Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-23, 17:45 Autor: Witold Wośtak

Elektryczny konkurs w Kluczborku. "To przygotowania do egzaminu zawodowego"

II Wojewódzki Konkurs Wiedzy Elektrycznej w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
II Wojewódzki Konkurs Wiedzy Elektrycznej w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
II Wojewódzki Konkurs Wiedzy Elektrycznej w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
II Wojewódzki Konkurs Wiedzy Elektrycznej w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Ponad 20 uczniów wzięło udział w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Elektrycznej. Do rywalizacji w Kluczborku przystąpili nastolatkowie z Nysy, Praszki, Olesna i miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2.
Uczestnicy mierzyli się z pytaniami dotyczącymi między innymi transformatorów, silników oraz oznaczeń i symboliki przewodów.

- Poziom odpowiada nauce w szkole - mówi Grzegorz Ośródka, pomysłodawca konkursu i nauczyciel przedmiotów zawodowych ZSP nr 2 w Kluczborku. - Chcemy, żeby ten konkurs był kolejnym etapem przygotowywania się do egzaminów zawodowych. Pytania opierają się o materiał przerabiany w szkole, aby dać wszystkim równe szanse. Niektóre zadania są jednak pogłębione w celu wyłonienia najlepszych uczestników. Pytania mają formę zamkniętą, bo chodziło o zachowanie formy egzaminu zawodowego.

Dwaj uczestnicy traktują udział w konkursie jako test przed czerwcowym egzaminem zawodowym. Przyznają, że nie kładli dużego nacisku na przygotowania do konkursu, a są po prostu w trakcie przygotowań do egzaminu. Jeden z uczniów uważa, że przy czterech odpowiedziach zamkniętych można dojść do właściwej odpowiedzi dzięki dedukcji, a drugi starał się czytać dodatkowe teksty dopiero wtedy, kiedy dowiedział się o konkursie.

Organizatorzy zwracają uwagę, że na Opolszczyźnie nie ma drugiego konkursu z tej dziedziny, więc uznali za stosowne, aby dać uczniom szansę sprawdzenia wiedzy.
Grzegorz Ośródka
Uczestnicy

Wiadomości z regionu

2020-01-23, godz. 14:30 Przedstawiciele najlepszych szkół z Opola spotkali się z prezydentem. Były podziękowania i życzenia Podziękowania, rozmowy, wręczenie dyplomów i upominków. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, spotkał się z przedstawicielami szkół najwyżej sklasyfikowanych… » więcej 2020-01-23, godz. 12:30 Na wnuczka, na policjanta, na funkcjonariusza CBŚP. Oszuści niestety coraz bardziej "kreatywni" Starszy sierżant Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu mówił w Radiu Opole, że nie tyle sam pomysł jest ważny, co gra na emocjach. Policja przeszkoliła… » więcej 2020-01-23, godz. 11:45 Uwaga na SMS-y i maile wysyłane rzekomo przez urzędy skarbowe. Oszuści znaleźli kolejną metodę wyłudzania pieniędzy Oszuści znów dają o sobie znać. Tym razem próbują oni wykorzystywać okres rozliczeń z urzędem skarbowym. » więcej 2020-01-23, godz. 11:30 19-latek stanie przed sądem za spowodowanie wypadku, w którym zginął jego kolega 19-latek, sprawca wypadku, w którym zginął maturzysta, stanie przed sądem. Do tragedii doszło w maju 2019 roku w Rożniątowie pod Strzelcami Opolskimi. » więcej 2020-01-23, godz. 10:00 Potrzeba 9 milionów złotych, aby ratować życie 14-miesięcznego Franka z Namysłowa 9 milionów złotych potrzeba, by 14-miesięczny Franek z Namysłowa miał szansę cieszyć się normalnym życiem. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu I, przez… » więcej 2020-01-23, godz. 09:30 Zeskanuj kod, a pomnik sam zadzwoni i opowie swoją historię W pięciu lokalizacjach w Kędzierzynie-Koźlu ustawiono tabliczki z kodami QR. Po zeskanowaniu ich smartfonem rzeźba, przy której się znajduje sama oddzwania na… » więcej 2020-01-23, godz. 09:15 Zmiany w krapkowickiej radzie miejskiej Od początku stycznia Krapkowice mają nowego wiceburmistrza. Powołany na tę funkcję został Arnold Joszko, dotychczasowy przewodniczący rady miejskiej. W związku… » więcej 2020-01-23, godz. 07:30 Sprawdzą natężenie ruchu na drogach krajowych w regionie Na drogach regionu rusza Generalny Pomiar Ruchu. To badanie prowadzone przez GDDKIA z wykorzystaniem kamer wideo, którego celem jest sprawdzenie natężenia ruchu… » więcej 2020-01-22, godz. 20:35 Park 800-lecia w Opolu nie otrzymał dotacji od marszałka. Znowu "zabrakło dobrej woli"? Opole nie otrzymało od marszałka dotacji na utworzenie Parku 800-lecia w rejonie wyspy Bolko. Urząd marszałkowski wyjaśnia, że tak zdecydowali niezależni eksperci… » więcej 2020-01-22, godz. 20:30 Mogą skusić ciekawe perspektywy i to nie tylko finansowe. Straż graniczna rozpoczęła nabór Polskie obywatelstwo, minimum średnie wykształcenie, nieposzlakowana opinia i maksymalnie 35 lat. To podstawowe wymagania stawiane chętnym do wejścia w szeregi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »