Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-14, 19:00 Autor: Joanna Matlak

Impreza z Polsatem i czwarty dzień festiwalu pod znakiem zapytania. Na razie nie ma zgody radnych

KFPP
KFPP
Radni nie przegłosowali 850 tys. złotych na imprezy z TVP i Polsatem. Projekt uchwały ws. czwartego dnia festiwalu i imprezy kabaretowo-muzycznej trafi do komisji budżetowej oraz edukacji i kultury.
O odłożenie decyzji zawnioskowała Platforma Obywatelska, co poparły kluby Prawa i Sprawiedliwości, Razem dla Opola i część klubu Mniejszości Niemieckiej – Dla Samorządu.

- Mieliśmy wątpliwości – tłumaczy Zbigniew Kubalańca, szef klubu radnych PO. - Jeśli mówimy o tym, że mamy dograny festiwal polskiej piosenki w styczniu to, dlaczego na 3 tygodnie przed dowiadujemy się, że będzie czwarty dzień i to w dniu kiedy odbywa się kulminacja Festiwalu Piosenki Polonijnej? Po drugie, dlaczego ws. tych 200 tys. złotych głosujemy dzisiaj, a nie w styczniu kiedy dogrywamy koszty całego festiwalu? - mówi Kubalańca.

Radni na nadzwyczajnej sesji pytali także o gażę dla artystów oraz, czy ws. ich doboru organizowano konsultacje społeczne. Padły też pytania, dlaczego miasto nie poinformowało wcześniej o swoich zamiarach, a prezydent tłumaczył, że dopiero kilka dni temu pojawiła się zgoda TVP na czwarty dzień festiwalu.

- Po raz kolejny polityka zwycięża nad interesem miasta - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola i dodaje, że imprezy mogą być zagrożone.

- Zadeklarowaliśmy dzisiaj otwartość, żeby udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania. Natomiast padł nawet zarzut o to, że Paweł Kukiz będzie sobie robił kampanię wyborczą, bo wystąpi na scenie opolskiego amfiteatru, więc trudno wobec takich postaw przejść do porządku dziennego. Znowu widzimy karmazynową koalicję, która fantastyczną sprawę odsyła do komisji - mówi Wiśniewski.

Skład artystów czwartego dnia festiwalu miała ogłosić TVP. Obecna na sesji przedstawicielka imprezy organizowanej z Polsatem zapowiadała, że w Opolu w czerwcu mieliby wystąpić m.in. Perfect, Lady Pank, Michał Szpak, Gromee czy Red Lips.
Zbigniew Kubalańca
Arkadiusz Wisniewski

Wiadomości z regionu

2019-06-19, godz. 17:00 Bez ich wsparcia żołnierz na współczesnym polu walki znaczy niewiele. 55. Batalion Remontowy w Opolu świętuje Dbają o sprawność wozów bojowych, uzbrojenia i sprzętu łączności. 55. Batalion Remontowy z Opola świętuje 52. urodziny. Choć jubileusz przypada na 28. czerwca ... » więcej 2019-06-19, godz. 16:00 Dzień otwarty organizuje w najbliższą sobotę (22.06) schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnej wizyty u weterynarza, ale przede wszystkim poznać czworonożnych mieszkańców schroniska. Kto wie, może ktoś ... » więcej 2019-06-19, godz. 15:30 9 kąpielisk figuruje od dziś w zestawieniu opolskiego sanepidu We wszystkich woda aktualnie nadaje się do kąpieli. Zgodnie z informacją służb sanitarnych do 31 sierpnia można korzystać z kąpielisk: nad Jeziorem Nyskim, w ... » więcej 2019-06-19, godz. 14:35 Niski poziom Odry odsłonił wrak "Malucha" na dnie. Strażacy wyciągnęli pozostałości samochodu [ZDJĘCIA] Wrak Fiata 126P wyciągnęli strażacy z Odry na wysokości Parku Nadodrzańskiego w Opolu. Wewnątrz było pusto. » więcej 2019-06-19, godz. 14:30 Uwaga kierowcy! Drogowcy pracują na Krapkowickiej w Gogolinie Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy jadący dzisiaj drogą wojewódzką 409 między centrum Gogolina a Krapkowicami. Drogowcy wykorzystując zamknięty przejaz ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:16 Nareszcie wakacje! W Głubczycach odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego [ZDJĘCIA, FILM] Za nimi 10 miesięcy wytężonej nauki. Teraz czas na zasłużone - wyjątkowo długie w tym roku - wakacje. Blisko 100 tysięcy opolskich uczniów rozpoczęło letni wy ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:15 Nadszedł czas letniej kanikuły. Uczniowie PSP numer 2 w Opolu odebrali świadectwa Białe koszule, świadectwa i radość uczniów z rozpoczętych wakacji. Tak wyglądało zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej numer 2 im. Polski ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:00 Szykują się kolejne zmiany w otoczeniu niemodlińskiego zamku. Park zostanie połączony z Gospodarstwem Rybackim Ma być wygodnie i zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych. W parku Zamku Książęcego w Niemodlinie mają powstać alejki. To inwestycja, która będzie kontynu ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 60 zarzutów już na koncie. "Sprawa oszustów jest rozwojowa" [FILM] Łącznie 60 zarzutów usłyszały trzy osoby zatrzymane do śledztwa ws. firmy, oszukującej rolników. Przypomnijmy - jak już informowaliśmy na naszej antenie - męż ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 Szkoła w Dobrzeniu Małym poddana została termomodernizacji. Inwestycję trzeba zakończyć w sierpniu Trwa termomodernizacja Zespołu Szkół w Dobrzeniu Małym. Pracami objęty jest nie tylko budynek, w którym prowadzone są lekcje, ale również sala gimnastyczna. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »