Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-17, 20:06 Autor: Joanna Matlak

Odrębne głosowanie w sprawie 4 dnia festiwalu i imprezy Polsatu? Temat wróci na sesję 25 maja

Amfiteatr opolski [fot. Małgorzata Lis-Skupińska/AFRO]
Amfiteatr opolski [fot. Małgorzata Lis-Skupińska/AFRO]
Rozmawiali o dofinansowaniu koncertu alternatywnego w ramach 4 dnia KFPP i imprezy z Polsatem – dziś zebrali się radni Opola w ramach prac komisji edukacji i kultury oraz budżetu.
Przypomnijmy, na nadzwyczajnej sesji, którą kilka dni temu zwołał prezydent Opola, radni mieli w ramach jednego głosowania podjąć decyzję o przyznaniu 850 tys. na dwie imprezy. Pojawiło się jednak sporo wątpliwości i uchwałę skierowano do dalszych prac, co według prezydenta jest grą na czas i zagraża ich organizacji.

Zdaniem Marka Kawy, wiceprzewodniczącego rady miasta Opola z ramienia PiS, przyznanie pieniędzy obu imprezom jednocześnie, w ramach jednej uchwały, było „celową zagrywką prezydenta”. - Wystąpiłem dziś na komisji z wnioskiem o rozdzielenie głosowań - mówi Marek Kawa.

- To są dwie różne imprezy, dwa różne podmioty i dwie różne interpretacje, które mogą narosnąć wokół tych inicjatyw. Pamiętamy konflikt z Telewizją Polską rok temu i wysunięcie wówczas przez prezydenta konkurencyjnego podmiotu. I ta jego propozycja, by połączyć głosowanie w jedno przesunięcie (pieniędzy przyp. red.) wpisuje nas znów w ten niepotrzebny konflikt - mówi Kawa.

Do sprawy będziemy wracać. Ostateczna decyzja dotycząca dofinansowania zapadnie 25 maja podczas sesji rady miasta.
Marek Kawa

Wiadomości z regionu

2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:15 Uczczono ofiary Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. "Ta pamięć lokalna nie powinna nigdy wygasnąć" [ZDJĘCIA] Wojewódzkie uroczystości upamiętniające „Marsze Śmierci” odbyły się w Racławicach Śląskich. Odsłonięto tablicę pamiątkową wspominającą więźniów niemieckiego o ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:00 Ordynariusz Andrzej Czaja na liście biskupów, którzy mieli ukrywać księży-pedofilów. Rzecznik kurii: to informacje kom ... Opolska kuria podważa informacje zawarte w raporcie fundacji „Nie lękajcie się”. To raport dotyczący wykorzystywania małoletnich w Kościele, który dwa dni tem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »