Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-27, 20:36 Autor: Ewelina Laxy

Opole dla Ukraińców. Było przedstawienie, spacer po mieście i spotkania

Opolskie Wita [fot. Ewelina Laxy]
Opolskie Wita [fot. Ewelina Laxy]
Opolskie Wita [fot. Ewelina Laxy]
Opolskie Wita [fot. Ewelina Laxy]
Opolskie Wita [fot. Ewelina Laxy]
Opolskie Wita [fot. Ewelina Laxy]
Koncerty, wystawy, a także możliwość zapoznania się z ofertą firm i instytucji - "Opolskie Wita, czyli dzień prezentacji kultury polskiej oraz oferty województwa opolskiego dla Ukraińców" odbył się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego.
Ukraińcy mogli nie tylko wziąć udział w wycieczce po Opolu, czy w specjalnie dla nich przygotowanym przedstawieniu, ale i zapoznać się z ofertami szkół i uczelni. Wszystko po to, żeby poznali kulturę regionu. Wszystko było tłumaczone na język ukraiński.

- Chciałam wpisać się do biblioteki i jeszcze interesują mnie kursy różnych języków. Interesuje mnie język angielski. Po polsku już trochę mówię, ale po angielsku mi ciężko mówić. Chcielibyśmy, żeby takie spotkania były częściej. Widziałem bezpłatne kursy językowe, jakieś spotkania z ludźmi z biblioteki, którzy znają ten język z dzieciństwa - mówią uczestnicy wydarzenia.

- Widać, że teraz już Ukraińcy pytają o ambitną pracę. To są bardzo inteligentni ludzie, przyjeżdżają wykształceni, albo kończą nasze opolskie uczelnie i teraz chcą wejść na rynek pracy - dodaje Tomasz Kwiatek, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu.

Osoby zainteresowane mogły zapoznać się z ofertami 21 instytucji z całego regionu.
Opolskie Wita

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej 2019-03-23, godz. 20:45 Jutro bieg na powitanie wiosny z Kędzierzynie-Koźlu Prawie 250 zawodników stanie jutro (24.03) na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy zmierzą się z trasą długości 10 kilometrów, ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:37 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu coraz bliżej. Niebawem podpisanie umowy z wykonawcą Pod koniec stycznia tego roku spółka Wodociągi i Kanalizacja wyłoniła wykonawcę prac, firmę WTE Wassertechnik. Umowa zostanie podpisana na przełomie marca i k ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:15 Ponad 200-letni spichlerz dworski ze Sławięcic doczekał się remontu Mający ponad 200 lat spichlerz dworski ze Sławięcic przechodzi gruntowny remont. Budynek w latach 70-tych został przeniesiony na teren Muzeum Wsi Opolskiej w ... » więcej 2019-03-23, godz. 15:46 Eurokandydaci PiS w Opolu rozpoczęli kampanię wyborczą Politycy Prawa i Sprawiedliwości konferencją w Opolu rozpoczęli kampanię przed majowym wyborami do Europarlamentu. Wraz z grupą członków i sympatyków tej part ... » więcej 2019-03-23, godz. 14:13 - Zaraz po konwencji ruszamy do ciężkiej pracy - zapowiadają opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski to opolscy kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Swoją drużynę do tej instytucji P ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:48 Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie - Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyńsk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »