Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-13, 11:30 Autor: Witold Wośtak

Pijany kierowca gnał ulicami powiatu namysłowskiego. O mały włos nie doszło do tragedii [FILM]

O włos od tragedii. Pijany gnał ulicami powiatu namysłowskiego [Film: KWP Opole]
Pijany kierowca, bez uprawnień, pędził ulicami powiatu namysłowskiego. Niewiele brakowało by uderzył w prawidłowo jadącą rowerzystkę. Kilka dni temu na policję zadzwoniła właśnie roztrzęsiona cyklistka.
Poinformowała, że obok niej z bardzo dużą prędkością przejechał osobowy opel, a na łuku drogi uderzył w słup energetyczny.

- Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol - mówi starszy sierżant Dariusz Świątczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Zanim patrol ruchu drogowego dojechał na miejsce, kierowca zdążył odjechać z miejsca tej kolizji. Nie ukrył się skutecznie przed policjantami, bo mundurowi odnaleźli samochód ukryty w garażu i zatrzymali kierowcę. Badanie alkosensorem pokazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

27-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego przyznał się do wszystkiego. Usłyszał trzy zarzuty: kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, jazdę pojazdem bez uprawnień oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu wysoka grzywna i kara do 2 lat więzienia.
Dariusz Świątczak
Pijany kierowca gnał ulicami powiatu namysłowskiego [fot. KWP Opole]
Pijany kierowca gnał ulicami powiatu namysłowskiego [fot. KWP Opole]
Pijany kierowca gnał ulicami powiatu namysłowskiego
Pijany kierowca gnał ulicami powiatu namysłowskiego

Wiadomości z regionu

2018-07-23, godz. 13:15 Przewoził prawie 250 gramów marihuany z Holandii do Polski. Sąd skazał go na 3 lata więzienia Ireneusz K. podczas przeprowadzki z Holandii do Polski został zatrzymany do rutynowej kontroli. Zdarzenie miało miejsce 26 marca. Mężczyzna miał przy sobie su ... » więcej 2018-07-23, godz. 13:00 Woda w Ozimku już zdatna do użytkowania. Trwa ustalanie źródła skażenia - Najgorsze za nami, kryzys zażegnany - ocenił w porannym komentarzu Radia Opole 'Poglądy i osądy' Mirosław Wiciak, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunal ... » więcej 2018-07-23, godz. 12:35 Pożar śmieci w Dąbrowie to podpalenie. Tak wynika z oględzin biegłego Pożar na nielegalnym składowisku śmieci w Dąbrowie był wynikiem podpalenia - tak wynika z oględzin przeprowadzonych przez biegłego z zakresu pożarnictwa. Przy ... » więcej 2018-07-23, godz. 12:15 Przyczyną zatrucia i śmierci młodych ludzi mogły być pochodne opium Jedna z dwóch ofiar śmiertelnych zatrucia nieznaną substancją i mężczyzna, który jest hospitalizowany na toksykologii w szpitalu w Sosnowcu, bawili się razem ... » więcej 2018-07-23, godz. 12:00 Przejazd kolejowy w Lubiatowie czynny. Gmina miesięcznie zapłaci za to 300 złotych Przejazd kolejowy w Lubiatowie koło Otmuchowa ponownie przejezdny. Za to, że rolnicy będą mogli dojechać do pól, na konto PKP PLK miesięcznie wpływać będzie 3 ... » więcej 2018-07-23, godz. 11:45 Problemy z budową ścieżki rowerowej na wale w Reńskiej Wsi. Trzeba "odchudzić" projekt Gmina Reńska Wieś ma kolejne problemy z budową ścieżki rowerowej na starym wale kolejowym. Problemem są pieniądze. Oferty składane w przetargu są o ponad mili ... » więcej 2018-07-23, godz. 10:30 Wakacyjne remonty w szkole w Kolonowskiem Uczniowie szkołę omijają z daleko, za to uwijają się w niej budowlańcy. Obiekty szkoły podstawowej i gimnazjum w Kolonowskiem przechodzą spory remont. Trwa te ... » więcej 2018-07-23, godz. 09:30 Wiekowego stara wymienią na nowy wóz za milion złotych Nowy samochód za milion złotych będą mieli strażacy z OSP Krośnica w gminie Izbicko. Ciężki wóz bojowy, profesjonalnie wyposażony, zastąpi wysłużonego, wiekow ... » więcej 2018-07-23, godz. 09:15 Zjechali z rożnych stron świata, żeby pielęgnować zabytkowy park zdrojowy Przy Górnym Stawie w Głuchołazach trwają intensywne prace porządkowe prowadzone przez młodych ludzi z Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Estonii, Rosji i Czech. W ... » więcej 2018-07-23, godz. 08:00 Namysłów chce wspomóc tamtejszy PKS. Od poniedziałku ruszy kilka kursów O problemach namysłowskiego przewoźnika informujemy od kilku dni. PKS na czas wakacji zawiesił wszystkie połączenia autobusowe, ze względu na problemy finanso ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »