Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-08, 10:30 Autor: Ewelina Laxy

Płatność kartą w urzędzie. W Nysie jeszcze w tym miesiącu

© (fot. Wanda Kownacka / AFRO)
© (fot. Wanda Kownacka / AFRO)
Za podatki zapłacą kartą albo za pomocą smartfona - w nyskim urzędzie miejskim petenci będą mogli szybciej uiścić opłaty. Radni przyjęli stosowną uchwałę. Nysa przystąpiła do pilotażowego programu upowszechniania płatności bezgotówkowych. Chodzi przede wszystkim o to, żeby ułatwić dokonywanie opłat.
- Czy to będzie potrzebne i czy jest takie zapotrzebowanie mieszkańców - to się okaże. Płatności kartą, płatności zbliżeniowe, płatności Blikiem, rozliczenia systemami płatniczymi są dzisiaj można powiedzieć standardem. Szybciej, wygodniej dla niektórych też, być może dla urzędu również, bo te rozliczenia finansowe, przewozy gotówki w przyszłości mogą całkiem zniknąć - mówi przewodniczący rady miejskiej w Nysie Paweł Nakonieczny.

Pilotażowy program koordynuje ministerstwo rozwoju. Jak dodaje Nakonieczny, takie rozwiązania przydałyby się też w miejskich spółkach.

- Chciałbym, i to powiedziałem na sesji rady miejskiej, aby nyska spółka, przede wszystkim Agencja Rozwoju Nysy, wprowadziła płatności kartą np. na hali sportowej, czy na obiektach rekreacji, takich jak basen, czy lodowisko, bo tam faktycznie ludzie przychodzą, kupując bilet chcieliby, tak, jak w dużych miastach, na imprezę, czy za wejście zapłacić kartą.

Terminale pojawią się w nyskim magistracie jeszcze w tym miesiącu.
Paweł Nakonieczny cz. 1
Paweł Nakonieczny cz. 2

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:30 Pod okiem strażaków młodzież uczyła się jak ratować życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy [ZDJĘCIA] Usztywniali kończyny, bandażowali rany i reanimowali ofiary wypadków. 17 drużyn ze szkół podstawowych w Opolu pod okiem opolskich strażaków szlifowało umiejęt ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:00 Na Opolszczyźnie skróciły się kolejki do tomografu, rezonansu i usunięcia zaćmy. To jeden z lepszych wyników w kraju Najlepiej w kraju wypada województwo opolskie pod względem skrócenia kolejek na badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Niewiele gorzej jest z oczeki ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Krajowi liderzy Lewicy w Opolu przekonywali do "Paktu dla kobiet" Lewicobus z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem i Włodzimierzem Czarzastym szefem SLD, odwiedził Opolszczyznę. Na placu Wolności w Opolu krajowi liderz ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Kompleks mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych powstanie w Prudniku W budynku szkoły zawodowej w Prudniku mają znajdować się mieszkania treningowe. Starostwo stara się o rządowe dofinansowanie i liczy na pozytywną decyzję, co ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:00 Cisek: w Łanach centrum miejscowości ma się zazielenić Na razie centrum miejscowości Łany w gminie Cisek szpeci brzydki, pusty plac, ale już niedługo to miejsce ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Spory teren ma stać ... » więcej 2019-09-19, godz. 15:00 Opole: w weekend 20. Jarmark Franciszkański. Gwiazdą będą Skaldowie W sobotę (21.09) w Opolu rozpocznie się Jarmark Franciszkański. Wydarzenie odbędzie się po raz 20. W centrum miasta stanie kilkadziesiąt straganów oraz 2 scen ... » więcej 2019-09-19, godz. 14:30 3 miesiące aresztu dla pijanego kierowcy, który miał potrącić rowerzystę w Wachowicach i uciec z miejsca zdarzenia Prokuratorskie zarzuty dla mężczyzny, który miał śmiertelnie potrącić rowerzystę na drodze wojewódzkiej 901 w Wachowicach (gmina Olesno). Do tragicznego zdarz ... » więcej 2019-09-19, godz. 13:00 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 12:30 Opolscy policjanci mogą starać się o dołączenie do oddziału kontrterrorystów Selekcję dla nowych funkcjonariuszy prowadzi Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Opolu. Od kwietnia tego roku kontrterroryści stanowią osobny ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »