Na miejscu jest już policja, także inspektor ochrony środowiska.
Dariusz Gieroń KW PSP
Dariusz Gieroń KW PSP cz. 2

Wiadomości z regionu

2018-06-20, godz. 11:05 Spór o okręgi wyborcze w powiecie opolskim z Dąbrową w roli głównej, w tle Duże Opole - Po zmianie granic w powiecie opolskim w związku z powiększeniem Opola nastąpiły podstawy do tego, żeby zmienić okręgi wyborcze - stwierdził w porannej rozmo ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:30 Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi Opole w ramach akcji PiS "Polska Jest Jedna". To nie jedyna wizyta zaplanowana na ... W piątek (22.06) o godzinie 17:00 premier Mateusz Morawiecki spotka się z mieszkańcami stolicy regionu. Spotkanie z szefem rządu odbędzie się w Centrum Wystaw ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:15 Przy głównym wejściu się nie dało, od strony parkingu już tak. W Brzegu niepełnosprawni dostaną się do urzędu W ubiegłym roku interweniowaliśmy w sprawie budowy podjazdu dla inwalidów w brzeskim magistracie. Z takiego rozwiązania skorzystałyby również matki z dziećmi. ... » więcej 2018-06-20, godz. 09:45 300 tysięcy złotych na wsparcie rodzin zastępczych w Kędzierzynie-Koźlu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu zdobyło pieniądze na realizację działań na rzecz rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka poprzez ... » więcej 2018-06-20, godz. 09:15 Seniorzy z Krapkowic będą nosić opaski monitorujące pracę serca. Do programu można jeszcze dołączyć Ponad sto osób z gminy Krapkowice zakwalifikowało się dotychczas do programu Zdrowe Serce Seniora. W lipcu otrzymają oni elektroniczne 'Opaski Opiekun', które ... » więcej 2018-06-20, godz. 08:00 Hodowla wśród szczątek padłych zwierząt? Interwencja TOZ w gminie Rudniki Około 600 sztuk drobiu, sześć koni, pięć psów, a także króliki, świnie i świniodziki. Wszystkie te zwierzęta przetrzymywane są w nieludzkich warunkach w jedny ... » więcej 2018-06-20, godz. 06:54 Młodzież lubi eksperymentować. Policja ostrzega przed zażywaniem środków odurzających Dwa tygodnie temu w Brzegu para nastolatków zatruła się narkotykami. Nieprzytomną 17-latkę i o dwa lata starszego chłopaka znaleziono na ogródkach działkowych ... » więcej 2018-06-19, godz. 21:30 Śmiertelny wypadek w Niwnicy. Nie żyje 19-latek Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, na drodze krajowej nr 41 na trasie Nysa - Prudnik 19-letni kierowca renault z nieustalonej przyczy ... » więcej 2018-06-19, godz. 21:00 W amfiteatrze na Górze Św. Anny ślubu w plenerze nie weźmiesz Śluby cywilne w plenerze cieszą się coraz większą popularnością, ale praktyka pokazuje, że nie wszędzie można taką ceremonię zorganizować. Kilka par, które ch ... » więcej 2018-06-19, godz. 20:30 Nowe władze szpitala w Kluczborku. "Zmiany mają związek z zawieszonym oddziałem wewnętrznym" Sylwia Jarczewska i doktor Paweł Mieszczański staną na czele Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Zarząd szpitala przyjął rezygnację dotychczasowego prez ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »