Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-25, 18:45 Autor: Witold Wośtak

Imię Bartoszewskiego... do dalszych konsultacji. Główne rondo w Krapkowicach na razie bez patrona, temat wraca do komisji

Rada Miejska w Krapkowicach [fot. Witek Wośtak]
Rada Miejska w Krapkowicach [fot. Witek Wośtak]
Do prac w komisji wrócił projekt uchwały dotyczący nazwania krapkowickiego ronda imieniem prof. Władysława Bartoszewskiego. Tak zdecydowali radni podczas ostatniej sesji.
Na komisji, w przeddzień sesji, padł wniosek o wycofanie uchwały do dalszej pracy, ale przy pierwszym głosowaniu na sesji 10 radnych było "za", 10 "przeciw", a jeden wstrzymał się od głosu. Rozpoczęła się więc dyskusja dot. różnych propozycji nazwania ronda u zbiegu DK45 i DW 409. Nie osiągnięto porozumienia.

- Drugi wniosek o ponowne skierowanie projektu do pracy komisji przeszedł - mówi burmistrz Andrzej Kasiura. - Rada będzie pracować w komisji poszerzonej, czyli połączonej nad dalszym losem tego ronda. To przykre, że sprawa, która nie powinna wzbudzać emocji, była podgrzewana przez niektóre media, a próbowano również w ten sposób zbić kapitał polityczny. To z pewnością nie pomaga wizerunkowi Krapkowic.

Komisja rozważy kilka zgłoszonych do tej pory nazw. Zaproponowano rotmistrza Witolda Pileckiego, Rodłaków, Pięć Prawd Polaków czy rondo Niepodległości.
Andrzej Kasiura

Wiadomości z regionu

2024-12-24, godz. 19:00 Obfitość i dobrobyt. Takie znaczenie miały potrawy wigilijne Dwanaście, a czasem też cztery lub siedem - tyle potraw musiało się dawniej znaleźć na wigilijnym stole. Mniejsza liczba dań obowiązywała zwłaszcza w… » więcej 2024-12-24, godz. 18:00 W święta dominowała magia. Wiele symboli zachowało się do dziś - Jaka wigilia, taki cały rok - w ten przesąd w dawnych czasach mieszkańcy naszego regionu bardzo mocno wierzyli. Wigilia na Śląsku Opolskim prezentowała… » więcej 2024-12-24, godz. 17:00 "Jaka wigilia, taki cały rok". Dawniej przesądy wigilijne były mocno przestrzegane Święta, a szczególnie wigilia, to dla chrześcijan czas szczególnie ważny. Dawniej mieszkańcy naszego regionu bardzo mocno zwracali uwagę na to, co można… » więcej 2024-12-24, godz. 16:15 Wigilia w Czechach ze... złotym prosiaczkiem i zupą rybną Do Wigilii zasiądą również Czesi. Mimo, że nasi południowi sąsiedzi są jednym z najbardziej zlaicyzowanych społeczeństw w Europie, to jednak kultywują… » więcej 2024-12-24, godz. 15:00 Kiedyś królował na świątecznym stole, dziś głównie smażony i podawany symbolicznie. Co się stało z karpiem? Smażony, w galarecie albo w zalewie. Jeszcze kilkanaście lat temu karpia w wigilię serwowało się na potęgę. Dziś mieszkańcy regionu zgodnie przyznają… » więcej 2024-12-24, godz. 15:00 Biskup Czaja z życzeniami na Boże Narodzenie. "Bądźmy znakami nadziei" Biskup Diecezjalny Andrzej Czaja złożył życzenia Opolanom. Duchowny zwrócił się do mieszkańców regionu mówiąc o radości i pokoju. Aby ich zaznać… » więcej 2024-12-24, godz. 12:00 To ostatnia robocza wigilia? Przygotowania "last minute" W tym roku wigilia wypadła w dzień roboczy, co oznacza, że nie wszyscy mogli sobie pozwolić na przygotowywanie świątecznych potraw od wczesnych godzin porannych… » więcej 2024-12-24, godz. 12:00 Nasi radiowcy też dobrze gotują! Karp faszerowany czy sernik z rosą to tylko niektóre specjały Choć zwykle pracują głosem, nie straszna im kuchnia, a pasją jest gotowanie. Pracownicy Radia Opole, których mogą Państwo kojarzyć z naszej anteny, dziś… » więcej 2024-12-24, godz. 11:00 Potrawy z makiem mają zapewnić dobrobyt, dlatego w wigilię nie może zabraknąć makówki Wśród wigilijnych potraw nie może zabraknąć tych z makiem. Po wytrawnej kolacji z karpiem czy kapustą na przełamanie smaków w śląskich domach serwuje… » więcej 2024-12-24, godz. 11:00 U rodziny Cimermanów święta to nie lada wyzwanie. Do wieczerzy zasiądzie w tym roku 19 osób Ponad 150 uszek, kilka litrów barszczu i mnóstwo pierników - tak w skrócie wyglądają przygotowania do wigilii u państwa Cimermanów z Lewina Brzeskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »